VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

alt666, 05.02.2021. u 16:23

Može biti i na kupnji ko zadnji magarac..😂😂

U ovom trenutku teško 🙂

Marliena moraš znati da su u 5 om mjesecu izbori,Viro je najviše dužan Hbor u,tj državi,hdz jedinu šansu ima da od četiri najveća grada dobije grad Osijek..Šta misliš da si ti političar,da li bi pustila da propadnu 3 šećerane netom pred izbore?Nisam gledao detaljno ali mislim da su hbor u dužni oko 360 milja od ukupnih 600 milja..tako je nešto bilo i sa petrokemijom,država otpustila dug od cca 400 milja i ptkm preuzeo ppd i ina..politika je u Hrvatskoj ta koja amenuje i zato se ja kladim na rast cijene,a pogotovo kad je na ovim razinama,rekao bi stečajnim,dakle investitori su ipak oprezni..ALI TO HDZ U MOŽE BITI VELIKI PLUS DA PRED IZBORE KAŽE:EVO SPASILI SMO NAŠU ŠEĆERNU INDUSTRIJU…

Ove rasprave na VIRu me podsjecaju na “Agrokorke” sto je jos relativno “svjeze”!

Znamo kako je sve zavrsilo zbog prezaduzenosti ,a tamo su bar postojale firme koje su ostvarivale dobit poput LEDO,JAMNICA pa nije pomoglo dionicarima.Ovdje cak nema ni proizvodnje,a firma koja je nominalno vlasnik dijela HIS-a (pod VIRO-m)je isto u PSN-u.

Onaj koji ne nauci nista iz proslosti ,isto ce proci lose u buducnosti.To je jednostavno tako.

Dobro je da dionicari znaju sto se moze dogoditi (vec odavno) i da su sami odgovorni za svoje ulaganje.Neki jos ovdje tvrde da se u stecaju zaraduje,da ce “uskoro raketa”,”kupovacete vi to skupo od mene koji sada kupujem jeftininjaka” itd.Spominju BV u PSN i sl..Nema tu pomoci.Pustite ih da rade sto hoce i kako hoce sa njihovim novcima.Uvjereni su da ce u ovom ruletu samo oni zaraditi kao u onoj teoriji “zadnje budale” jer ima uvjek netko tko ce na kraju izvisiti,a to nisu oni.Prica se nazalost ponavlja,a ishod je uglavnom poznat.

Kolega @Bisakovi,

Ja niti u jednom trenutku nisam bila baba Vanga. Nemam pojma sto ce biti sa Virom.

Moguce da ce to biti novi mini Agrokor, a mozda to za 5 godina bude uredjena firma koja posluje sa dobiti. Ja to ne znam i nista ne predvidjam.

Ja samo korigiram gluposti, tipa ide tu raketa itd. Nadam se da  je svatko tko ovdje drzi ulozen kapital svjestan rizika i da ovdje moze izgubiti sve.

Ja sam samo napisala na 30 kuna da to nije dno i da to treba prodati i napraviti stop loss. To kazem i sada na 20 kuna. Mozda u nekoj buducnosti procijenim da se u Viro isplati uloziti i tada cu promijeniti misljenje.

Do onda drzati kapital ovdje smatram prevelikim rizikom. Koliki je samo to oportunitetni trosak dok ovdje nesto cekate.

A oni koji pisu da ja drukam da kupujem jeftinije to mogu samo sami prema sebi procjenjivati.

Kolega Alt kako su u Ptkm prosli dionicari???

Pa nigdje ja ne tvrdim da ce se ugasiti sve secerane u Hrvatskoj. I sto mislite da je HDZu stalo do malih dionicara?

alt666, 06.02.2021. u 08:51

Marliena moraš znati da su u 5 om mjesecu izbori,Viro je najviše dužan Hbor u,tj državi,hdz jedinu šansu ima da od četiri najveća grada dobije grad Osijek..Šta misliš da si ti političar,da li bi pustila da propadnu 3 šećerane netom pred izbore?Nisam gledao detaljno ali mislim da su hbor u dužni oko 360 milja od ukupnih 600 milja..tako je nešto bilo i sa petrokemijom,država otpustila dug od cca 400 milja i ptkm preuzeo ppd i ina..politika je u Hrvatskoj ta koja amenuje i zato se ja kladim na rast cijene,a pogotovo kad je na ovim razinama,rekao bi stečajnim,dakle investitori su ipak oprezni..ALI TO HDZ U MOŽE BITI VELIKI PLUS DA PRED IZBORE KAŽE:EVO SPASILI SMO NAŠU ŠEĆERNU INDUSTRIJU…

Vlast je ulaganjem HBOR-a vec ulozila puno u spas industrije secera i izlozila se gubitku tog velikog uloga.Dakle,s tog aspekta su mirni,a osim toga sigurno nece spasavati tvrtke u privatnom vlasnistvu ,a to niti ne smije sukladno EU pravilima,koliko je meni poznato.

