VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kolega Bisakovi, nikoga meni nije intencija vrijedjati. Ja vam pokusavam ukazati da si bolje trosite vrijeme. Mene inace ne smetaju niciji postovi.

A gledajte, meni znanje sluzi za zaraditi novce, a sto ce vam znanje da svaki dan pisete jedno te isto na dionici koju nemate. Bez veze si trosite vrijeme.

Ima puno argumenata zasto ne treba biti dionicar, pogotovo ne dugorocni, u Viro. Kolega Lojtra, Eurekaeu i vi niste naveli niti jedan. Nego svaki dan kao pokvarena ploca zazivate stecaj sto ovdje sada nije niti malo izgledno.

Marielena

 

Kako nema argumenata ima ih previše:

-ukinute kvote na šećer u Eu

-zatvorena jedna tvornica

-manje zasijanih površina

-više blokada do sada, neke i nedavno

 

I što je čudno što netko pita je li stečaj idući korak?

Lp

 

Mislio sam da je svaki komentar suvisan nekim kolegama ovdje,ali ipak,moram napisati da HIS i VIRO nisu isto.Nitko,barem koliko je meni poznato ,nije pisao o stecaju HIS-a,koji je posebna tvrtka i NIJE NITI IZLISTAN NA BURZI i stoga niti moze biti delistiran.

VIRO ima udjele u toj tvrtci i ti vlasnicki udjeli mogu biti preneseni i na nekog drugog,bilo ugovorno izmedu VIRA i druge strane ili u nekom od ovrsnih postupaka ako se budu provodili.

Dali ce VIRO u PSN ili stecaj ili ne,ne znam i nisam nikada to tvrdio niti mi imamo dovoljno podataka za takve tvrdnje ,ali ucestale blokade ,po meni,otvaraju i tu mogucnost .Uvijek postoji mogucnost da netko iz branse “uleti i dokapitalizira tvrtku”,ako postoji za to interes,imajuci u vidu suvlasnistvo u HIS-u.Svjez-novi kapital bi anulirao potrebu za PSN ili stecajem.

HIS -ovo postojanje nije i ne mora biti ugrozeno cak i ako VIRO (u najgorem slucaju) ode u stecaj ili u predstecajni postupak.

A ja cu glasa zajedno sa kolegama iz francuske i iz fondova da se his nekom drugom pokloni i neka sve to uzme zadro

Sta ce nama his

Vi kolega Bisakovi tvrdite da je prije godinu dana pocela pljacka dionicara Tj da se neko zlocinacko udruženje oformilo u svrhu istiskivanja malih i ne tako malih dionicara a da se pogoduje zadri jer ne vidim ko bi osim njega imao interes

Ako imate ta saznanja molim vas da to preneste dorh hanfi i ostalim nadležnim da sprijecimo kradju

Ps neznam kakvo bi to kreativno knjigovodstvo trebalo biti da prikriju lopovluk

 

Kolegice Marielena, u proslom su zivotu kolege bili gramofonske ploce pa se ponavljaju. Viro uredno isplacuje place, lova je na racunu HISa. Blokada neka sica i sad ovi papagaji drukaju na pad.

Gotov je pad i ovo moze samo rasti jer ce izvjesta biti bolja. A nema vise ni troska otpremnina.

Aardwark, 30.09.2020. u 16:29

A ja cu glasa zajedno sa kolegama iz francuske i iz fondova da se his nekom drugom pokloni i neka sve to uzme zadro

Sta ce nama his

Vi kolega Bisakovi tvrdite da je prije godinu dana pocela pljacka dionicara Tj da se neko zlocinacko udruženje oformilo u svrhu istiskivanja malih i ne tako malih dionicara a da se pogoduje zadri jer ne vidim ko bi osim njega imao interes

Ako imate ta saznanja molim vas da to preneste dorh hanfi i ostalim nadležnim da sprijecimo kradju

Ps neznam kakvo bi to kreativno knjigovodstvo trebalo biti da prikriju lopovluk

 

Vi pisete besmislice.Ne bavim se “teorijama urota”.HIS je dobra stvar i pokusaj da se racionalizira proizvodnja .Ja u tome ne vidim nikakve necasne radnje niti namjere.Situacija sa seceranama nije jednostavna ni laka vec godinama unutar EU posebno,zbog cijena secera,velikih inputa za proizvodnju secera iz secerne repe  i ogromne konkurencije.Nije potreban nikakav kriminal da poduzece dode u probleme u takvim trzisnim okolnostima.

 

crnijastreb, 30.09.2020. u 17:15

Kolegice Marielena, u proslom su zivotu kolege bili gramofonske ploce pa se ponavljaju. Viro uredno isplacuje place, lova je na racunu HISa. Blokada neka sica i sad ovi papagaji drukaju na pad.

Gotov je pad i ovo moze samo rasti jer ce izvjesta biti bolja. A nema vise ni troska otpremnina.

 

S obzirom da je ostalo svega 60-ak radnika od nekadašnjih 200, bar bi plaće trebale biti redovite kako vi tvrdite, ali vidi se da imaju izgleda prilično problema sa likvidnošću…koliko se siječam ovo je već 4 ili 5 blokada ove godine što sigurno nije dobar pokazatelj…

Kao prvo nije placen Belgijski kooperant za proslogodisnje sjeme. Mozda i nije valjalo. To ne znamo. Erste banka je rasprodala dionice i radi nale pozajmice ima interes da kupi jeftinije.

Evo u mom ducanu stigla nova posiljka Viro secera. Dakle lova kapa svaki dan i deblokada je samo pitanje dana. Kad se dogodi ajmo pogadjat gdje ce cijena.

Eto ja kazem 80kn.

Imate kronicni nedostatak dionica na ovoj razini. Jako malo je dionica na raspolaganju i zato nitko i ne moze srusiti cijenu ispod 50kn.

Tegnicki dakle imamo vise dno pa je ocekivati i veci vrh od 68 kn.

https://zse.hr/default.aspx?id=99566

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

Neki izgleda misle da je sva tri puta po 8 mil kn od Erstea, to je zapravo jedan iznos za koji su blokirani računi svakog povezanog poduzeća, dok se ne naplati.

Erste je blokirao 3 povezana drustva za isti iznos od 8 mijuna kuna.

New Report

Close