VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Budući da je vama svaka dionica skupa i na 1 kn, vi slobodno čekajte i 1 lipu.

Vi nikako da prihvatite činjenice.


Viro dugoročnih obveza gotovo više nema, iznose tek 13 mil., sve su postale kratkoročne (228 mil.).


Pola od tog iznosa (106 mil.) je već pokriveno kratkotrajnom imovinom, dakle ostalo je još 120 mil.


 

Kad bismo uzeli da sve te obveze izbrišemo iz kapitala, on bi i dalje iznosio oko 120 kn po dionici (sada iznosi 207 kn).


Otkud pobogu onda može doći do 10 ili 0 kn??


Vi stvarno ne možete prihvatiti da nešto vrijedi imalo više od vaših magičnih 0 kn?!

@Forumas

Zar Vi ne vidite sto se desava na burzi?

Ako dode do stecaja,ne vjerujem da se svi vjerovnici uopce mogu namiriti.

Ako prode PSN doci ce vjerovatno do pretvaranja dijela duga u kapital i dionica se denominirati na 10 kuna.BV u izvjestaju je nebitan i predstavlja samo knjigovodstvenu ,a ne trzisnu vrijednost.

Ako prode PSN,dionica ce nesto vrijediti i njome ce se trgovati,dakle ne 0 kuna,ali sumnjam vise od 10 kuna.

ovako

uspio sam vam pronaci na

Prilog St-1468_2020-1-6 – Dokumentacija

13 citiram

drustvo ima veca potrazivanja od obveza u iznosu 152 mil kn

najveci dio prema sladorani

na istoj strani u tablici pise pretvaranje duga u kapital ( dakle razvodnjavanje ) 145,8 mil kn

ako se ne varam tu ZADRO stiti svoj interes

na strani 14 tog file pise  konverzija duga u kapital ili otpis 90%

i onda na strani 27

uk iznos duga 195,5 mil + 54,8 mil eura

na vec slijedecoj strani dolazite do konkretnih brojeva

pa kaze

prijedlog ponude vjerovnicima ( njih ima 180.980.727,53 + 2.6 mil eura = cca 201 mil kn )

na svakih 180 kn dobijete 1 dionicu

to ispada 1.116.667 novih dionica

viro sada ima 1.386.667

dakle traze u PSN 180 kn za 1 dionicu

neka dobiju 120 ( 30 % manje ) to i dalje nije 20 ni 40

mozda sam negdje pogrijesio al to je onak nabrzinu .

mogli su i normalnije skenirati

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

https://e-oglasna.pravosudje.hr/objave/2d93dcec-718f-4a79-9e04-c64e6b1a76da

Njihov prijedlog. Nisam sigurna da će proći.

U PSN–u odlucuju vjerovnici sukladno Zakonu,a ne dionicari ili uprava.

Koliko sam na brzinu shvatila,  oni potrazivanja zele prevesti u kapital po principu 180 kuna potrazivanja 1 dionica ili otpis 90 posto glavnice i kamata,  a ostatak ce biti placen za 8 godina???

Zeli li uprava da PSN uspije?

 

Eto, 180 kn po dionici, a neki bi po 10??!

Dakle i u najgorim scenarijima daleko više od trenutnih 2x kn.

I neki se pitaju zašto netko kupuje po 30?

Mislim da bi sutra to moglo i potegnuti značajnije gore.

Ma taj prijedlog je samo lijepa zelja i nista vise.Potpuno irelevantno,po meni.

@Marielena

pitanje je na mjestu

no u PSN kaze

da bi se plan izglasao i predstecajni postupak potvrdio  potrebno je 51% glasova brojcano i 66,7% financijski

Kako sam sam bio u jednom vijecu predlazem da uguglate PSN i odvjenika Ljubenka

tamo imate njegov komentar i ponesto vise o PSN

uglavnom iako traje 120 dana u vise slucajeva traje i dulje

sto je bitno , odblokirava se racun , i sada ako je nekome u interesu da traje jos godinu dana ( a ko zna koliko je dosada dug u valuti ) onda neka se zali

ja sam se zalio…i na kraju sam dobio 0

tako da bolje vrabac u ruci…..

kolega bisakovi

treba malo prostudirati ko su najveci vjerovnici .

ovi veliki prvi red su 52.245 mil eura + 14,5 mil kn ( oni u pravilu nebi smjeli raditi probleme jer je njima bitno da se rata uplacuje )

ako nece onda se postavlja pitanje kome ce prodati zemlju i sve sto imaju pod hipotekom u ovim trzisnim okolnostima ( secer i industrija u banani )

nije sve jednostavno no ovdje su neki rekli da je dug puno veci od vrijednosti tvrtke sto nije istina

barem po ovome sto pisu

 

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Pa naravno da dug nije veći, otkud bi bio?

Sve se to vidi i iz izvješća.

Ali ovih 180 kn je stvarno visoko. Ako bi to prošlo, onda je to stvarno prava stvar, čak 7 puta više od trenutne cijene dionice.

Ali to samo daje na vidjelo koliko je trenutna cijena i više nego smiješna.

Mislim da neke kolege tu ne mogu doći k sebi nakon ovih podataka.

caccone, 02.11.2020. u 17:19

@Marielena

pitanje je na mjestu

no u PSN kaze

da bi se plan izglasao i predstecajni postupak potvrdio  potrebno je 51% glasova brojcano i 66,7% financijski

Kako sam sam bio u jednom vijecu predlazem da uguglate PSN i odvjenika Ljubenka

tamo imate njegov komentar i ponesto vise o PSN

uglavnom iako traje 120 dana u vise slucajeva traje i dulje

sto je bitno , odblokirava se racun , i sada ako je nekome u interesu da traje jos godinu dana ( a ko zna koliko je dosada dug u valuti ) onda neka se zali

ja sam se zalio…i na kraju sam dobio 0

tako da bolje vrabac u ruci…..

kolega bisakovi

treba malo prostudirati ko su najveci vjerovnici .

ovi veliki prvi red su 52.245 mil eura + 14,5 mil kn ( oni u pravilu nebi smjeli raditi probleme jer je njima bitno da se rata uplacuje )

ako nece onda se postavlja pitanje kome ce prodati zemlju i sve sto imaju pod hipotekom u ovim trzisnim okolnostima ( secer i industrija u banani )

nije sve jednostavno no ovdje su neki rekli da je dug puno veci od vrijednosti tvrtke sto nije istina

barem po ovome sto pisu

 

Vidjet cete u PSN kolika je prava-realna-trzisna vrijednost imovine.

Nerealna i neostvariva potrazivanja koja VIRO ima ce se odbaciti-otpisati kao nenaplativa,po mom skromnom misljenju.

U pravu ste kada pisete da se “nesto” moze tesko prodati.Tko ce,recimo htjeti zastarjela postrojenja za proizvodnju koja nije rentabilna,itd!!!!

Dakle,ako i dode do pretvaranja dijela potrazivanja u kapital,to ce biti potpuno drugacije od ovog prijedloga i realisticno.Ja recimo,nisam uopce uvjeren da je izvjesno da ce PSN proci.

Ne znam sto bi VIRO uopce proizvodio osim gubitaka?

New Report

Close