VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

markozo, 06.11.2020. u 21:25

 





percepcia, 06.11.2020. u 09:09



 

Ajmo jednosyavnom logikom, koja je prosjecnom investitoru toliko strana. Recimo da su oni za potrazivanja dali oko 20%. Vjerujem da je vise jer dionica nije prije psna bila tolika rusevina, da bi svi mislili da ce propasti, pa daj sta das jer se necu moci naplatiti od vira. A viro je i uvijek placao kooperante. Dakle, ja vjerujem da su za potrazivanja dali sigurno preko 30%. E sad dolazimo do logike. Zasto bi oni prihvatili 15% za nesto sta su platili duplo?

 

 



 

Moje misljenje. KF plati 30% za potrazivanje. Viro nudi za 180kn duga jednu dionicu. Ako KF to prihvati ispadne da su platili 60kn za dionicu. (I KF drzi 50% od dugova tako da samo oni i odluce o predloga reorganizacije). Nije KF toliko lud da te 180kn prihvati, mogli su jeftinije kupiti dionice direktno na berzi.

Znaci KF ce odbiti predlog iz predstecaj i viro ode u stecaj (ako nebude bolji predlog tipa 10kn dug za jednu dionicu). Onda ce se pojaviti stecajnom upravniku onaj ko je angazovao KF i ponuditi da kupi viro za cifru koja maximum pokriva dugove. Dionicari zavrse sa 0. Vierovnici sa nesto izmedju 30 i 100%. HIS zavrsava u Sudzucker ili slicno.

Dali ima logike?

Zadro od osivanja HIS-a kombinira kako spasit sto spasit moze…vec tad mu je bilo jasno da je VIRO “zivuci mrtvac”…mislim da on (njegov kapital) stoji iza KF-a i da je s njima u kombinaciji…i da ce nagodba proc odnosno da je vec dogovorena…letit ce perje na VIRU, ali bez mene jer mislim da VIRO ne vrijedi nista i da ce svejedno nakon nagodbe (kroz 2-3 godine) ici u stecaj…isto tako, vlasnik HIS-a je Sladorana koja (koliko pratim) isto ide u PSN pa je pitanje koliko ce tamo bit razvodnjavanja, to je za dionicare VIRA jednako vazno kao i sami PSN od VIRA…ali ne bih se cudio da je i u Sladorani glavni vjerovnik KF i da ce i tamo nagodba proc po slicnim uvjetima kao i kod VIRA…naravno da ostali vjerovnici to nece samo tako promatrat i da ce pljustat kaznene prijave…tko voli nek izvoli, nije moj dir, samo promatram bez ikakve zelje za aktivnijim pristupom…

Rastimo zajedno...

markozo, 06.11.2020. u 21:25

 





percepcia, 06.11.2020. u 09:09



 

Ajmo jednosyavnom logikom, koja je prosjecnom investitoru toliko strana. Recimo da su oni za potrazivanja dali oko 20%. Vjerujem da je vise jer dionica nije prije psna bila tolika rusevina, da bi svi mislili da ce propasti, pa daj sta das jer se necu moci naplatiti od vira. A viro je i uvijek placao kooperante. Dakle, ja vjerujem da su za potrazivanja dali sigurno preko 30%. E sad dolazimo do logike. Zasto bi oni prihvatili 15% za nesto sta su platili duplo?

 

 



 

Moje misljenje. KF plati 30% za potrazivanje. Viro nudi za 180kn duga jednu dionicu. Ako KF to prihvati ispadne da su platili 60kn za dionicu. (I KF drzi 50% od dugova tako da samo oni i odluce o predloga reorganizacije). Nije KF toliko lud da te 180kn prihvati, mogli su jeftinije kupiti dionice direktno na berzi.

Znaci KF ce odbiti predlog iz predstecaj i viro ode u stecaj (ako nebude bolji predlog tipa 10kn dug za jednu dionicu). Onda ce se pojaviti stecajnom upravniku onaj ko je angazovao KF i ponuditi da kupi viro za cifru koja maximum pokriva dugove. Dionicari zavrse sa 0. Vierovnici sa nesto izmedju 30 i 100%. HIS zavrsava u Sudzucker ili slicno.

Dali ima logike?

Za nick star tek 2 dana dosta interesantno razmisljanje

A i mislio sam da je marielena odustala od pisanja. Kad vidi cuda

Opet cura pomaze dionicarima shvatit kako viro ne vrijedi.

