VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kolega Evo-mene,

Predvidjela sam sucker rally danas, ali ne zelim mu se prikljuciti. Pokusaj formiranja vlakica, nakon cega ce uslijediti iskrcaj. Vidjeti cemo na kojoj stanici ce stati.

Na početku 9mj dobronamjerno sam sa još par kolega govorio kako će ovdje završiti i svi su me napadali a pogotovo Salt koji je sad nestao naravno uz privatne poruke koje mi je slao tipa ova..


Ne znam koji si…al vec imas profil otprije.
Malo jos drukaj da kupim jeftinije. Najjaci si.
Lipo sam pisao da ide jos 1 pad i ne ispod 50kn. Desno rame HSS patterna. A to sto ti tumacis ovako je zbog toga jer si jedno pokvareno mucko djubre.


Kako god ovo završilo bezveze ste tu zaglavili a pogotovo oni koji su sa svim upaljenim lampicama i dalje kupovali po 55kn kao fol eto jeftino.

Šteta jer kako je neko malo prije reko ima dobrih dionica i ne treba špekulirati kako bi se nešto zaradilo jer možeš i sve izgubiti.

Svako dobro!

Marielena, 04.11.2020. u 05:34

Viro navodno duguje drustvu za poslovno savjetovanje iz Zagreba 83 milijuna kuna. Kako je firma tipa Viro mogla napraviti toliki dug prema firmi za poslovno savjetovanje!!! Da li se ovdje radi o pokusaju da se stvarni vjerovnici izigraju? Svi znamo da je i  za zakon o PSNu kod nas bilo puno prigovora.

Bojim se da je realan scenarij za Zadru i Pipunica da krenu Gazdinim stopama.

A koliko su oni stitili interes dionicara u ovom procesu najbolje se vidi po tome koliko su kapitala dionicari ovdje izgubili u samo dva dana.

I jos ih se ovdje brani i predvidjaju ruzicasti scenariji.

 

Postovana Marielena,

jel ste to negde citali da je dug nastajao od poslovno savjetovanje? Ako negde pise molim Vas recite mi de, strasno me zanima.

Ja mislim da KF kupuje potrazivanje od drugih vjerovnici pa zato sad ima toliko veliko potrazivanje.

Lp

 

Ne znam naravno tocno sto su oni radili za Viro niti za sto su im izdali fakturu. Nemam inside info. Gledam na sto je firma registrirana.

Ali ako se tu radi o ovome o cemu vi govorite. Tim gore. Znaci firma koja otkupljuje tudja nenaplativa potrazivanja za sitnu lovu. Onda je jasno sto vjerovnici ocekuju 🙁

Firma je registrirana za poslovno savjetovanje pa sam mislila da je tu izdana faktura za intelektualne usluge za posao kojeg nitko ne moze kontrolirati je li stvarno i obavljen kako bi se nadglasali ostali vjerovnici.

Ali to naravno ne mora biti tocno. Samo moje misljenje.

Registrane deljatnosti od KF-Partners je sve i svasta. Medju ostalom pise tamo i otkup dospjelih tražbina. Mislio sam da ste mozda videli negde u finansiskim izvestajima od Viro ili u medijama da su oni bili zavetnici u restrukturiranje Viro/HIS.

Izgleda da kupuju potrazivanje da bi preuzeli kontrolu na Viro.

Hvala vam kolega na informaciji. Jako zanimljivo.

Takve firme su obicno lesinari i kupuju nenaplative dugove za mali postotak od stvarnog duga. Sumnjam da njih zanima pokrenuti proizvodnju ili sl.

Vise mi izgleda da bi oni htjeli stecaj pa da rasprodaju sto jos ima.

 

Marielena, 03.11.2020. u 12:49

Ono sto je meni jedino izgledno kolege je da ce se ako PSN uspije, Viro kupovati po zavrsetku PSNa po cijenama po kojima su se Ingra i Dlkv prodavali ovo proljece i tada je to rizicna investicija. To je optimistican scenarij ako PSN uspije naravno.

Cudi me naivnost nekih kolega koji ne razumiju sto za dionicare znaci PSN 🙁

A zasto su uopce bili blokirani dulje od mjesec dana ako imaju toliku imovinu kako vi pricate?

