VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ne ..onda ide nestajanje šećera sa tržišta uz stvaranje zaliha..naknada ide trgovcima

 

Zamrzavaju se marže trgovaca..trgovci ne žele taj proizvod prodavat i gomilaju se zalihe..nema nikakve naknade..

Kako je Željko Zadro pričao o prošlogodišnjoj, također sušnoj godini za repu i budučim planovima.

https://www.agroklub.com/ratarstvo/zadro-i-da-rusi-ugase-taj-nesretni-plin-jamcimo-da-ce-svaka-secerna-repa-biti-preradena/75768/;

 

Jel to neki problem sa otvaranjem stranice? Ovo bi trebalo otvoriti.

Kako je Željko Zadro pričao o prošlogodišnjoj, također sušnoj godini za repu i budućim planovima.

https://www.agroklub.com/ratarstvo/zadro-i-da-rusi-ugase-taj-nesretni-plin-jamcimo-da-ce-svaka-secerna-repa-biti-preradena/75768/;

 

Pusti sad to,ja ovdje govorim o tome da će zamrzavanjem cijena država naštetiti i trgovcima i proizvođaču šećera,a nikakve naknade neće dati nikome,to je teški komunizam..tako nešto se desilo u Srbiji,pa im je nestalo šećera,jer ko je lud prodavat nešto bez zarade?Dakle zamrzavanjer cijene šećera dovest će do jakog pada prodaje,gomilanja zaliha,pa čak i nestanka šećera na policama..to ne ide u prilog Viru…

Koliko sam shvatio ide se na zmrzavanje trgovačkih marži na 5% a ne na zamrzavanje proizvođačkih cijena

alt666, 07.09.2022. u 20:50

Pusti sad to,ja ovdje govorim o tome da će zamrzavanjem cijena država naštetiti i trgovcima i proizvođaču šećera,a nikakve naknade neće dati nikome,to je teški komunizam..tako nešto se desilo u Srbiji,pa im je nestalo šećera,jer ko je lud prodavat nešto bez zarade?Dakle zamrzavanjer cijene šećera dovest će do jakog pada prodaje,gomilanja zaliha,pa čak i nestanka šećera na policama..to ne ide u prilog Viru…

To sa Srbijom, Srbija je bila izdvojeni slučaj. Ovo je situacija da puno Evropskih zemalja ima problem sa šećerom. Bitno da Viro šećer proizvede i da ga ima, a u krizi se ne pita pošto, nego tko ima. Sada dok ga ima Vlada određuje cijenu, a na takav način što ste i sami spomenuli ako police ostanu prazne prodavati će se šećer tko ga više plati. A gospodina Plenkovića se može pitati da li hoće šećer po cijeni koja je poljoprivrednicima i prerađivačima isplativa ili hoće jesti hranu bez šećera. Osim ako će razliku u cijeni nadoknaditi Viru iz vladinog proračuna.

Evo ograničena cijena šećera na 7,99 kn a meni u nabavi šećer 9 kn?ja ga neću prodavat sigurno,pa ko je lud prodavat nešto po 8 a kupovat po 9?

alt666, 08.09.2022. u 12:36

Evo ograničena cijena šećera na 7,99 kn a meni u nabavi šećer 9 kn?ja ga neću prodavat sigurno,pa ko je lud prodavat nešto po 8 a kupovat po 9?

Još su šećer i ulje sa 20% prošli najbolje u odnosu na ostalo.

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

Samo će s tim postupkom napravit umjetnu nestašicu tih proizvoda

Šećer ide na 7,99 kn a marža trgovaca najviše može biti 1%🤣😅😅😅😅😅😅😅😅😅

alt666, 08.09.2022. u 12:36

Evo ograničena cijena šećera na 7,99 kn a meni u nabavi šećer 9 kn?ja ga neću prodavat sigurno,pa ko je lud prodavat nešto po 8 a kupovat po 9?

Odnos ponude i potražnje.

New Report

Close