VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Glavno da vi brinete za tuđe pare, pa pišete jednako crno na baš svakoj dionici na ZSE.

forumas., 03.11.2020. u 13:29

Glavno da vi brinete za tuđe pare, pa pišete jednako crno na baš svakoj dionici na ZSE.

samo ti mudruj….kupnja iznad 20 kn je sve tanja, još malo pa nestalo….

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

ali imat ćeš kome prodati, 10.000 komada čeka na 1 kn 👍

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Samo ti drukaj drukeru prve klase, to je jedino što znaš !!

druže forumašu, bolje da si slušao zorana, bisakovia i druge koji su te dobronamjerno upozoravali što će se ovdje dogoditi s cijenom dionice pa bi si uštedio velike gubitke, a ne da ih sada još vrjeđaš

Dionica sve nize 🙁

Drukaju oni i na svim drugim dionicama, to im je glavno zanimanje u životu.

A kad cijena krene gore onda nestanu i ne javljaju se.

Danas sam saznala da Viro nije vlasnik HISa. Vlasnik 60 posto HISa je Sladorana koja je takodjer u PSNu. Viro je vlasnik 100 posto Sladorane.

Lijepo je to Zadro zakomplicirao.

Meni je stvarno žao za dioničare našeg Vira. I sam sam imao dugo vrijemena dionice i dobro sam prošao. No, ne treba nikome braniti da na napišu svoje mišljenje, ovdje sam skoro siguran u razvoj događaja, to mi govore svi događaji koji su trenutno aktualni a i  nije mi prvi puta da me “razvodnjavaju”, delistiraju i istjeruju iz papira na bilo koji način, pa bilo je i dosta stečaja u mojim papirima… (a sada se sjetih od nedavno događaja kaštelanaca i struje eto svašta se starci sjete!)

Dobro je i čuti da budu dioničari dobili oko 100 kuna po dionici, eto nek svatko bira, želi li 20 ili 100!

Viro navodno duguje drustvu za poslovno savjetovanje iz Zagreba 83 milijuna kuna. Kako je firma tipa Viro mogla napraviti toliki dug prema firmi za poslovno savjetovanje!!! Da li se ovdje radi o pokusaju da se stvarni vjerovnici izigraju? Svi znamo da je i  za zakon o PSNu kod nas bilo puno prigovora.

Bojim se da je realan scenarij za Zadru i Pipunica da krenu Gazdinim stopama.

A koliko su oni stitili interes dionicara u ovom procesu najbolje se vidi po tome koliko su kapitala dionicari ovdje izgubili u samo dva dana.

I jos ih se ovdje brani i predvidjaju ruzicasti scenariji.

 

@marielena

DA

Jedan kolega sa ovog foruma sto je zaglibio u Viru me pitao bas za to.

I odgovor je DA

Ide se po mom misljenju na izigravanje malih vjerovnika.

Bio sam u stecajnom postupku i bio sam predstavnik malih vjerovnika i dobio sam 0 kao i velika vecina njih. PSN je prevara vlasnika drustva prema vjerovnicima. I to legalna. A i o stecaju bi se dalo razgovarati.

Kao sto sam naveo 70% treba reci da se slazu i psn prolazi

Dionicari ce ovdje relativno dobro proc ni krivi ni duzni a sobzirom na ne bas sjajno stanje u samoj kompaniji.

Ono sto isto tako mislim da bi se moglo u 6 mjeseci pocet pricat o prodaji kompletnog HISa. Jer ce biti od duga pociscene holding kompanije VIRO I SLADORANA

 

Kolegice. Dobro da ste prodali VIRO sobzirom da niste znali vlasnicku strukturu vidljivo iz posta na prethodnoj strani niti znate citati izvjestaj pa je navodno dugovanje prema kf partners

Moj dobronamjeran savjet. Drzite se kvalitetnijih dionica. Ima ih na burzi.

Ova je prerizicna za vas.

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Ma Viro je bitan samo radi zadržavanja kontrole nad Sladoranom. Ostalo ne vrijedi pišljive bobe. Neće ni dionicari niti vjerovnici dobro proći osim kljucnih.

Al ova i slična situacija sa KF partners omogucuje vjerovnicima da pokrenu prethodne sporove koji imaju za cilj ispitivanje i utvrđivanje tražbina. Jer na ovaj način bi svatko mogao “frendu” reci da mu za ništa izda višemilijunsku fakturu kojom bi ostvario prevlast ili kontrolu na skupštini (glasanju) vjerovnika. Treba prijaviti i Viro i KF i njihove odgovorne osobe poreznoj pa neka ona pogleda i pregleda te fakture i uputiti predstecajnog suca u danu problematiku. Naravno, ako je sve to sto je navedeno u dokumentima za PS točno (uvijek prostoji mogućnost greške).

New Report

Close