VERN (Veterina d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VERN (Veterina d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ne razumijem onda vaš predzadnji post u kojem pišete da ne bi kupili nazad ni po 100kn.

burza je mjesto gdje siromašni "dolaze" loše obučeni a odlaze goli i bosi. žalosno ali istinito.


Ne razumijem onda vaš predzadnji post u kojem pišete da ne bi kupili nazad ni po 100kn.

Ha, pa nisam bio dovoljno mudar da bi promislio na ovu mogučnost iako je tako jednostavna i banalna. Čovjek se uči. Najlakše je gledati unatrag.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Na prvi pogled je i meni se činilo kao zanimljiva mogućnost da se zaradi neka sića…..ali kad se malo deteljnije pogledaju pojedinosti…..

Prvo, treba fizički otići tamo u Sv.Nedjelju za mjesec i po, jedan dan ujutro, usred zime.
Za one koji nemaju osobni prijevoz – prilična neugodnost i gnjavaza.

Drugo, treba čekati da se odluka na toj skupštini 19.01. 2016 izglasa, pa da se upise u sudski registar i tek onda u roku od 3 mjeseca se mogu očekivati novci.

Znači, čekanje minimum do polovice iduće godine …. mozda sam još i premalo rekao.

Da nisu digli cijenu već do 152, mozda bi i imalo smisla nešto probati ušićariti, ali ovako mi se čini da je to manje-više gotova priča.

Ja sam zadnji put kupovao nešto sitno zadnji dan prije isteka predaje zahtjeva za koristenje PZP – drugi dan otišao u SKDD i sve riješio bez puno gnjavaze.

Ovaj put neće biti puno dionica na prodaji. Oni koji nisu prihvatili PZP će vjerojatno čekati, pa prodavati računam oko 160 u zadnji čas ako ne bude nadubudnih kupaca….a čisto sumnjam da će ih puno biti nakon 01/01.


Na prvi pogled je i meni se činilo kao zanimljiva mogućnost da se zaradi neka sića…..ali kad se malo deteljnije pogledaju pojedinosti…..

Nema tu raspravljanja o pojedinostima. Stavi se na papir i onda se pogleda jel se isplati ili se ne isplati. Onaj ko je danas kupovao izračunao je da mu se isplati.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Svaka čast na samokriticnosti, sjajna vrlina za stalno osobno napredovanje 🙂

burza je mjesto gdje siromašni "dolaze" loše obučeni a odlaze goli i bosi. žalosno ali istinito.

Ja vjerujem da je pametno ostati unutra nakon eventualnog delistiranja i čekati početak isplacivanja dividende koja bi mogla biti i do 6-7% godišnje. Obzirom na situaciju sa kamatama u bankama koje imaju tendenciju dolaska na ispod 1% na orocenu štednju, dividende od 5+% će postati premije. A uz to firma ima potencijal za utrostruciti cijenu dionice

burza je mjesto gdje siromašni "dolaze" loše obučeni a odlaze goli i bosi. žalosno ali istinito.

i?
jel netko izračunao tromjesečni ponderirani prosjek cijena u tri mjeseca prije objave poziva?
🙂



Na prvi pogled je i meni se činilo kao zanimljiva mogućnost da se zaradi neka sića…..ali kad se malo deteljnije pogledaju pojedinosti…..

Nema tu raspravljanja o pojedinostima. Stavi se na papir i onda se pogleda jel se isplati ili se ne isplati. Onaj ko je danas kupovao izračunao je da mu se isplati.
[/quote]
ma KressoM, u pravu je kolega koga citiraš, vjerujem da nema zle namjere s njegove strane, samo upozorenje: sjednica je za mjesec dana, pa upis u registar (x dana), pa isplata u roku tri mjeseca; naravno da svako za sebe treba donijeti odluku koliki ‘prinos’ mu je dobar s obzirom na ulaz, s obzirom na izračunati tromj. prosjek i kasniji otkup dionica (delistiranje)
a opet biti će i onih koji će ostati u VERN i nakon toga?

Ovo je najzanimljivija stavka….

“Upoznat sam sa činjenicom da ću imati pravo prisustvovati i glasovati na Izvanrednoj Glavnoj
skupštini samo ako sam, osim predaje ove prijave, evidentiran/a kao dioničar u depozitoriju
Središnjeg klirinškog depozitarnog društva na dan 29. prosinca 2015. godine.”

Vjerujem da će se najzanimljivije stvari ovdje desavati nakon Nove Godine.

I tako još jedna dionica otiđe u vječna lovišta s ZSE.

Najavio sam da se Generi ne piše dobro.

Sada ćemo vidjeti što će biti s pogonima i proizvodnjom u Hrvatskoj.

Nažalost, nisam baš optimističan.

Ako ostane skladište i distribucijski centar, biti će dobro.

Dividenda? Vidim da ovdje ima još optimista.

Zbog čega Vam bi isplaćivali dividendu, kad Vas žele istisnuti?

Tržište, tržište…..tržiste.

Neće biti čekanja do polovine iduće godine.
To će Genera riješiti u roku odmah, kao što su i isplatili novac nakon otkupa tijekom preuzimanja. A mogli su oteziti i čekati……….. novac je bio isplaćen, još se ni tinta na Ugovorima nije osušila.
Od Zagreba do Sv. Nedjelje nije neka daljina, za zaradu od par tisuća kuna u roku dva-tri tjedna.


i?
jel netko izračunao tromjesečni ponderirani prosjek cijena u tri mjeseca prije objave poziva?
🙂

Oko 157,xx

New Report

Close