VERN (Veterina d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VERN (Veterina d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pa ni jedno ni drugo!

Kada je došla objava, a i sada, više naginjem izlasku, ALI…

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

@zločesti

“Severina, koja mi je izrazila dobrodošlicu, na čemu se još jednom zahvaljujem.
Nov na topicu, dugo u dionici….., ali priznajem da ne pratim redovno kretanja na tržištu. Sada na godišnjem pa je više vremena. Nije mi jasno tko prodaje dionice po 170 kn , kada je ciljna cijena 179 kn…… ali ni tko kupuje, na koji porast cijene on računa ? Hoće li novi vlasnik željeti povećati svoj udjel, pa će kupovati dionice i na tržištu ? Kako je prošla dionica INE nakon preuzimanja, MOL je platio 2800 kn ???, kako se kretala cijena dionice nakon toga, čini mi se da je rasla ? Zna li itko na ovom topicu ili da pitam na INI ?
Zna li itko što je bilo sa dionicom Plive ? Sve davna prošlost, možda se netko još sjeća ? A da mi za budućnost ipak kolektivno upitamo kristalnu kuglu ?
Sve slatke brige. Mene učili da je jeftino sve što se novcem plati, skupo je što se kožom plati.”

“Should I Stay Or Should I Go?”
Tako friški a sa tako velikim dilemama, a odlučilo se čekati i desetak godina.
Pošto si ti potpuno neuk, a dao si neku lovu NA jaaako dugi niz godina, zašto nisi opi..io po lotu?
Ne zaje..vaj, pogledaj prinose HR fondova na ggdišnjoj razini, pa vidi koliko bi njih bilo sretno sa, recimo,desetak posto na godišnjoj razini.Pa onda savaki fond ima svoju upravu, pa ima svaki fond nadzorni odbor, pa onda krenu bonusi….. itd.
Ako imaš vremena.
Možda je kraće, novi log.

Matematika !
92305 dionica, koliko ih je potrebno do 75% x 179 kn = 18 460 000 kn ili 1758 000 funti. Da slučajno ne nedostaje koja nula ?
Funta je čini mi se oko 10,5
Za usporedbu, cijena kvadratnog metra stana u boljem kvartu Londona je nama nevjerovatnih 10 000 funti. Moja poznanica je svoj stan od cca 100 kvadrata prodala pred nekoliko godina za jedan milijun funti.
Zar ćemo svoje dionice, a dionica jest vlasnički udjel, i paket od 750 dionica je na IPO pred devet godina plaćen deset tisuća eura, prodati za vrijednost dva stana u Londonu ? Možda mi je u ovaj kasni sat pogrešna matematika, ni sam ne mogu vjerovati u izračun, ovako kako piše. Kaže mi prijatelj koji je kupio dionice na IPO da je duboko razočaran vjerojatnim ishodom, da je investicijom zaradio neznatno više nego da je novac držao u banci na oročenoj štednji. Stvarno mi ovaj izračun zvuči nevjerovatno, molim ispravite me ako je pogrešan.

Kod ine je cijena isla gore…A ponuda je bila 2800 kn a sad je 3500 kn..na vama je da preuzmete rizik ostati ili izaci

Fedore znaci da ovi nemaju jos 75%?

Sve je ovo čudno,ovi Britanci su bili partneri VERN-a, i bili su dobro upućeni u poslovanje,Hanžeković kao većinski vlasnik i uprava veoma dobro su znali situaciju u VERN-u,pa ako su imali vjere u firmu čudno da nisu prije reagirali i dizali cijenu dionice, već je godinama prepustili nelikvidnosti i podcjenjenosti,čak je i Smetiško prodao dionice.
Ako Hanžeković prodaje ,to je dobar znak za bjeg, da li čekati ponudu ili se danas odreći 5% na svakom od nas je da se odluči.

znači to je pitanje od milijun kuna za nas sve stare borce koji smo ostali do kraja što sada.
lako je meni bilo napisati 20.07. da izvješća
imaju malu odnosno gotovo nikakvu vezu sa skokom cijene te da tek glavno dolazi. to je bilo stvar prosječne inteligecije.
pitanje svih pitanja je da li uopće tu kod nas na burzi postoji nešto slično generi u smislu potencijala.
od samog početka nevjerojatno podcijenjena dionica, zatim zaboravljena i na kraju, nemam podataka ali mislim prodano za…..

zlocesti, mislim da si fulo nulu. Prema zse podacima, ukupno dionica ima 1.844.860. 75 % od toga je 1 383 645 dionica x 170 kn = 235 mil. kun iliti 22 mil. funti, znači 22 stana u Londonu.

Svejedno malo.

Paketom od odvjetnika stječu 69% glasova, doista ne vidim kako se mali mogu istisnuti, osim toga sigurno to žele kupiti da bi lošije poslovali.

Hvala špekulantu na trudu oko nula……
Čitam ponovno objavu o preuzimanju na Burzi. Radi se o 1 167,027 dionica što je 63,26% kapitala, ali daje 69,49% glasova na Glavnoj skupštini.
Sa dodatnih 92503 dionice imati će 68,27% kapitala, ali 75% glasova.
Nedostaje dakle 92 503 dionice. / Dva stana ?? /
Ako je prosječan portfelj malih dioničara 1000 dionica, netko ima 2000, netko 500.. onda za tih 92503 dionice samo devedeset dvoje ljudi mora prodati svoje dionice.Ako je prosječan paket 500 dionica, dionice mora prodati 200 ljudi. I to će se desiti.
Žao mi je što je priča oko Genere ovako završila, jer je završila. Ponuda će izaći, udjeli će se prodati, novac će pošteno biti isplaćen, nitko na gubitku, i sve je to mnogo bolje od mnogih priča sa Burze. Ali sve je to Burza. Toliko od mene na ovom topicu. Svima pozdrav i puno sreće, vidimo se u nekoj drugoj dionici.

Povjest se ponavlja,
Domaći Kvislinzi na sceni. Ruše cijenu za bijednu nadoknadu, kako bi stranac što jeftinije kupio.
Već viđeno(Pliva, Ina).Umjesto da rade obrnuto i dižu cijenu više bi zaradili, a nebi bili domaći izdajnici zahvaljujući kojima je ova Burza na ovim razinama već toliko godina.

Ovi sa drugom decimalom 0,01-0,07 kao i oni sa o,99( su mi najdraži, samo neznam zašto ih HANFA trpi i ništa ne podudila, a možda su u svezi.

Doći će i nima kraj.

Samo podsjetnik da je Toda preuzimao zitnjak po 700 kn ..Pipunic Ipkk po ako se ne varam 230 i nesto..a cijene su danas tu gdje jesu.
Ako ste zadovoljni sa zaradom..stavite je djep…i ne brinite sta ce biti sutra.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

New Report

Close