VERN (Veterina d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VERN (Veterina d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

zar oni nebi onda trebali objaviti da su kupili? ili i to prolazi na ovoj burzi bez kazne?

@ ceha

onda ne bi imali insajdere koji znaju koliko ova dionica i firma vrijedi[emo_namigusa]


zar oni nebi onda trebali objaviti da su kupili? ili i to prolazi na ovoj burzi bez kazne?

oni bi – ali njihove žene, djeca, prijatelji, brokeri ne.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

žene, djeca također moja prijaviti,

prijatelji i brokeri hm… pitanje želiš li prijatelja i dalje imat [emo_smijeh]

broker ide provizija, zašto plaćat nešto da bi sakrio da si kupio i ovako su je napucali da sve praši


ovi paketi po 500, 600 i 800 komada odjednom koji nestaju kao snijeg pod suncem, to je uvijek ista priča pred najavu sednice nadzornog odbora. tako je bilo i lani, i dalje mislim da imamo posla sa pojedincima iz i oko verne – menaderima, odvjetnicima, revizorima i znanstvenicima – koji imaju dovoljno likvidnosti za takve pakete.

Samo ovaj vaš dio citiram, to je ono što je – u najmanju ruku – neobično. Da je riječ o insajderima koji su dobro upućeni u poslovanje i budućnost firme, nametnulo bi se logično pitanje zašto nisu kupovali ovakve pakete na nižim razinama prije manje od pola godine, a da ne govorim prije godinu dana kad je cijena u jednom trenutku jedva prelazila 40kn? Onaj tko poznaje firmu i u najmanji detalj mogao je s lakoćom ovako nešto prognozirati dosta unaprijed. Sigurno su još tokom prošle godine ugovarali poslovne aranžmane čije se pozitivne posljedice osjećaju u ovaj godini.

Agresivna kupnja krenula je početkom svibnja, čak ne odmah po objavi izvješća nakon kojeg je dionica u prvom tjednu trgovanja pala sa 70ak kuna na nekih 64-65kn. Sve je krenulo malo nakon objave stopostotnog preuzimanja Lijekova sa svom njihovom imovinom za koju mi ne znamo koliko je “teška”. Samo znamo da će u ovom izvješću biti jednokratna rashodovna stavka u kojoj će Genera platiti (možda kroz amortizaciju?) oko 3,5 milijuna kuna razliku između zamjene Generinih dionica za potpuni udio u Lijekovima.

Bez obzira na sve, samo 300+ tisuća kuna je potrebno da se uđe u TOP10, a to još nitko nije učinio, iako su prolazili nalozi po 70-80 tisuća kuna odjednom. Već punih dva mjeseca VERN je jedna od najlikvidnijih dionica i napravila je zasigurno najveći zaokret na burzi. Ne vjerujem da je samo dobro izvješće slučaj tome. Imale su i druge firme odlične izvještaje, pa nisu mrdnule niti za 5% (tipa SAPN i ADPL).

fender, dobro razmišljate. ova moja teorija zavjere je nužno zlo, nisam sklon takvim razmišljanjima, ali nakon prošle godine kada je valamar grupa i valamar holding u mjesec i pol na ozbiljnim prometma narastao U DLAKU I U LIPU onoliko koliko je ponudeno u zamjenu za dionice rivijera adrije, malo mi je svanulo pred očima. pogledajte malo trgovanje tim dionicama u rečeno vrijeme, to je bila čista destilirana kristalno jasna insajderska trgovina, i nikom ništa. nakon toga, ovo me uopće ne čudi.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Samo znamo da će u ovom izvješću biti jednokratna rashodovna stavka u kojoj će Genera platiti (možda kroz amortizaciju?) oko 3,5 milijuna kuna razliku između zamjene Generinih dionica za potpuni udio u Lijekovima.

ovdje će posrijedi biti omaška – taj jednokratni rashod nije nastao iz transakcije s genera lijekovi, nego s genera istraživanja. tu je genera svoj poslovni udjel trampila za svoje dionice, a kako knjigovodstvena vrijednost poslovnog udjela i kupoprodajna vrijednost 82 343 komada dionica nisu bile iste, nastao je jednokratni rashod. barem sam ja tako shvatio stvar

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

a kakva je ovo zaj… nekom dosadno pa s jednim komadom svaki par minuta nagriza ovaj od 115 nalog [emo_smijeh]

Rizu je cijena rasla do zadnjeg dana izvjesca, pa smo vidjeli kakvo je bilo izvjesce…


Rizu je cijena rasla do zadnjeg dana izvjesca, pa smo vidjeli kakvo je bilo izvjesce…

riz je u vlasništvu države, vern u vlasništvu hanžekovića. u prijevodu – jedno je nebo, drugo zemlja.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Pa i da padne na 100 kuna, lijepi je to rast od 50 kuna.

Svašta se može raditi, ali ovdje prometi u zadnje vrijeme nisu baš zanemarivi. Uz to, većina trgovine je išla “po asku”, tako da to baš i nije znak dizanja cijene već prije pokušaja kupnje. Ako nema protuzakonitih radnji i trgovanja međusobno na različitim računima….

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]


Ako nema protuzakonitih radnji i trgovanja međusobno na različitim računima….

U to mozes biti siguran.

Sve se to pomno nadzire i sankcionira. [emo_naivan]

New Report

Close