VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

S&P 500 danas bio u minusu. Šećer okrenuo u plus.

Marielena, 24.09.2020. u 09:41

Ja mislim da nema firme koja se trzi na pola booka da je zavrsila u PSNu.

A ova blokada mi vise nema nikakvog smisla. Koliko vidim oni su prodali u 1Q imovine za cca 300 mil kuna, a sada su vec tjedan dana blokirani zbog 1.4 mil kuna. Kakve su to muljaze tesko je dokuciti.

Ima ,kako ne.Ne samo u PSN nego i u stecaju.BV je knjigovodstvena kategorija i nista vise.

To sto su blokirani zbog “samo” 1.4 kuna sada,sako pokazuje da su krajnje nelikvidni i ne mogu placati tekuce obaveze.

 

kolega Bisakovi

u prilogu slika

5 puta blokiran po od 2-4 dana

1 puta nesto manje od mjesec dana

neznam o kakvoj likvidnosti pricate u doba korone.

ima ih koji su propali a mi smo daleko od toga

Moram priznati da neodoljivo podsjecate na jednog lika Vlad mu je bio nick

dezurni katastroficar, i onda odjednom nestade

1,4miliona nije malo

al biti ce odblokiran

likvidnosti gotovo da i nema na VIRO, jer je sve prebaceno ( ili gotovo sve ) na HIS

tako da ce VIRO dobivati novac od HISa kroz vlasnicka potrazivanja

simple as that

PAPA

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

bisakovi, 25.09.2020. u 09:04

 





Marielena, 24.09.2020. u 09:41



 

Ja mislim da nema firme koja se trzi na pola booka da je zavrsila u PSNu.

A ova blokada mi vise nema nikakvog smisla. Koliko vidim oni su prodali u 1Q imovine za cca 300 mil kuna, a sada su vec tjedan dana blokirani zbog 1.4 mil kuna. Kakve su to muljaze tesko je dokuciti.

 



 

Ima ,kako ne.Ne samo u PSN nego i u stecaju.BV je knjigovodstvena kategorija i nista vise.

To sto su blokirani zbog “samo” 1.4 kuna sada,sako pokazuje da su krajnje nelikvidni i ne mogu placati tekuce obaveze.

 

1.4 milijuna kuna je meni veliki novac. Ali netko tko je imao dobit vecu od 100 milje kuna nakon prodaje imovine ne bi zbog toga trebao biti blokiran.

Nevazno blokada i sluzi tome da iz cipela izuje strasljivce.

Nego decki, par vas tu svaki dan prica isto. I moram priznati da uzivam u vasim postovima. Samo naprijed.

P.S. Secer danas opet zavrsio u plusu, na 13.53$.

Marielena, 26.09.2020. u 09:17

 





bisakovi, 25.09.2020. u 09:04



 

 





Marielena, 24.09.2020. u 09:41



 

 

Ja mislim da nema firme koja se trzi na pola booka da je zavrsila u PSNu.

A ova blokada mi vise nema nikakvog smisla. Koliko vidim oni su prodali u 1Q imovine za cca 300 mil kuna, a sada su vec tjedan dana blokirani zbog 1.4 mil kuna. Kakve su to muljaze tesko je dokuciti.

 

 



 

Ima ,kako ne.Ne samo u PSN nego i u stecaju.BV je knjigovodstvena kategorija i nista vise.

To sto su blokirani zbog “samo” 1.4 kuna sada,sako pokazuje da su krajnje nelikvidni i ne mogu placati tekuce obaveze.

 

 



 

1.4 milijuna kuna je meni veliki novac. Ali netko tko je imao dobit vecu od 100 milje kuna nakon prodaje imovine ne bi zbog toga trebao biti blokiran.

Nevazno blokada i sluzi tome da iz cipela izuje strasljivce.

Nego decki, par vas tu svaki dan prica isto. I moram priznati da uzivam u vasim postovima. Samo naprijed.

P.S. Secer danas opet zavrsio u plusu, na 13.53$.

To sto cijena secera raste na burzi,nece imati puno utjecaja na VIRO.

Ja ne tvrdim da ce VIRO ici u stecaj,ali situacija u kojoj se nalazi i izrazita nelikvidnost i ove,ucestale  blokade racuna,nikako ne ulijevaju optimizam.

Ja povremeno trgujem seceranama(secerna repa) na svetskim burzama i nikada nisam dozivio da bi racuni istih bili blokirani.Mislim da bi cijena dozivjela popop tada.

Ja pisem na ovoj temi relativno malo i zao mi je ako Vam se ne svidaju moji postovi i sto ne dijelim Vas optimizam.Ne morate ih citati.

Vrijednost imovine u knjigovodsrtvenom smislu nije u  korelaciji sa vrijednosti firme ili dionice.Trziste odlucuje koliko nesto zapravo vrijedi.

