VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Imate tablicu gdje pise pretvaranje duga u kapital 145.8 mil.

Jel vam sada malo jasnije.

Izracunajte postotak kolega sto savjetuju. I recimo da su oni prijatelji.

I recimo da je ovo napuhano potrazivanje 100x, ali kao nesto su radili. Dobit ce dionice po 1.8kn na stetu dioničara al i to je bolje od psna bez njih i stvarnog duga prema stvarnim dobavljačima koji ce biti izigrani.

Kolega @ich

Kaj mislite da su partners tak “zeleni”?

Nis od toga. Imaju oni utakmica u nogama

Moje misljenje

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Kome, sto jasnije?

Ne znaci da ako je nešto predloženo da će tako i biti. Pa nisu ostali vjerovnici budale niti su veslo sisali. Ako se pokaze da su fakture lažne onda bi netko mogao u prdekanu.

Osim toga, moj post ide za time da je Viro bitan samo dosadasnjim vecinskima radi zadržavanja kontrole. Svi ostali uključujući postojeće dioničare mogli bi izgubiti jako puno obzirom da EBRD zasniva nad imovinom HIS prioritetnu trazbinu i da bilo kakvi novčani tokovi ne mogu zbog nje doći do dionicara Vira 8 godina. Za to vrijeme tko živ tko mrtav.

Sudeći po zadnjim događajima, da se zaključiti da “hrvatski kraljevi šećera” više i nisu sigurni u svoje kraljevstvo! Po meni, sav je ovaj financijsko poslovni inženjering i igrokaz pomno isplaniran sa samo jednim ciljem! A to je osiguravanje odstupnice tj. prodaja tvrtke i bježanje iz ove branše koja više nije profitabilna za male igrače! Oni koji mogu i zainteresirani su za akviziciju, vjerojatno imaju svoje uvjete koji bi se morali ispuniti, jer sve ukupno postojeće stanje ih vjerojatno ne privlači previše da se late za đep. Mišljenja sam da je ovo samo “ravnanje terena” i pokušaj bilo kakve zarade na onom što su, eto.. izgleda neuspješno radili zadnjih godina. A ima i ona stara poslovica koja bi se mogla odnositi za sve nas male : “Dok jednom ne smrkne…”

caccone, 04.11.2020. u 07:03

@Marielena

DA

Jedan kolega sa ovog foruma sto je zaglibio u Viru me pitao bas za to.

I odgovor je DA

Ide se po mom misljenju na izigravanje malih vjerovnika.

Bio sam u stecajnom postupku i bio sam predstavnik malih vjerovnika i dobio sam 0 kao i velika vecina njih. PSN je prevara vlasnika drustva prema vjerovnicima. I to legalna. A i o stecaju bi se dalo razgovarati.

Kao sto sam naveo 70% treba reci da se slazu i psn prolazi

Dionicari ce ovdje relativno dobro proc ni krivi ni duzni a sobzirom na ne bas sjajno stanje u samoj kompaniji.

Ono sto isto tako mislim da bi se moglo u 6 mjeseci pocet pricat o prodaji kompletnog HISa. Jer ce biti od duga pociscene holding kompanije VIRO I SLADORANA

 

Kolegice. Dobro da ste prodali VIRO sobzirom da niste znali vlasnicku strukturu vidljivo iz posta na prethodnoj strani niti znate citati izvjestaj pa je navodno dugovanje prema kf partners

Moj dobronamjeran savjet. Drzite se kvalitetnijih dionica. Ima ih na burzi.

Ova je prerizicna za vas.

Uvjeren sam da ste potpuno u krivu.Kolegica je dobro napravila sto je prodala dionice.

Takoder nisam uvjeren da ce biti vrlo tesko osigurati ikakvu nagodbu,a prijedlog uprave je smijesan,po meni i dakako neostvariv.

Tesko da postoji neka imovina koja nije zalozena i nesto vrijedi.

Mislim da je ovdje stecaj moguca opcija.

Kolega Caccone,

Ne brinite vi za moje znanje. Kazem navodni “vjerovnici” jer svi smo svjesni o kakvim “vjerovnicima” se radi. Vidljivo je da su oni njima duzni 83 kune za poslovno savjetovanje, a faktura dolazi na naplatu 31.12.2020!!!

Ne znam kakvo znanje imate vi ako ste zadovoljni da ste vlasnik firme u PSNu koja ima dionice firme u PSNu? I da mislite da ce to izaci na dobro.

Pa ne znam bas da mi je greska bila. Prodala sam 1000 dionica po 30 kuna, danas ih mogu vratiti za 20000 kuna, a vjerujem uskoro i puno nize.

Pa gledajte, bez obzira na znanje firme tipa Viro ili Djuro nisu bas za nikoga buy and hold. Tu udjete na neku dobru vijest kada je dionica vec na dnu, a izadjete za dva dana nadajuci se da cete izvuci zivu glavu.

