VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kako mislite “ako Viro nece u buducnosti proizvoditi niti uprihodovati nista” ??

A što bi trebao drugo raditi nego proizvoditi?

Šećer jako dobrih 15$.

15 centi, ne dolara

Marielena, 02.11.2020. u 18:28

Moguce da ce doci do pretvaranja djela potrazivanja u kapital, samo to ce razvodniti kapital postojecih dionicara. Nikako povecati trzisnu cijenu na burzi kako se neke kolege nadaju.

upravo tako…a znamo kako se rade ti dokapi, spajanja i prespajanja u PSN… ako dokap bude po 10 kn, puna šaka brade jer bi mogao i po manje…a cijena na burzi je 25 kn…pa neka svatko sam izračuna koji su mu rizici ovdje…

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Kojih 10 kn, pa imate već sudu podnesen prijedlog nagodbe sa 180 kn po dionici.

A od 25 do 180 ima jako puno kuna i postotaka, bolje ni ne računati!

Kolega Percepcia secer je visoko, nije to trenutno problem. Samo se bojim da ni to vise nece pomoci ovdje 🙁

Kolega Forumas,

Kako proizvode kada su proizvodnju prebacili na HIS. Zasto nisu dobili lovu od HISa da plate blokade?

@zorangutam

Koji vam je interes krivo izvjestavat?

Dokap, ako ce ici nitko nezna po koliko.

Ono sto se zna je da u psn nude 180 kn za 1 dionicu.

I zna se koliko ce biti novih dionica ako prodje ta ponuda

Zna se isto tako da su ovi vjerovnici sa razlucnim pravom izuzeti

Zna se da ce psn proci ako  vise od 70 % vjerovnika (gledano u novcu ne u broju vjerovnika) pristane. I zna se ko cini tih 70% najvecih.

Zna se da je Viro vrlo brzo objavio uvjete.

Moze se nagadjati da je vec dogovorio sa nekim vjerovnicima jer je ovo bilo ultra brza objava.

A po pisanju zna se i da je @Marielena prodala/prodao i da se nista ne mjenja u smislu hrv jala.

A i nezna procitati na koji nacin HIS isplaćuje viro.

Dali je previse stranaka u postupku. DA

Dali bi moglo i bez VIRO i Sladorane. DA.

Samo HIS sada radi ovi su holding kompanije.

 

 

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

@caccone

Nitko ne pita upravu sto hoce ili nudi.Sada je kasno za to.Oni su napravili sto su napravili u redovnom poslovanju,sada odlucuju drugi.

Mislim da je ta “ponuda” bespredmetna i da se nitko na nju od vjerovnika uopce nece osvrnuti.

PSN i stecaj su dva postupka gdje odlucuju vjerovnici,a uprava i dionicari gube ovlasti.

@caccone

ja samo upozoravam na oprez i na dosadašnje primjere dokapa na ZSE gdje su masu puta ošišali male ulagače…jer jedno je što misli/želi uprava i većinski vlasnik,  a sasvim drugo što će vjerovnici prihvatiti jer oni u prvom redu gledaju samo svoj interes i kako najbolje profitirati…zato je po meni ovdje veliki rizik jer znamo na mali na ZSE u pravilu prođu kao bosi po trnju kod raznih dokapa i raspetljavanja dužničko-vjerovničkih zavrzlama…

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Nisu oni bezveze izbacili 180 kn, onako jer im se baš svidjela ta brojka.

Vjerojatno su već i dogovorili s vjerovnicima to kad su izašli s tim brojkama.

A nije bitno da li proizvodi Viro ili HIŠ, jer i jedno i drugo je Viro. Šećer stoji odlično i to je još najbitnije od svega, jer to znači novu dobit po dionici.

…izgleda da su mnogi već zaboravili Đakovštinu (DKVS)…pa možda da malo bace oko na taj topik…čisto da skinu ružičaste naočale…

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

@bisakovi

Uz svo duzno postovanje.

Zato napominjem da vidite uvjet ispunjenja.

70% onih sa parama.

Dakle ako ovi sa 45 milja eura kazu moze. Lapapa

Ovdje ce biti osisani kako dionicari tako i vjerovnici

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Kolege, citajte pazljivo.

Nude 180 kuna po dionici ili otpis 90 posto duga i glavnice a ostatak ce se vratiti za 8 godina. Koliko je 10 posto od 180 kuna na 8 godina???

Koliko vidim Zadro niti nema neku veliku zelju ovako da PSN prodje vec su ocito pristali na likvidaciju, a kapital pospremili u HIS.

Meni se cini da je velika vjerojatnost ovdje da ce Zadro i Pipunic po uzoru na Gazdu zavrsiti u bajbukani zbog obezvredjivanja kapitala dionicara Vira.

Bojim se da ce ovdje i vjerovnici i mali dionicari ostati sa gacama na stapu.

P.S. kolega Caccone ja nisam muskarac. To je prvo. Drugo, nikakav jal. Iskreno mi je zao dionicara Vira posebno kolega koji ovdje imaju veci kapital.

New Report

Close