VERN (Veterina d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VERN (Veterina d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kolega zlocesti ipak ste stigli na vrijeme.

Severina, koja mi je izrazila dobrodošlicu, na čemu se još jednom zahvaljujem.
Nov na topicu, dugo u dionici….., ali priznajem da ne pratim redovno kretanja na tržištu. Sada na godišnjem pa je više vremena. Nije mi jasno tko prodaje dionice po 170 kn , kada je ciljna cijena 179 kn…… ali ni tko kupuje, na koji porast cijene on računa ? Hoće li novi vlasnik željeti povećati svoj udjel, pa će kupovati dionice i na tržištu ? Kako je prošla dionica INE nakon preuzimanja, MOL je platio 2800 kn ???, kako se kretala cijena dionice nakon toga, čini mi se da je rasla ? Zna li itko na ovom topicu ili da pitam na INI ?
Zna li itko što je bilo sa dionicom Plive ? Sve davna prošlost, možda se netko još sjeća ? A da mi za budućnost ipak kolektivno upitamo kristalnu kuglu ?
Sve slatke brige. Mene učili da je jeftino sve što se novcem plati, skupo je što se kožom plati.

Moj je osjećaj isto da je preuzimanje došlo par godina prerano. No naš odvjetnik koliko se vidi voli brzu zaradu, a niti nije iz branše pa da je po vokaciji zainteresiran.

Zaradio jesam, ali mislim da je bilo bolje pustiti firmu da se razvija još neko vrijeme. I na kraju, zašto uopće prodati, ako postoji mjesta za rast?

ja se bojim da je ovdje priča (skoro pa) završena..kada skupe potrebnu količinu dionica (a kakvi ulazi bili mogući samo u zadnjih par mjeseci, teško da će im trebat dugo), zveknu delistaciju, pripoje je i nastave raditi bez zamaranja na tamo nekoj burzi u hrvatskoj..naravno da sada ima smisla i eliminacija istraživanja i pripajanje lijekova, dakle o ovome su upućeni bili upućeni tamo još kod onog davnog OTCa po 53kn koji smo svi mi gledali sa čuđenjem..to je 240% prinosa u 6mj, pitanje je samo koliki je tko dio kolača odgrizao..

Od sto ljudi nikog čuti nije 🙁
Jedino zlocesti na godišnjem, pa ima vremena. Zavirio sam na topic o Plivi, možda sam sve krivo sebi interpretirao, ali……… čini se da je Barr dao 760 kn po dionici, a onda je vlasnik postala Teva i istiskivanje preostalih malih dioničara obavljeno je po 600 kn po dionici. Je li to bilo tako ?
Sve je dakle moguće, i rast, i pad, i delistiranje i istiskivanje….. i nema druge nego kristalnu kuglu ili svatko po svome. Sve se ovo desilo naglo i prerano.
Malo pomalo, odoše sve prvorazredne tvrtke sa naše burze. Bilo bi hvalevrijedno da netko, tko se sjeća razvoja događaja oko Plive i INE, napiše par riječi. Upravi Genere treba odati iskreno priznanje na dobro obavljenom restrukturiranju, na razvoju i konačnici.

@ zlocesti – godišnji su sve umrtvili do neviđenih razina..slažem se da se ovo dogodilo puno, puno prerano..za jos godinu dana cijena bi se udvostručila ako ne i više, valja imati na umu da je sve ovo bez EU tržišta cjepiva koje bi se trebalo aktivirati tek ove godine..


Nije mi jasno tko prodaje dionice po 170 kn , kada je ciljna cijena 179 kn…… ali ni tko kupuje, na koji porast cijene on računa ?

Jako jednostavno. Onaj tko prodaje sada dobiva novce ODMAH! Razlika 179 i 170 je 5%. Radi tolike zarade se nekome ne isplati čekati 3 mjeseca-pola godine, dok drugi je zadovoljan s tim. Jedan prodaje, dobiva novce odmah i ulaže dalje ili radi s njima što već, a drugi kupuje i čeka da uzme svojih 5%…

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Nije li Valamar nudio za dionicu KORF-a 45 kuna, pa je cijena otišla nakon toga na 220? Ne kažem da je ova ponuda tako mala,ali ne vidim razloga da po toj cijeni i prodam. INA-u su mađari digli po ponudi od 2700,a poslije je otišla i na 4000.

Ili kristalna kugla ili odvjetnik. Ja po struci nisam odvjetnik, i ne znam pročitati objavljen Ugovor o kupoprodaji, ne razumijem mu značenje. Ne razumijem što piše.
Ugovorom o kupoprodaji uvjetno su stekli 1 167 … dionice, što je 64% kapitala i 69,49% glasova.
Nadalje se u tekstu pominju dodatne 92503 dionice, za stjecanje 75% glasova.
Odakle će se namaći te 92503 dionice ? Od skrbničkih računa ? Od nas malih dioničara nakon objave javne ponude za preuzimanje ? Iz redovnog trgovanja na ZSE ako drugačije ne uspiju namaknuti tih 92503 dionice ? Ali i samo pominjanje 75% = delistiranje ! Onda Njuškalo i Plavi oglasnik ?
Ljudi, nikome ništa za zamjeriti, pošteno smo platili i kupili, pošteno će nas isplatiti. Mi smo imali drugačije želje, to je bila dionica za škrinju, ali kada bi se želje računale i krave bi letile.
Sreća je da ne moramo odlučivati sada. Kroz neko vrijeme zajedno ćemo biti pametniji.


Ali i samo pominjanje 75% = delistiranje ! Onda Njuškalo i Plavi oglasnik ?

Mnoge su delistirane pa se isto s njima trguje na MTP.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Tko su Britanci koji preuzimaju Hanžekovićev farmaceutski biznis

Kompanija nema većinskog vlasnika, a dominantni ulagači u njezine dionice su financijski investitori, među kojima je najveći Fidelity s udjelom od 6,66 posto. Uvrštena je na Premium listu glavnog tržišta Londonske burze, a trenutno vrijedi oko 863 milijuna funti (9,3 milijarde kuna)

Sve više se dvoumim…. Sva srića pa imamo vrimena za razmisliti.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Nije vam lako izaci ili ostati

New Report

Close