A ni sama nezna kad je kupovala za trade dionicu u psn koju nikad ne kupuje.

 

Trio fantastikus

Pitanje za novog kolegu.

Sto to tocno KF dobija?

Platio je 30% od 83milje = 25 milja. Da zaokruzimo

Onda ide u stecaj gdje je sve na staklenim nogama i koji ce srusiti da onda odkupi od ostali vjerovnika vjerojatno opet po diskontu da bi onda usao u problematiku sa sladoranom.

Kad zavrsi sa sladoranom ( baj d vej za koju nemaju pojma u kojem je problemu jer je samo konsolidirana u VIRO izvjescu)

Onda ide prodati HIS cija je kompletna imovina po hipotekom razlucnih vjerovnika.

Molim objasnjenje sto ce to tocno prodati kada kolegica marielena i kolega Bisakov kazu da viro nema nista.

Pls objasnjenje jako me interesira.

 

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

vrlo vjerovatno je da se stvar već dogovorila sa vjerovnikom,viro može tvornicu u virovitici i županji pretvoriti u industriju etanola a šećeranu u Osijeku bi ostavili kao šećeranu,ne znam šta je sa dalmacijavinom,tamo imaju vrlo vrijedna zemljišta,doduše oni i dalje proizvode alkohol,ali mislim da su proizvodnju prebacili u Drniš..uglavnom stečaj je nemoguć u situaciji kad su kapital i rezerve veće od dugovanja..možda su se dioničari ipak malo zaletjeli.ali bumo videli..da ne špekuliram sad,vrlo brzo će se vidjeti na čemu su dioničari,ako ih ovdje na forumu uopće treunutno i ima..za par mjeseci će se situacija iskristalizirati..

alt666, 07.11.2020. u 20:45

vrlo vjerovatno je da se stvar već dogovorila sa vjerovnikom,viro može tvornicu u virovitici i županji pretvoriti u industriju etanola a šećeranu u Osijeku bi ostavili kao šećeranu,ne znam šta je sa dalmacijavinom,tamo imaju vrlo vrijedna zemljišta,doduše oni i dalje proizvode alkohol,ali mislim da su proizvodnju prebacili u Drniš..uglavnom stečaj je nemoguć u situaciji kad su kapital i rezerve veće od dugovanja..možda su se dioničari ipak malo zaletjeli.ali bumo videli..da ne špekuliram sad,vrlo brzo će se vidjeti na čemu su dioničari,ako ih ovdje na forumu uopće treunutno i ima..za par mjeseci će se situacija iskristalizirati..

Vasa tvrdnja da je stecaj nemoguc u situaciji kada su kapital i rezerve vece od dugovanja je netocna i pogresna.

Stecaj je moguc u tom slucaju ,itekako moguc,a kolika je stvarna vrijednost kapitala vidjet ce se prilikom prodaje u stecaju ako do njega dode.

Ak je kf partners njegov kapital onda brilijantnim potezom skida vjerovnike sa dnevnog reda i postaje vecinski vlasnik..

alt666, 07.11.2020. u 20:45

vrlo vjerovatno je da se stvar već dogovorila sa vjerovnikom,viro može tvornicu u virovitici i županji pretvoriti u industriju etanola a šećeranu u Osijeku bi ostavili kao šećeranu,ne znam šta je sa dalmacijavinom,tamo imaju vrlo vrijedna zemljišta,doduše oni i dalje proizvode alkohol,ali mislim da su proizvodnju prebacili u Drniš..uglavnom stečaj je nemoguć u situaciji kad su kapital i rezerve veće od dugovanja..možda su se dioničari ipak malo zaletjeli.ali bumo videli..da ne špekuliram sad,vrlo brzo će se vidjeti na čemu su dioničari,ako ih ovdje na forumu uopće treunutno i ima..za par mjeseci će se situacija iskristalizirati..

Tvornica u Virovitici ostaje za preradu tršćanog šećera i najvjerojatniji pokušaj proizvodnje ekošećera.

bbkk0000, 09.11.2020. u 14:39
Da neki dan je Zadro bio gost u nekoj emisiji,nije izgledao nimalo zabrinut,samo je kritizirao Eu zašto brani autoindustriju a ne brani šećerane,i rekao je da Viro će vjerovatno iduće godine nastaviti sa proizvodnjom biošećera,a možda će u tom slučaju žrtvovati šećeranu u Županji..Bumo  videli..ali stečaj nije opcija,niti ikome odgovara,zato velim da su se neki dioničari malo zaletili sa prodajom,a koliko vidim uglavnom su mali prodavali,ne bi me čudilo da je Zadro to i kupovao..uglavnom ne sliči na game over već na reset ili restart,a evo i cijena šećera se oporavlja..