 

Kolega @Bisakovi, naprotiv ja volim čitati postove vas i kolege Eurekaeu. Može i svaki dan što se mene tiče.

Naravno da cijenu dionice određuje tržište pa to isto tržište određuje da ona u blokadi ne pada.

Naravno da je knjigovodstvena vrijednost firme važna jer ona govori jasno je li neka firma u bankrotu ili nije.

Evo da se spustim tako jednostavno kada moram. Imate osobu A koju je banka blokirala zbog duga banci. Osoba A ima 3 stana, 2 automobila i jahtu. Osoba B je blokirana za isti iznos duga, ali ne posjeduje nikakvu imovinu niti primanja.

Osoba A nije u bankrotu, osoba B jest.

Cijena šećera direktno utječe na poslovanje Vira.

Ja nisam optimist za firme na ZSE uopće.

Lijepi pozdrav

 

 

 

Marielena

 

Ovdje je puno sumornih oblaka, osim često blokiranog računa, za HR šećer najveći problem su ukinute kvote u EU od prije par godina kada su i nastupili problemi veći razmjera.

Rezultat ukinutih kvota vidimo jedna tvornica zatvorena.

Kome ukinute kvote i jeftin šećer odgovaraju, da nije možda EU konkurenciji?

Tko će u ovoj utakmici pobijediti i hoče li i jedna tvornica šećera opstati u HR?

Zaključno kakva je budućnost u ovoj dionici?

Lp

Aardwark, 24.09.2020. u 08:33

Dajte prvo uguglajte sto treba biti zadovoljeno da se psn dogodi.

Onda zazivajte ako mislite da ima smisla

Samo dobiti zeleno svijetlo od Plenkovića. Kao i Vijadukt. I Agrokor…itd.

Kolega Lojtra Agrokor nije zavrsio u stecaju nego je vlada u maniri najgore dogovorne ekonomije donosila politicke odluke. Stecaj bi bio posteno rjesenje.

Viro nema nikakve veze sa Agrokorom i vec mi je i smijesno to pisati.

Kolega Euro,

Dionica se kupuje na dnu i kada ju nitko ne zeli. Cijena je vec stecajna, secer zapocinje rast nakon dugo godina, tvrtka se restrukturira i racionalizira poslovanje. Kada je trenutak za ulazak?

 

Marielena, 27.09.2020. u 07:44

Kolega Lojtra Agrokor nije zavrsio u stecaju nego je vlada u maniri najgore dogovorne ekonomije donosila politicke odluke. Stecaj bi bio posteno rjesenje.

Viro nema nikakve veze sa Agrokorom i vec mi je i smijesno to pisati.

Kolega Euro,

Dionica se kupuje na dnu i kada ju nitko ne zeli. Cijena je vec stecajna, secer zapocinje rast nakon dugo godina, tvrtka se restrukturira i racionalizira poslovanje. Kada je trenutak za ulazak?

 

Marielena, 27.09.2020. u 07:44

Kolega Lojtra Agrokor nije zavrsio u stecaju nego je vlada u maniri najgore dogovorne ekonomije donosila politicke odluke. Stecaj bi bio posteno rjesenje.

Viro nema nikakve veze sa Agrokorom i vec mi je i smijesno to pisati.

Kolega Euro,

Dionica se kupuje na dnu i kada ju nitko ne zeli. Cijena je vec stecajna, secer zapocinje rast nakon dugo godina, tvrtka se restrukturira i racionalizira poslovanje. Kada je trenutak za ulazak?

 

Dionica se ne kupuje kada je tvrtka u teskim problemima i kada nema nikakve likvidnosti.Za takvu tvrtku “nikada nije vrijeme za ulazak”,vec “nesto drugo”!

Uopce nije usporedivo usporedivati fizicko i pravno vlasnistvo na stanovima,duznika fizicke osobe i tvrtke tipa VIRO koja ima samo knjigovodstvenu (neopipljivu ) vrednost.Firma je u problemima i nelikvidna,a to je osnovni razlog za stecajeve,a ne BV.

Ona ce se pokazati(knjig. vrednost),kolika je u stvarnosti,ako dode do stecaja ili likvidacije.

Meni se cini da Bisakovi i Eureka spamaju temu namjerno i ponavljaju istu mantru mjesecima. Najgore za Viro je po mom sudu proslo, a cijena je pala sa 530 na 56kn u nepune 3.5g.

Cijena secera je sada 460 eura za Hrvatsku, broj radnika smanjen, troskovi smanjeni, otpremnine isplacene.

Dakle mislim da su ispunjeni preduvjeti za novi start.

Viro bi mogao postati best buy na burzi jer mislim da slijede izvjesca s jacom dobiti.

Mariaelena

Zajedničko im je vjerojatno pljačka. A cijena može i na nulu. Na koliko je vdkt završio? Oko 4 kn.A.bio je 4800 kn.

New Report

Close