Nazalost, neki kolege ovdje trpe ozbiljne gubitke i sa njima iskreno suosjecam.

Vaš interes je jedino da sad želite opravdati svoju prodaju po 30 kn pa želite pad cijene kako bi vam bilo lakše.

Ali znate da bi cijena mogla i nazad ako nagodba prođe a mogla bi. Pa kad ode iznad 30 kn onda ćete pisati još žešće.

Kolega Forumas,

Ne razumijem na sto bi tocno bila zavidna? Da sam zavidna bih kupila sada Viro po kako vi kazete jeftinim cijenama. Sto ce se dogoditi ako PSN prodje?

Problem vas nekoliko kolega je da ne znate priznati vlastitu gresku pa radite i dalje na vlastitu stetu. Meni je zao, ali ja tu nista ne mogu.

A moze li se zaraditi na Viru? Pa naravno da moze. Zaradili su kolege ljetos na Ingri i Djuri koji su pokupovali te dionice na dnu i odmah ih preprodali. Samo puno vise kolega, nazalost, trpi ozbiljne gubitke na takvim dionicama.

 

Inace, Slavni partneri iz Strojarske su u 2019 uprihodili 0 kuna, a 2020 ce uprihoditi 83 milijuna kuna na ime poslovnog savjetovanja Vira.

Stvarno savjetovanje za milijun kuna pa Viro zavrsio u PSNu.

Ichweiss, 04.11.2020. u 07:23

Ma Viro je bitan samo radi zadržavanja kontrole nad Sladoranom. Ostalo ne vrijedi pišljive bobe. Neće ni dionicari niti vjerovnici dobro proći osim kljucnih.

Al ova i slična situacija sa KF partners omogucuje vjerovnicima da pokrenu prethodne sporove koji imaju za cilj ispitivanje i utvrđivanje tražbina. Jer na ovaj način bi svatko mogao “frendu” reci da mu za ništa izda višemilijunsku fakturu kojom bi ostvario prevlast ili kontrolu na skupštini (glasanju) vjerovnika. Treba prijaviti i Viro i KF i njihove odgovorne osobe poreznoj pa neka ona pogleda i pregleda te fakture i uputiti predstecajnog suca u danu problematiku. Naravno, ako je sve to sto je navedeno u dokumentima za PS točno (uvijek prostoji mogućnost greške).

Upravo tako. Ako su oni stvarno od Vira obavili posao za 83 milijuna kuna, to bi se trebalo vidjeti u poreznoj.

Marielena, 03.11.2020. u 19:07

Danas sam saznala da Viro nije vlasnik HISa. Vlasnik 60 posto HISa je Sladorana koja je takodjer u PSNu. Viro je vlasnik 100 posto Sladorane.

Lijepo je to Zadro zakomplicirao.

Upravo zato mi je sa vama bespredmetno polemizirati.

Imali ste dionicu a da niste znali sto ona ima. Koja joj je vrijednost.

Evo vam jos jedan hint.

Potpise viro ugovor sa bankom o kreditu. Ima godinu dana pocek.

Jel to znaci da viro nije duzan u ovom trenu?

Kazem super za vas da ste prodala. U plusu ste od prodaje a koliko u minusu prije vrag zna.

Kada vam se ovak mora crtat bolje da neko vrijeme ne ulazete i dionici vec u znanje.

Ovdje procitajte malo o k&f partner

Rusi odustali od Gredelja, može li spas za tvrtku u stečaju biti ÖBB?

Jadni ni lipe nemaju. Dosli niodkuk, neznaju sto rade.

Toliko od mene za danas. Treba pravi posao raditi

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

izgleda da su trejderi počeli opet ulazit u dionicu i da za sada neće ispod 20 kn, štoviše moguć je preskok 30 kn kad se odblokira račun zbog pokrenute PSN

Kolega Caccone,

O kakvom znanju vi pricate? Pa nije nitko kupio Viro jer je mislio da je to dobra firma, nego je to bila svjesna manipulacija i rizik. Samo treba znati uvidjeti da ste pogrijesili pa prodati dok jos imate sto prodati.

Ne brinite za mene. Ja sam kupila malo nakon blokade kao cistu spekulaciju. Radije brinite o svojim gubicima.

I nisam rekla da vise ne bih kupovala Viro. Kupovati cu opet na 1.60 kune. Kada prodje PSN.

Ne znam o kakvom poslu pricate koji bih ja trebala ostaviti velikim deckima. Valjda je taj “veliki posao” pokusaj prevare vjerovnika. Ja to nikako ne podrzavam. Kazem da nije zakljuceno da ce biti podignute i kaznene prijave protiv odgovornih.

I ne znam zasto se svi ljutite na one koji vam ukazuju na tuzne cinjenice, umjesto na one koji su vam ovo napravili. Nego se i dalje nadate da ce decki napraviti posao. Vec su ga napravili.

Lp

New Report

Close