 





alt666, 07.11.2020. u 20:45



 

vrlo vjerovatno je da se stvar već dogovorila sa vjerovnikom,viro može tvornicu u virovitici i županji pretvoriti u industriju etanola a šećeranu u Osijeku bi ostavili kao šećeranu,ne znam šta je sa dalmacijavinom,tamo imaju vrlo vrijedna zemljišta,doduše oni i dalje proizvode alkohol,ali mislim da su proizvodnju prebacili u Drniš..uglavnom stečaj je nemoguć u situaciji kad su kapital i rezerve veće od dugovanja..možda su se dioničari ipak malo zaletjeli.ali bumo videli..da ne špekuliram sad,vrlo brzo će se vidjeti na čemu su dioničari,ako ih ovdje na forumu uopće treunutno i ima..za par mjeseci će se situacija iskristalizirati..

 



 

Tvornica u Virovitici ostaje za preradu tršćanog šećera i najvjerojatniji pokušaj proizvodnje ekošećera.

 

Puno je ovdje nagađanja a malo ikakvih korisnih informacija. Naravno da u ovakvoj situaciji samo nagađati i možemo, ali to vodi u nekakvu paralelnu stvarnost koja opet ne mora imati nikakvih veza sa realnošću! Nisam pobornik teorija o nekakvom Zadrinom “master planu” u kojem će sve zaj….. i na kraju kao pobjednik odjahat u sumrak. Čovjek se koprca u dugovima kao riba na suhom. Ne znam odakle informacije o tom otkupu dugova za 30% i njegovim prstima u tome. Meni to izgleda kao SF roman. Ova budućnost sa biološkim eko šećerom je takva fantazija da je ni pas s maslom ne bi pojeo. Ovdje u Slavoniji seljake već nekoliko godina ne može nagovoriti da siju i običnu repu, a kamoli tu biološku koja zahtjeva duplo truda i ulaganja. Da ne spominjem pogon u Virovitici gdje je gotovo sve ljude otpustio i sada planira veliku budućnost! Alkohol može proizvesti samo šećerana u Županji, tako da ni tu nema opcije izbora. I što sad zaključiti!? Evo ja nagađam da je sve ovo pokušaj dobivanja na vremenu i traženje najmanje rupe kroz koju bi se kao miš provukao!

Kolega wasp,pošto ste očito iz tog kraja dajte molim neki pregled značajne eko proizvodnje iz te županije?

Svima su puna usta ekološke poljoprivrede, ali malo proizvoda zaista ima organizirani otkup i prođu na tržištu. Trebati će još dosta vremena da ta vrsta proizvodnje ima ekonomsku isplativost i da u potpunosti, i većoj mjeri, zaživi u praksi. Kada govorimo u eko proizvodnji šećerne repe, govorimo o nečemu što je još u povojima i za najbolje proizvođače te kulture u EU! Gdje je tu tržište!? Kome se trenutno prodaje takav šećer? Ili još bolje, tko ga i u kojoj količini trenutno proizvodi!? Koliko znam, radi se više o nekakvom “probnom balonu” u kojem europska ind. šećera pokušava naći nekakav alternativni izlaz iz trenutne situacije. Amerikanci su tu puno pragmatičniji! Genetski modificirana repa u zadnjih par godina daje 15 – 20 % više prinosa i digestije po hektaru. Pametnom dosta.

mislim da je glukozno-fruktozni sirup srušio cijenu šećera,dovoljno bi bilo da Eu zabrani glukozno-fruktozni sirup ili uvede carine na polufabrikat iz Brazila,ali kaže Zadro da Brazil kupuje dosta automobila iz Eu pa ovi oklijevaju u mjerama,poticaj za sadnju šećerne repe nije dovoljan,treba zaštiti Eu tržište,onda bi cijena skočila preko 500 eura..nije problem uvesti polufabrikat iz Brazila i napraviti šećer,problem je cijena šećera..

Kolega wasp sve ste rekli. Dok USA razvija uzgoj na temelju biotehnogije u EU se genetski inzenjering poljoprivrednih kultura zabranjuje a masta se o eko proizvodnji, vjetroelektranama i zelenim biciklima.

Rezultat zatvaranje secerana u EU.

Cijena secera danas na 14.68 centi.

New Report

Close