VERN (Veterina d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VERN (Veterina d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jedna od opcija je da i dalje nema interesa za ovom dionicom, već je netko trgovao među različitim računima i dizao cijenu, a samo usput kupio ono što se ponudilo na prodaji…. Ne znam koliko je i to realno. Naravno, to bi bilo protuzakonito, ne tvrdim da je tako, samo iznosim kao jednu od mogućnosti…

Bingo!

Naravno da to nije samo opcija, nego vrlo realna mogućnost.

I to ne samo na ovoj dionici.

A dobro znamo tko ima likvidnost da izvodi takve vratolomije.

Isto tako svi znamo da nitko tome NE ZELI stati na kraj.


Jedna od opcija je da i dalje nema interesa za ovom dionicom, već je netko trgovao među različitim računima i dizao cijenu, a samo usput kupio ono što se ponudilo na prodaji…. Ne znam koliko je i to realno. Naravno, to bi bilo protuzakonito, ne tvrdim da je tako, samo iznosim kao jednu od mogućnosti…

Bingo!

Naravno da to nije samo opcija, nego vrlo realna mogućnost.

I to ne samo na ovoj dionici.

A dobro znamo tko ima likvidnost da izvodi takve vratolomije.

Isto tako svi znamo da nitko tome NE ZELI stati na kraj.
[/quote]

uozbiljite se molim. je li taj isti gospodina čarobnim štapićem učinio da njegova glavna pozicija poraste u 5 gofina 1100 posto ili je možda čitao izvješča i pametno uložio. nema ovdje zavjere kao ni na korfu, ovdje par ljudi – da li menadera, odvjetnika ili revizora – zna nešto što mi još ne znamo i to su krenuli unovčiti. očito to nešto mora biti dobro za dionicu inače ne bi ukrcavali svoje tisuće u nju.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

na današnji dan tržišna vrijednost Genere odgovara vrijednosti Veterine iz 2007.
tisuće malih investitora strpljivo su čekali u redovima da kupe dionicu po nominalnoj vrijednosti od 100 kuna.
večinski je bio spreman platiti 110 kuna. vidimo da je tek danas izašao iz minusa.
neki su preko burze bili spremni platiti i više od 120 kuna.
Poslovni je u naslovu napisao da je veterina ispod 120 kuna debelo podcjenjena.
stvar vrijedi koliko je netko spreman platiti i toliko je Veterina stvarno vrijedila 2007.
tržište 2007. je bilo debelo prenapuhano ali mislim da je Veterna prodana po fer i korektnoj cijeni.
da to nije kupio večinski našao bi se lako drugi večinski.
nejasno mi je onda zašto nebi današnja Genera vrijedila kao Veterina iz 2007.
jednostavno stvari polako ali sigurno dolaze na svoje mjesto.
u ovom momentu ne očekujem da se dešava nešto iza kulisa što mi nebi znali.

dešava se to da netko iz genere ili okruženja već zna što piše u izvješću za 2q. to nije ništa neobično jer to se dogada i s drugim tvrtkama i drugim izvješćima. nije da se bunim, ali više bih volio da toga nema jer stroža regulacija na duži rok nikome ne koristi toliko koliko nma malima.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

ovo mi je najveci promasaj u zadnje vrijeme, skupio pristojne kolicine na 50, izasao van na 75-80, u svakom slucaju odlicna firma i sada dionica, cestitke svima koji se odradili cijeli rast.[emo_palacg]


ovo mi je najveci promasaj u zadnje vrijeme, skupio pristojne kolicine na 50, izasao van na 75-80, u svakom slucaju odlicna firma i sada dionica, cestitke svima koji se odradili cijeli rast.[emo_palacg]

A tek kada nađu kupca …



ovo mi je najveci promasaj u zadnje vrijeme, skupio pristojne kolicine na 50, izasao van na 75-80, u svakom slucaju odlicna firma i sada dionica, cestitke svima koji se odradili cijeli rast.[emo_palacg]

A tek kada nađu kupca …
[/quote]

i to objave.

gledam i nevjerujem, šestomjesečno izvjeće mora biti bolesno dobro da se ovakvo što opravda

@ceha, slazem se

Meni se nekak čini da je ovo beyond izvješća. Jer, u 1q je rezultate nabildala domaća prodaja. Mislim, nije da omalovažavam veliko povećanje prodaje na stranim tržištima. Kamo sreće da u q2 povećaju izvoz 50%.

A zanima me i čemu izbor za predsjednika i zamjenika predsjednika NO-a na sljedećoj sjednici? Ako su rezultati tako dobri, a više su nego dobri, čemu izmjene na čelnim pozicijama, ako im je svima mandat počeo 29.07.2014.

S velikim nestrpljenjem čekamo rezultate, to svakako. [emo_smijeh]

možda privat razlozi tko će ga znati, jedino pitati na skupštini mada nevjerujem da bi rekli pravi razlog.


Meni se nekak čini da je ovo beyond izvješća. Jer, u 1q je rezultate nabildala domaća prodaja. Mislim, nije da omalovažavam veliko povećanje prodaje na stranim tržištima. Kamo sreće da u q2 povećaju izvoz 50%.

A zanima me i čemu izbor za predsjednika i zamjenika predsjednika NO-a na sljedećoj sjednici? Ako su rezultati tako dobri, a više su nego dobri, čemu izmjene na čelnim pozicijama, ako im je svima mandat počeo 29.07.2014.

S velikim nestrpljenjem čekamo rezultate, to svakako. [emo_smijeh]

izvješće uopće ne mora biti bolesno dobro, dapače uopće ni ne mora biti bolje, dostajat će da bude jednako dobro. ne zaboravimo , u prvom kvartalu vern je nekons zaradila 7,2 milje. recimo da na godišnjoj razini zaradi 3x toliko, jer ne mogu svi kvartali biti jednako dobri, to daje 21 milje dobiti kroz br dionica eps otprilike 12, 5. 12, 5 puta 10, puta 11, pa i i puta 15 su sasvim pristojne razine – dakle od 125 preko 137 pa sve do 187. gledajući tako još smo daleko od pretjerivanja.
ovi paketi po 500, 600 i 800 komada odjednom koji nestaju kao snijeg pod suncem, to je uvijek ista priča pred najavu sednice nadzornog odbora. tako je bilo i lani, i dalje mislim da imamo posla sa pojedincima iz i oko verne – menaderima, odvjetnicima, revizorima i znanstvenicima – koji imaju dovoljno likvidnosti za takve pakete.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

New Report

Close