VERN (Veterina d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VERN (Veterina d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Izgleda i po danasnjim nalozima da su neki zadovoljni sa ovom cijenom pa izlaze

bem ti miša, netko u dvije sekunde slistio 100 000. ako se po jutru dan poznaje, ceka nas jako lijepo izvjesce. ovo guranje u prve redove netom prije izvjesca, to smo vec vise puta je li vidjeli i znamo što to znači.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Veterina preskočila 100 kn. Šta se ovdje događa? Mislim da nije u pitanju samo dobar izvještaj…

onda je u pitanju nešto još bolje – akvizicija, neka nagrada, prodaja većem igraču. u svakom slučaju, ovakva trgovina ne može biti slučajna, netko nešto zna.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

A mozda je netko htio kupiti veliku kolicinu…naravno da je to manje moguce jer nece sutra dignuti cijenu…
Na Rizu je isto cijena rasla pred izvjestaj,koji na kraju i nije bio nesto


A mozda je netko htio kupiti veliku kolicinu…naravno da je to manje moguce jer nece sutra dignuti cijenu…
Na Rizu je isto cijena rasla pred izvjestaj,koji na kraju i nije bio nesto

zasto je netko htio kupiti veliku količinu prije izvješća. zato što izvješće i neće biti bas nesto. logika tu malo šepa.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

kao što je jedan čovjek znao reći – ljudi moji, ma je li to moguće. izgleda da da.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Poštovani kolega Investimir,pa nema tu nikakvog čuda.
To je čista matematika.
Zar ne vidite da je večinski i dalje u minusu i to godinama.
Kako bi se to reklo sada su se tek nekako počele stvari poravnavat.

dobro više nije u minusu [emo_smijeh]

Sjećam se prošle godine u ovo vrijeme kad sam se na BID-u cjenkao na 37-38kn [emo_smijeh]

Danas se upravo protrgovalo preko 114kn.

Bez obzira na dobra izvješća, ovdje mora biti nešto drugo posrijedi. Do prije koji mjesec nikog nije interesirao VERN osim nas par entuzijasta, a sad u pravilu završi trgovinski dan među trgovanijim dionicama uz agresivan rast cijene.

Izračunao sam da je posljednjih dva mjeseca (uključujući i današnju trgovinu) protrgovano cca. 3,5 mil. kuna i gotovo 36 tisuća dionica. To će dati prosječnu cijenu od 97kn po dionici.

Ono što čudi je da nema pomaka u TOP 10, obzirom da, nakon prve trojice koji imaju pozamašan udio u TK-u, ostala sedmorica ukupno imaju tek 48 tisuća dionica. Posljednji u TOP 10 nema niti 4 tisuće dionica, a to predstavlja samo 11% onoga što je protrgovano u manje od 60 dana.

Zato pitam: je li moguće da niti jedan kupac u posljednje vrijeme ovako intenzivne trgovine nije uspio prikupiti više od 4 tisuće dionica i tako ući u TOP 10? Za to bi mu bilo potrebno oko 380 tisuća kuna, a vjerojatno i dosta manje ukoliko bi kupovao po cijenama od 80-90kn.

Naravno da je moguće, mogao je netko skupljati na više skrbničkih računa i tako raspodijeliti “teret” dionica. Također je teoretski moguće da je niz malih dioničara zobao ASK i da nitko nije kupio preko 4 tisuće dionica potrebnih za ulaz u TOP 10.

Ali, jesu li takve situacije realne? Pogotovo ako znamo koliko je naglo rasla cijena dionice? Ne događa se to slučajno niti zbog utjecaja malih (i još manjih) igrača. Prema ovome što nam je javno dostupno, ispada da je cijena narasla za skoro 100% u dva mjeseca, protrgovano je 36 tisuća dionica, a nitko pojedinačno nije kupio niti 4 tisuće dionica. Meni je to čudno, ne znam kako bih si to objasnio.

da, ovdje netko nešto zna.
podsjeća me veoma na slučaj vlho-korf-rivp – prije nego što će izaći odluka o spajanju, jedno mjesec dana vlho je rastao agresivno na dosta velikim prometima – i gle čuda rast je stao upravo na cijeni koju je rivp ponudila. netko od menadera i odvjetnika nešto zna što mi još ne znamo, ima ih u hrvatskoj dosta koji mogu 100 000 kn potrošiti na dionice.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


Meni je to čudno, ne znam kako bih si to objasnio.

Jedna od opcija je da i dalje nema interesa za ovom dionicom, već je netko trgovao među različitim računima i dizao cijenu, a samo usput kupio ono što se ponudilo na prodaji…. Ne znam koliko je i to realno. Naravno, to bi bilo protuzakonito, ne tvrdim da je tako, samo iznosim kao jednu od mogućnosti…

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

New Report

Close