VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zadro je izjavio u osvrtu na prvih 6 mjeseci da se očekuje okončanje PSN do konca ove godine..Da to je trebalo vec bit gotovo..al eto..mislim da ih je Erste kočio..sad je to riješeno..KF partners su riješili i zadnju barijeru..sad može bit gotovo za mjesec a moze i za 3 mjeseca..uglavnom 40 milja trzišne kapitalizacije je malo s obzirom da su se otresli većine duga😉

Neki su na ovoj temi spominjali cijenu Virovih dionica oko 50 kn. Možda izgleda kao optimisti, ali ako prođe u redu sa PSN s obzirom na tržišnu kapitalizaciju koju spominjete, a koja je mizerija, mislim da cijena dionice u samom startu treba premašiti 100%, a prema tržišnoj kapitalizaciji za očekivati je da bude i puno više. Ovisno o uspjehu narednog poslovanja.

A bila bi cijena dionice veća da nije az dobrovoljni prodavao,al očito se tu radi o nekoj igri da se jeftino pokuša doći do kontrolnog paketa dionica..do 30 kn se sve kupi a na 32-35 se koči ..mada realno po ovim rezultatima sada dionica po meni vrijedi oko 90-100 kn..ali strpljen-SPAŠEN…

Eh da…

https://www.poslovni.hr/hrvatska/osnovne-namirnice-cijena-secera-u-tjedan-dana-porasla-40-a-ulje-u-godini-skoro-100-4351040

A mogu jedino smanjit pdv sa 25 na 13% ili 5%..to je sve sto drzava moze ucinit..da da..po ovoj nabavnoj cijeni Viro može bez problema prodavati po 900 eur po toni a to je all time high

Provjerio sam u veletrgovca..nabavlja ga po 6.4 od proizvođača..dakle 850 eura po toni trenutno ide

U Pakistanu većinu usjeva uništila poplava,a on je peti najveći proizvođač šećerne trske na svijetu,u Ukrajini su propali usjevi šećerne repe,Indija ograničava izvoz..ide to cijena šečera u nebo kako se čini,i to dugoročno..

Brazil, vodeći svjetski proizvođač, nedavno je smanjio svoju procjenu usjeva šećerne trske za 2022./23. na 514 milijuna tona, što je najmanja količina od 2011., uglavnom zbog nepovoljnih vremenskih prilika.

Prodaja se povukla, tko je jamio, jamio:

Kokice. Cekajte 75 , dugi rok 90

Da..ne treba zurit..meni je target 50-80 kn jer ce dobit ove i iduce godine biti impresivna a i PSN je pri samom kraju..u pitanju su mjeseci ili cak dani..tada će potegnuti još više up🚀🚀🚀

https://www.google.hr/amp/s/net.hr/danas/hrvatska/cijena-secera-u-tjedan-dana-porasla-40-posto-cf3d7c74-252a-11ed-ab6b-2aadb93e6136%3famp=1

 

 

New Report

Close