VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@alt

a kakve to veze ima s icim? izlazili su i po 30 pa vidite gdje je cijena danas. ovdje se tek očekuje povećanje prometa sa porastom cijene tako da, sve da i krenu ponovno prodavati, to ce sve market progutat. problem je samo što je na sve ove vijesti koje su stigle, i koje ce stici, malo nezgodno procijeniti koliko sad Viro vrijedi. Mislim, svi imamo neke svoje procjene, ali pitanje je koliko su one točne 🙂

Nije mi jasno kako ovo ograničenje cijene na 7 kn neki ne smatraju jako lošim za ovu tvrtku?

Prije su ga mogli znači prodavati trgovcima po 8-9 kn, a sad znači max.po cca 6,5 kn.

Tako da mi nakon onog velikog pada nakon objave o ograničenju cijene, ovaj rast stvarno nije jasan, i tko kupuje ovako visoko jer će prihod biti značajno smanjen ovim limitiranjem cijene?.

zar vi mislite, ali stvarno, da je ono sve apsolutno istina što piše u članku? dosta stvari tamo ne drži vodu. koliko točno šećera završi u našim kućanstvima? jel znate koliko od ukupne proizvedene količine ide u druge države i po kojoj se cijeni tamo prodaje? i ako zbilja viro pati od te limitacije cijena, sigurno ce im nesto (čitaj dosta) država pomoći u rješavanju troškova koje imaju za plin, tako da kad se podvuče crta, sigurno će biti neke ekonomske računice u cijeloj priči. nego, bas je interesnatno kako su počeli izlaziti ti kojekakvi članci u trenutku kad su stvari počele polako dolaziti na svoje mjesto

Postoji špekulativni i fundamentalni rast..ovo je špekulativni rast..fundamentalni rast je zdraviji ali polaganiji..ovo je dionica za prave kockare😉

ok, a kakav je ono pad bio? isto špekulativni ili fundamentalni? 🙂

jel vi vidite koliko firma vrijedi na burzi?

jel znate na koliko je procijenjena na planu restrukturiranja?

jel znate koliko kn/dionici vrijedi ova transakcija sa Žitom?

kakav rast može bit s obzirom na sve navedeno?

Taj novac što imaju ide sve vjerovnicima..npr kf partners..

Nesto ste gadno pobrkali. Nikome od vjerovnika nije ponudena nikakva isplata u novcu.

alt666, 20.09.2022. u 11:19

Taj novac što imaju ide sve vjerovnicima..npr kf partners..

Pisete gluposti.

Oni su najveci imatelji potrazivanja. Ali prvo se mora izglasati psn. Onda cemo vidjeti koliko toga ce se otpisati oni i ostali vjerovnici i bla bla….

Pricekajmo 3 kvartal i kraj godine izvjestaj.

Cvrsto uvjeren da viro vrijedi 60-75 kn po isglasanom psn a kasnije i s obzirom na buducnost 90

I bisakovi i njegov fan marielena su mislili da ce propast pa nije. Polako.

 

Odluku će ovdje donijeti sudac. Presudu u psn ne donosi dužnik nego sudac.

Ja ne znam kakva će biti presuda.

Ja mislim da će psn biti izglasan. Sada sigurno neće država gurnuti jednu prehrambenu tvrtku u stečaj u ovim okolnostima. Što će to značiti za dioničare ne znam.

Sama potvrda PSNa ne znači da će ubuduće firma dobro poslovati. Hint IGH.

Evo,nakon duzeg vremena i moje misljenje o PSN -u tvrtke i izgledima za oporavak.

Ja smatram da su vece sanse da PSN ne prode nego obrnuto.

Cak i da prode ,to ne bi znacilo da firma ima realne sanse za dobro poslovanje.

Marielena, 20.09.2022. u 20:39

Odluku će ovdje donijeti sudac. Presudu u psn ne donosi dužnik nego sudac.

Ja ne znam kakva će biti presuda.

Ja mislim da će psn biti izglasan. Sada sigurno neće država gurnuti jednu prehrambenu tvrtku u stečaj u ovim okolnostima. Što će to značiti za dioničare ne znam.

Sama potvrda PSNa ne znači da će ubuduće firma dobro poslovati. Hint IGH.

 

Lijepo ste rekli, u ovim okolnostima gurnuti tvrtku u stečaj ne odgovara vlasti. Stoga male šanse da će se to desiti.

Drugo ukoliko PSN prođe koji je smjer kretanja dionice u narednih nekoliko dana/tjedana vjerojatniji?

Treće, budućnost i buduće poslovanje ne možemo predvidjeti, no možemo procijeniti što je ugrađeno u cijenu i što još tržište ne prepoznaju. Da su tržišta 100% efikasna nitko tu ne bi gubio i dobivao. Ako usporedimo druge dionice možemo procijeniti rizik i potencijalni rast.

Na svaki loš primjer (IGH) ima i onih u drugim smjerovima, a da ne govorimo o nekim dionicama koje su znatno rasle, a poslovanje nije toliko poboljšano (Hint INGR).

 

alt666, 20.09.2022. u 11:19

Taj novac što imaju ide sve vjerovnicima..npr kf partners..

Lijepo ste rekli da ste prodali, nema potrebe za brukanjem ovakvim izjavama. Zivjeli.

New Report

Close