VERN (Veterina d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VERN (Veterina d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Ja sam uzeo ostvarene prosj. dnevne cijene, pomnožio s dnevnom količinom, takve umnoške zbrojio, i podijelio sa zbrojem trgovanih količina u periodu. Right?

ima smisla jer umnošci ovise o dnevnim volumenima pa veći volumeni više doprinose. hvala. ali, zacijelo mora postojati neki alat na zg burzi ili mojim dionicama gdje bi se to dalo povući za svaki proizvoljni raspon. ako tko zna za takvo nešto, to bi bilo vrlo korisno imati pri ruci za sve sljedeće ovakve situacije.
[/quote]
Treba povući s liste trgovanja, recimo s portala MD, raspon koji vas zanima u xls
Gotovi ste za doslovce 3 min
[/quote]

to je dobar savjet, hvala, poslužit ću se njime. vern je sada gejmover, ali ne može čovjek duše griješiti pa reći nešto protiv – poštena cijena i ova sada, a pogotovo ona prethodna.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Zanimljivo bi bilo znati koliko ima kupaca koji sada kupuju da bi zadržali dionice nakon delistiranja. U slučaju da ima takvih koji znaju nešto više mogla bi dionica i preko ATH

burza je mjesto gdje siromašni "dolaze" loše obučeni a odlaze goli i bosi. žalosno ali istinito.

Pozdrav svima.
Ovdje je pet minuta do dvanaest. Bojim se da neće biti moguće zadržati dionice nakon delistiranja, da nakon delistiranja slijedi istiskivanje.
Šteta.
Za reći pošteno, nemamo se na što žaliti, sve je bilo provedeno kako je rečeno, i više nego korektno.
Žao mi je zbog vjerovatnog istiskivanja malih dioničara. Ovu bih dionicu rado posjedovao dugi niz godina.

jel netko izračunao cijenu po kojoj će Veterina otkupljivati dionice?

Po mojoj računici cijena bi trebala biti 171,50kn. Jel to točno?


http://www.hl.co.uk/shares/shares-search-results/d/dechra-pharmaceuticals-plc-ordinary-1p/dividends

Ovo su vlasnici Genere i DA oni isplacuju dividende. 🙂

Da, i? Pa MOL isto isplaćuje dividende svojim dioničarima. To se recimo ne odnosi na dioničare INE.

Hajdemo ovako.

Na osnovu čega temeljite svoj optimizam o isplati dividendi?

Da li je Genera do sada isplaćivala dividendu svojim dioničarima, i ako je, na osnovu kojih pokazatelja (osim što vlasnici inače isplaćuju dividendu svojim dioničarima) smatrate da će tvrtka isplaćivati redovnu dividendu?

Naročito, ako su sada dali velike novce za nju + morati će puno uložiti u razvoj, nove tehnologije itd., ako misle biti konkurentni kvalitetom na tržištu. AKO MISLE?


jel netko izračunao cijenu po kojoj će Veterina otkupljivati dionice?

Po mojoj računici cijena bi trebala biti 171,50kn. Jel to točno?


da

Je li to znači, ako odlučiš ne prodati, a oni odluče istisnuti male van opet će to morati raditi po minimalno 171?

burza je mjesto gdje siromašni "dolaze" loše obučeni a odlaze goli i bosi. žalosno ali istinito.


Je li to znači, ako odlučiš ne prodati, a oni odluče istisnuti male van opet će to morati raditi po minimalno 171?

ne, to ide malkice drugačije… gledati u ZTD-u od čl. 300 nadalje
spominje se pravična naknada (otpremnina), trenutna ‘prilike društva u vrijeme donošenja odluke glavne skupštine’ itd.
a uvijek vam ostaje sudksim putem potraživati pravičniju naknadu 🙂

http://limun.hr/main.aspx?id=519012

https://bib.irb.hr/datoteka/535629.ulinovi-Herc_i_Zubovi_11.03.doc

malo matematike,stanje sa dionicama Genere je:
ukupno 1.844.860
Genera 165.488 (8,97 %)
Eurovet 1.549.417 (83,99 %)
slobodne 129.955 (7,04 %)
Da bi mogao istisnuti male dioničare (Squeeze out) Eurovet mora imati min. 1.752.617 (95,00 %) dionica, što znači da mu fali još 37.712 (2,04 %),zanima me kako to misle prikupiti ako delistaju dionice sa burze ? Isto tako me zanima tko upće izuzev Eurovet-a ima interesa dokupljivati ovu dionicu sa kojom se uskoro neće moći trgovati ,i koja bar za sada nije bila dividendna,po cijeni koja je viša od cijene koju je Eurovet ponudio za one koji se ne slože sa povlačenjem dionica sa burze ?

@accountant: možete molim vas pojasniti ovo, bojim se da ste nešto krivo shvatili?

spominje se pravična naknada (otpremnina), trenutna ‘prilike društva u vrijeme donošenja odluke glavne skupštine’ itd.

Ovaj rad i link na limun su također pogrešni s obzirom da nije riječ o istiskivanju nego delistiranju, a možete i izračun cijene provjeriti. Ako već podučavate druge dajte barem, budite sigurni u to što pričate.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche


Da bi mogao istisnuti male dioničare (Squeeze out) Eurovet mora imati min. 1.752.617 (95,00 %) dionica,

Pola je tocno. Treba imati 95%, al to ne znaci da mora imati minimalno 1.752.617 dionica. (Hint: sto ce se dogoditi ako se poniste dionice u trezoru?)

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Trenutno sa trezorom: 1.844.860 dionica
Eurovet 83.99%
Trezor 8.97%
Mali dioničari 7.04%

Bez trezora: 1.679.372 dionica
Ukupno Eurovet 92.26%
Mali dioničari 7.74%

Znači da im treba u ovoj akciji delistiranja oko 37.800 dionica, nakon toga ponište trezor i prešli su prag 95%.

Također, čini se da im se ili iz nekog razloga jako žuri da to provedu ili žele ispasti jako korektni kao stranci. Ova akcija im uključuje i cijene prije ponude za preuzimanje, a da su čekali još malo da se trgovanje umrtvi mogli su imati puno puno niži tromjesečni prosjek. Recimo da je on 100 kuna uštedjeli bi malo više od 12 milijuna u odnosu na ovu cijenu, baš me zanima kako bi postupili Ostoja i slični 🙂

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

New Report

Close