Ja zapravo ne vidim niti sto bi vjerovnici tu dobili u slucaju stecaja. Zna li netko smiju li u stecajnom postupku vjerovnici Vira ovrsiti HIS?

Jedan dan ne vidi sto bi oni to mogli dobiti u slucaj stecaja

Nemaju fizicke imovine kako kaze

Drugi dan vec teorija kako kupuju da se naplate iz stečaja i rasprodaju sto ima.

Jer 83 milje kn upucas da bi naplatio potrazivanje…… MOZDA

boze dragi kakvih gluposti cu se nacitat.

Gdje sam ja to napisao da sam kupio i da sam dionicar Vira kolegice?

Iako sam uzeo prekjucer isključivo trade radi.

Jer ipak

Slijedi skidanje blokade sljedeci tjedan pa ce ovakvi kao vi nahrliti u viro jer ce odjednom sve biti ruzicasto.

Bez da se informiraju zasto je to tako. A dok je vas i slicnih vama bit ce i para

Toliko od danas za mene.

I dalje pratim vase mudre postove i ovdje i na drugom forumu.

 

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Kolega Caccone ja u postovima ne idem nikada ad hominem.

Ja ne trejdam sa Viro u ovoj situaciji. Napisala sam gore po kojoj cijeni bih kupovala tvrtku u PSNu.

Lp

A ukoliko nesto znate o tvrtkama koje otkupljuju nenaplativa potrazivanja, onda jako dobro znate da oni dug od 83 mil kuna nisu platili 83 mil vec mozda 10 posto tog iznosa.

Sve je u skladu sa mojim misljenjima koja su samo moja razmisljanja.

Lp

Marielena, 04.11.2020. u 12:15

Kolega Caccone,

O kakvom znanju vi pricate? Pa nije nitko kupio Viro jer je mislio da je to dobra firma, nego je to bila svjesna manipulacija i rizik. Samo treba znati uvidjeti da ste pogrijesili pa prodati dok jos imate sto prodati.

Ne brinite za mene. Ja sam kupila malo nakon blokade kao cistu spekulaciju. Radije brinite o svojim gubicima.

I nisam rekla da vise ne bih kupovala Viro. Kupovati cu opet na 1.60 kune. Kada prodje PSN.

Ne znam o kakvom poslu pricate koji bih ja trebala ostaviti velikim deckima. Valjda je taj “veliki posao” pokusaj prevare vjerovnika. Ja to nikako ne podrzavam. Kazem da nije zakljuceno da ce biti podignute i kaznene prijave protiv odgovornih.

I ne znam zasto se svi ljutite na one koji vam ukazuju na tuzne cinjenice, umjesto na one koji su vam ovo napravili. Nego se i dalje nadate da ce decki napraviti posao. Vec su ga napravili.

Lp

ILI DA NAGLASIM

Ne brinite za mene. Ja sam kupila malo nakon blokade kao cistu spekulaciju. Radije brinite o svojim gubicima.

Dakle samo na stranici prije ste trejdali

ili lazete

ne znam koliko vi znate o takvim tvrtkama , al do jucer ste isto tako znali da je to konzultant i da je sumnjivo potrazivanje

 

i da nastavim dalje sa vasim nebulozama pa citiram

A ukoliko nesto znate o tvrtkama koje otkupljuju nenaplativa potrazivanja, onda jako dobro znate da oni dug od 83 mil kuna nisu platili 83 mil vec mozda 10 posto tog iznosa.

kako je VIRO dao ponudu 180 kn za 1 dionicu to ce biti 18 kn.

( vi cekate na 1,8kn i to ste napisali )

danas su vec u lovi i nema razloga da ne podrze PSN

ali da vas opet citiram

Takve firme su obicno lesinari i kupuju nenaplative dugove za mali postotak od stvarnog duga. Sumnjam da njih zanima pokrenuti proizvodnju ili sl.


Vise mi izgleda da bi oni htjeli stecaj pa da rasprodaju sto jos ima.


Zar vas nije sram davat nekakve savjete i navlaciti ljude na kupnju ili prodaju

Danas pricate jedno sutra drugo

vasa misljenja su kontradiktorna

Ovdje neka ljudi sami presude skim imaju posla.

 

 

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

New Report

Close