VERN (Veterina d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VERN (Veterina d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

vrlo dobro izvješće, ali izgleda da se očekivalo više!?

randopph, zaključuješ na temelju trgovine? Ne bi se baš reklo. Samo što je možda neko očekivao da će ju moći napucati, a to ne ide tako. Meni sve izgleda kao i do sada, i dalje se kupuje na 125. Samo što su se pojavili neki nalozi na 130 i 137,73.

Pa VERN je u u malo vremena porasao sa 150%. To nema veze sa jednim kvartalom ma kako on dobar ili loš bio.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

@zm1 – Cynicism is a self-imposed blindness..ja sam komentirao upravo kako su oni vrlo vješto i dobro prezentirali činjenice, na prvi pogled je kvartal bio fenomenalan..


@KressoM
– da, moj bed, ali izvješće je pokazalo ono što sam na brzinu izračunao..u principu, kvartalna dobit je skoro pa duplo manja nego prošle godine..ako uzmemo u obzir to preuzimanje lijekova (još uvijek mi nije 100% jasan taj potez), još uvijek imamo cca 20% pad kvartalne dobiti..u principu solidno izvješće, ali uslijed prenapuhavanja dionice je u jako kratko vremena ostvaren ogroman rast..plus da budem iskren, nakon onakvog prvog, očekivao sam fenomenalan drugi kvartal..

E, sad možemo diskutirati o tome koja je realna vrijednost dionice..po meni ova dionica ima ogroman potencijal i nastavak rasta, a ako gledamo kumulativno, rast je super, ali je taj rast po meni već dobrim dijelom odrađen u cijeni, kako kaže KressoM, realno je očekivati blagi pad i korekciju, trgovanje oko 120, a onda s novim vijestima novi uspjesi..

http://zse.hr/UserDocsImages/financ/VERN-fin2015-1H-NotREV-K-HR.pdf

Realna cijena je 150 kao rezulrat P/E*P/B. A stvarna cijena preuzimanja … (bumo vidjeli)

jel to znači da je realna baš po srediti vaših tvdnji, vidi jarca baš je tu negdje

ceha
Šta misliš zašto ovakvo otkučavanje vrijednosti?? Šminka radi prodaje što drugo …

Obično se prodaju firme koje su u zreloj fazi, a to VERN nije, dokle god može povećavati prihode 20-30 posto, a pogotovo prije nego što dobije certifikate za prodaju lijekova na kako vele najzahtjevnijem tržištu.

neznam, ja samo znam da sam zaradio u godini dana cca 200% (ne virtualno nego unovčeno) pa sad kako bilo da bilo, izvjeće solidno ali trebalo je biti bolje da bi opravdalo onakvo napucavanje, ali hoće li i dalje rasti neznam (ja sam svoje zaradio) i odoh na zaslućeni odmor

122 kune je još uvijek vrijednost Veterine iz 2007.god.
trebalo bi usporediti poslovno izvješće iz 2007. s ovim današnjim pa onda donositi zaključke.


122 kune je još uvijek vrijednost Veterine iz 2007.god.
trebalo bi usporediti poslovno izvješće iz 2007. s ovim današnjim pa onda donositi zaključke.

Nema tu nikakve usporedbe sa izvješćem 2007. sa vrijednosti dionice onda i sada.Kakve bi tek cijene ostalih dionica bile kad bi bile kao 2007.Izgleda da će se i ovdje moći primjeniti ko je jamio jamijo je.

usporedbe, naročito u poslovnim izvješćima, pokazuju u kojem pravcu stvari idu.
neka svaki sam za sebe izvodi zaključke.
cijene ostalih dionica iz 2007. su irelevatne što se tiče genere i veterine.
još da dodam to što je genera uspjela dohvatiti vrijednosti iz 2007. za razliku od većine ostalih samo djelomično je rezultat ovogodišnjih izvješća.
mislim da glavno tek slijedi i da to nije samo moj zaključak.

New Report

Close