VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jasno da ce se nenaplativa potrazivanja otpisati. Sto ce vam potrazivanje koje ne mozete naplatiti? Moguce da ce doci do pretvaranja djela potrazivanja u kapital, samo to ce razvodniti kapital postojecih dionicara. Nikako povecati trzisnu cijenu na burzi kako se neke kolege nadaju.

Može i razvodniti, samo koliko??

Maksimalno do preko 100 kn.

Zar kolega bisakovi misli da ta postrojenja već nisu dobrano amortizirana u bilanci i da realno vrijede možda i nešto više od toga?

Kako god se okrene dolazimo do vrijednosti nekoliko puta većoj od trenutne cijene.

A jedino to je bitno za dioničare.

Ovaj prijedlog od 180 kn je vjetar u leđa odmah na početku, i čine trenutnu cijenu i više nego smiješnom.

Bez obzira koliko neki prizivali 0 kn, ovo bi moglo završiti čak jako dobro za dioničare.

Pa vi navlačite ljude da prodaju po 20-ak kn!

@Forumas

Ma kakvih 100 kuna,kolega.Ta to je toliko naivno ocekivati.

10 kuna je mozda realno.Pitanje je dali ce uopce vjrovnici pristati na pretvaranje dijela potrazivanja u imovinu ako od nje nema koristi.

Meni se cini vrlo vjerovatnim da su potrazivanja vjerovnika i veca od realne vrijednosti imovine.

Takoder mozete biti sretni ako PSN uopce uspije,sto mislim da nece biti tako jednostavno postici.

@forumas

Ja uopce ne pisem o cijeni dionice na burzi.To me ne zanima.Cijenu odlucuje ponuda i potraznja i spekulativni kapital.Veci dionicari niti ne citaju ovakve forume.

Vi stalno pisete o tome da ce cijena biti visestruko veca ili slicno,a nas nekoliko kolega pise o PSN-u i mogucim ishodima.Vi kupujte po koliko hocete za svoj novac i nadajte se cemu hocete.

Kako ne pišete o cijeni kada stalno navodite 10 i 0 kn??

Znači vi ste vjerodostojniji od uprave koja je iskazala sve elemente za nagodbu, i koja smatra da je 180 kn upravo realna cijena??

Ali znate da upravo takva drukerska pisanja potiču ljude na prodaju po ovako smiješnim cijenama.

Možda ste upravo baš vi na kupnji i iz tog razloga iznosite takve smiješne projekcije??

To vam se ne može zamjeriti, ali čak i vi trebate prihvatiti činjenice i brojke, a ne iznositi svoje želje.

 

@Forumas

Vi jednostavno ne razumijete tematiku.

Ja ne kupujem dionice u PSN i stecaju.

Svaka polemika sa Vama je besmislena i necu se vise osvrtati na Vase pisanje.

Secer danas zavrsio na 14.97$. Steta da je ovdje stanje tako tuzno.

 

Sade će se pojaviti Aardwark da vas sve prosvijetli.

Nada umire posljednja.

A ovdje se iz aviona vidjelo da to može samo dole.

 

A je li predloženih 180 kn gore ili dole??

Jedino je vaše drukanje dovelo do rušenja cijene na ovako niske razine.

Ispod 100 kn se tu nije trebalo ni vidjeti.

Mislim da bi nakon uvida u ovaj prijedlog nagodbe po 180 kn, cijena napokon mogla prema gore.

forumas., 01.11.2020. u 11:07

Sadašnjih 55 mil kn tržišne kapitalizacije je tek 20% od knjigovodstvene vrijednosti, zato kažem da je već sad cijena dionice jako podcijenjena.

Kad bismo od kapitala odbili svih 120 mil.kn koliki je neto dug, ostalo bi opet 160 mil.kn kapitala, što je točno 3 puta više od sadašnjih 40 kn, dakle oko 120 kn po dionici.

A onda bi to bila valjda jedina tvrtka bez dugova.

Zato kažem koliko je trenutna cijena niska i koliki je potencijal tu kad se poslože stvari u nagodbi.

Kolega,

Taj kapital koji spominjete je racunovodstveni kapital (slovo na papiru)…realno,kapitala nema…

U q3 2019. VIRO je imao 143 mil kapitala, i onda kroz prebacivanje proizvodnje na HIS, u q4 2019., je taj kapital skocio na 340 mil kn…pa kako??? I to nije sve, u 2020. su jos stukli 50 mil kapitala

U godisnjem izvjescu za 2019. navode da su HIS-u prodali postrojenja…ako su prodali nije mi jasno zasto u RDG-u imaju samo prihod po prodaji, a nemaju trosak po transakciji…isto tako mi nije jasno odakle lova HIS-u i zasto HIS nema u pasivi obveze po toj transakciji (vec je transakcija isla u kapital)…stvarno nisam strucan da to mogu pohvatat, ali znam da to nije realno i da tako stvari ne funkcioniraju…vec godinama laziraju izvjesca (3 kvartala u 2018. su sra.li o nekom hedgingu koji nikad nije proveden kroz CF)…uglavnom firma zombi i dno dna od upravljanja…

Mali Agrokor…isto sr.anje…

P.s. da, sutra ce bit dernek, ako vas ovaj prodavac sve ne nakiti do grla…

Rastimo zajedno...

Ja nisam pravni strucnjak, ali potpuno mi je nejasno kako su oni mogli kompletan kapital i proizvodnju prebaciti na HIS, a u Viru ostaviti tek dugove i prazne racune. To je ocito bilo obezvrjedjivanje tadasnjih dionicara. Kako je to pravno proslo ne znam. Isto tako, nejasno mi je kakve obaveze ima HIS prema Viru. Citam jucer da ce oni dobiti novac od HISa za 8 godina???

U kakvom je stvarno stanju HIS ne znamo.

Ovih 180 kuna po dionici nije bitno jer je to samo prijedlog uprave. Samo ja se bojim da vjerovnici nece vidjeti smisao niti u 25 kuna po dionici ako viro nece u buducnosti proizvoditi niti uprihodovati nista.

 

New Report

Close