@boro

ono sto se dogodilo na Agrokoru nije bio “klasicni stecaj”, jer da se radilo0 po “klasicnom stečajnom postupku” stvari bi danas bile kudikamo drugacije i dionicari ne bi prosli kako su prosli. Svi koji su malo bolje upuceni jako dobro znaju sto se tamo dogodilo. Niti jedna jedina firma koja je pokrenula predstecajni postupak nije zavrsila u stecaju, bar koliko ja znam, tj firme koje su imale i puno goru situaciju prije predstecaja i dana danas posluju i opet imaju losije poslovanje i imovinu nego ima Viro. Lijepo vam je opisano u planu restrukturiranja kako ce Viro i dalje moze zaradivati i servisirati obveze bez obzira na vase “misljenje” i ovog koji se sam sa sobom svadi, tako da…

https://www.google.hr/amp/s/virovitica.info/telegram-opremu-za-koronu-vlada-rh-medu-ostalim-kupovala-od-marinka-zadre-i-tapetarije-velican-iz-pitomace/

 

joda, 06.02.2021. u 15:37

@Boro

ono sto se dogodilo na Agrokoru nije bio “klasicni stecaj”, jer da se radilo0 po “klasicnom stečajnom postupku” stvari bi danas bile kudikamo drugacije i dionicari ne bi prosli kako su prosli. Svi koji su malo bolje upuceni jako dobro znaju sto se tamo dogodilo. Niti jedna jedina firma koja je pokrenula predstecajni postupak nije zavrsila u stecaju, bar koliko ja znam, tj firme koje su imale i puno goru situaciju prije predstecaja i dana danas posluju i opet imaju losije poslovanje i imovinu nego ima Viro. Lijepo vam je opisano u planu restrukturiranja kako ce Viro i dalje moze zaradivati i servisirati obveze bez obzira na vase “misljenje” i ovog koji se sam sa sobom svadi, tako da…

Mislim da se mozemo jedino sloziti da se u nicemu sto ste napisali ne slazemo.

Tek uzgred ,potpuno je nebitno  sto sada predlazu vlasnici ,jer su vjerovnici sada ti koji odlucuju.

Tko nista ne nauci iz proslosti,nece ni u buducnosti proci bolje.

dionica ptkm sa 7 skočila na 70..nakon što je država otpisala 400 milja kuna,sada ta ista firma ima dobit od 400 milja..kako?stvarno ne znam..država je pomagala i Đuri Đakoviću,i to zanimljivo pred izbore,prošle godine,iako je većinski dioničar bio Nenad Bakić’?KAKO TO?Agrokor je imao dug isto kao i Uljanik,4-5 puta veći od kapitala,ovdje je dionica u zadnjih 10 ak dana pala jer je neka ženska iz sdp a izjavila da bi mogli propasti i osječka i županjska šećerana,cijena šećera raste,njima treba samo skinit omču oko vrata zvanu dugovi,ili ih otpisat ili ih prolongirat,i oni sa ovom cijenom šećera na tržištu opet mogu biti profitabilna firma,a i da je žele prodat,mislim da bi našli kupca za 5 minuta,a PSN  je napravljena na način da dužnik drži za jaja vjerovnike,to je pat pozicija za vjerovnike,ne znam zašto ne bi PSN  prošla jer dugovi ne prelaze kapital..Agrokor je morao pasti iz nekih drugim razloga,a Uljanik je bio ogromni gubitaš,na njemu je država izgubila 30 milijardi kuna,a na Viru može izgubit maksimalno 360 milja,toliko daju za pola godine Croatia Airlesu..doduše država može prihvatit nagodbu i postat dioničar tako da se fiktivno ne izgubi niti jedna kuna,ako njima valja po 180 zašto ne bi meni valjala na 20?

alt666, 07.02.2021. u 10:39

dionica ptkm sa 7 skočila na 70..nakon što je država otpisala 400 milja kuna,sada ta ista firma ima dobit od 400 milja..kako?stvarno ne znam..država je pomagala i Đuri Đakoviću,i to zanimljivo pred izbore,prošle godine,iako je većinski dioničar bio Nenad Bakić’?KAKO TO?Agrokor je imao dug isto kao i Uljanik,4-5 puta veći od kapitala,ovdje je dionica u zadnjih 10 ak dana pala jer je neka ženska iz sdp a izjavila da bi mogli propasti i osječka i županjska šećerana,cijena šećera raste,njima treba samo skinit omču oko vrata zvanu dugovi,ili ih otpisat ili ih prolongirat,i oni sa ovom cijenom šećera na tržištu opet mogu biti profitabilna firma,a i da je žele prodat,mislim da bi našli kupca za 5 minuta,a PSN  je napravljena na način da dužnik drži za jaja vjerovnike,to je pat pozicija za vjerovnike,ne znam zašto ne bi PSN  prošla jer dugovi ne prelaze kapital..Agrokor je morao pasti iz nekih drugim razloga,a Uljanik je bio ogromni gubitaš,na njemu je država izgubila 30 milijardi kuna,a na Viru može izgubit maksimalno 360 milja,toliko daju za pola godine Croatia Airlesu..doduše država može prihvatit nagodbu i postat dioničar tako da se fiktivno ne izgubi niti jedna kuna,ako njima valja po 180 zašto ne bi meni valjala na 20?

Prijavljena potrazivanja vjerovnika oko 600 miliona kuna,zar ne?Kako obaveze ne prelaze kapital?Zar mislite da se nece takoder otpisivati potrazivanja VIRA prema Sladorani Zupanja?I oni su u PSN-u.

Kapital i rezerve su oko 288 miliona kuna,zar ne?Kredit HBOR-a je osiguran razlucnim pravima koja se prakticno ne mogu “dirati” u PSN?

https://www.seebiz.eu/trzista/vuckovic-pokusat-cemo-pomoci-industriji-secera/251228

New Report

Close