VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

hrvalin

tko Vam brani prodajte i spustite cijenu na 20kn nemam nista protiv 🙂

joka14, 11.02.2022. u 17:19

hrvalin

tko Vam brani prodajte i spustite cijenu na 20kn nemam nista protiv 🙂

izgleda da su i drugi progledali i shvatili da su bili u zabludi pa se sada rješavaju dionica i istresaju po kupnji

U svakom slučaju ovo je jako zamršena priča,da li neko ima viziju šta će biti kad završi predstečajna nagodba i kada bi to moglo biti?Ako sam ja dobro razumio Viro je vlasnik 60% UDJELA U NOVOM DIONIČKOM DRUŠTVU hrvatska industrija šećera..vjerovatno će po završetku nagodbe se ići u izdavanje novih dionica ne Vira već HIŠ a..to je puno bolja opcija od opcije da Viro ide u izdavanje novih dionica,squezze za male dioničare ne mogu napraviti,ako je nudio 160 kn francuzima da izađu,zašto nisu izašli po toj cijeni dionice?A i da francuzi izađu opet nemaju 95% za squezze out?

kume, sve krivo. niti je ovo toliko zamršeno, niti će biti izdavanja novih dionica HIŠ-a. 2/3 postupka su odrađene, uskoro bi trebalo biti zakazano ročište za glasovanje za sam Viro gdje bi trebalo bit najmanje problema. problem je jedino sporost suda.

lp

joda, 31.03.2022. u 11:34

kume, sve krivo. niti je ovo toliko zamršeno, niti će biti izdavanja novih dionica HIŠ-a. 2/3 postupka su odrađene, uskoro bi trebalo biti zakazano ročište za glasovanje za sam Viro gdje bi trebalo bit najmanje problema. problem je jedino sporost suda.

lp

Da trebala je predstečajna vec biti okončana..vuče se preko godinu dana..valjda ce ove godine biti okončana predstečajna nagodba..nekako mi se ovih 30 kn čini prejeftino ako su točno prikazali bilancu..pa mi zbog toga ništa nije tu jasno🙈🙈

kad  svima bude sve jasno, onda ce vec bit kasno :)….

zivio !

Zašto su skinuti svi nalozi,ja sam imao 3 na kupnji?

Do banke je..navodno da je Zadro neki dan izjavio da bi tvornica u Virovitici mogla proizvoditi bioetanol..alkohol..a ove druge dvije šećer..mogla bi to biti lijepa priča,ali sporost sudova je katastrofa…

bit će proizvedeno 135 000 tona šećera u ovoj godini,to je odličan rezultat,a cijena po toni ide prema 600 eura,to nisam odavno vidio…odlično

Ako pomnožimo 135 000 sa 600 eura..ispada prihod HIŠ a preko 600 milijuna kuna..to bi realno trebala biti dobit od preko 100 milja kuna..unatoc povecanju troskova proizvodnje(mazut)..to bi značilo dobit za Viro od preko 60 milja kuna..a tržišna kapitalizacija 40 milja🤣😅😅😅

Sladorana Županja ili HIŠ pogon Županja kako su ga sada primorani zvati je u prošloj kampanji prerade proizveo oko 134 000 tona šećera. Koliko sam informiran, cijena prodaje je sada između 600 i 650 € ! Na sve to u prihode ide i prodaja repinog suhog rezanca kao i melase, uglavnom korištena za ishranu stoke ili proizvodnju alkohola. To je otprilike još oko +30 % na prihode od prodaje šećera. Mislim da ukupan prihod ne bi smio biti manji od 750 mil. kuna ! O profitu bi se dalo razgovarati jer su imali jako povećane rashode za energiju. Tvornice u Virovitici i Osijeku više ništa neće proizvoditi jer je dio zemljišta i opreme prodan, a ostalo se demontira.

Ne vjerujem da ce obe tvornice demontirati..ostavit ce jednu za proizvodnju bioetanola..a sredstva za proizvodnju bioetanola ce vjerovatno crpiti iz eu fondova..mislim da je Zadro jednom izjavio da je rentabilnost proizvodnje na cca 450 e po toni..ajd smanjili su troškove te dvije tvornice a povecali su se troskovi energije..ispod 100 milja dobiti ne bi smjelo biti..Az dobrovoljni ima jos 14 000 dionica za iskreniti..kad oni to iskrenu ode to up💪💪Zasto prodaju po ovoj cijeni stvarno mi nije jasno🙈

New Report

Close