VERN (Veterina d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VERN (Veterina d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

1600 dionica 🙂

burza je mjesto gdje siromašni "dolaze" loše obučeni a odlaze goli i bosi. žalosno ali istinito.

Imam od ranije ovu dionicu, hvalio sam ju i govorio da treba eksplodirati kao, primjerice, ATLN prosle godine (rast od preko 100%). Fundamenti i poslovanje jednostavno se vise nisu mogli ignorirati.

Ali, priznajem, ovakav rast iznenadio je i mene.

Ne znam tko kupuje/prodaje, to se u top10 ne vidi. Likvidnost je zadnjih 2 mjeseca odlicna. Probijaju se barijere…

Je li moguce da ce se knjigovodstvena vrijednost dionice naglo povecati u sljedecem izvjescu, obzirom na preuzimanje 1/1 Genera lijekova i upisa nove materijalne vrijednosti u bilancu?

Da nema ovih koji su jedva dočekali da izađu bez gubitka
(IPO ekipa koja nikad nije imala pojma a nema ni danas sto je to dionicarstvo, ali neki susjed ih je ” nagovorio” da uloze životnu ušteđevinu) bili bi već danas na 150kn

burza je mjesto gdje siromašni "dolaze" loše obučeni a odlaze goli i bosi. žalosno ali istinito.

Eto, ja vani. Hvala svima na komentarima i lijepoj zaradi. Sretno imateljima, možda se vidimo ponovno.

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?


Eto, ja vani. Hvala svima na komentarima i lijepoj zaradi. Sretno imateljima, možda se vidimo ponovno.

vidjet cemo nakon drugog kvartala – ako bude dobro, bit će dobrog leta. ako ne bude, morat će biti korigirano. ja sam vise za onu prvu varijantu

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Biti će zanimljivo vidjeti je li ovo zadnjih par dana kupovao trezor. Ako nije biti će veselo kada oni počnu, a donjeli su odluku da hoće.

burza je mjesto gdje siromašni "dolaze" loše obučeni a odlaze goli i bosi. žalosno ali istinito.


Je li moguce da ce se knjigovodstvena vrijednost dionice naglo povecati u sljedecem izvjescu, obzirom na preuzimanje 1/1 Genera lijekova i upisa nove materijalne vrijednosti u bilancu?

Sam ću si dati odgovor i potkrijepiti ga.

Da, hoće:

“Predmetnim ugovorom, ugovorene strane su se suglasile da se društvo Genera lijekovi d.o.o. pripoji društvu Genera d.d. kao društvu preuzimatelju, prijenosom cijele svoje imovine, prava i svih svojih obveza na društvo preuzimatelja.”

Iz potonjeg citata (priopćenje na ZSE: http://zse.hr/userdocsimages/novosti/t3eiTxusYE91jv8GQ1oj7A==.pdf ) razvidno je kako će u Generinu bilancu, pod materijalnom imovinom, biti pripisana i imovina Lijekova. Koliko će to povećati knjigovodstvenu vrijednost firme, tek treba vidjeti.

Pretpostavljam kako je i to jedan od razloga ovako agresivne kupnje posljednjih mjeseci. Možda i glavni razlog u ovom trenutku. Jer, VERN već nekoliko kvartala baca odlična izvješća, a dionica nije previše mrdala. Nekako se ova informacija poklopila s izlaskom izvješća za 1Q ove godine, pa je općenita pretpostavka da se kupuje zbog dobrog poslovanja firme (što je, naravno, točno i opravdano), ali moguće da oni koji znaju vrijednost ove transakcije s Lijekovima dionice VERN-a kupuju upravo zbog toga.

Zasto bi itko ovdje kupovao dionicu zbog knjigovodstvene vrijednosti dionice?
Pa nije da ce kompanija u stecaj…

Izneseni tekstovi nisu nagovor na prodaju ili kupnju dionica


Zasto bi itko ovdje kupovao dionicu zbog knjigovodstvene vrijednosti dionice?
Pa nije da ce kompanija u stecaj…

Niži P/B je atraktivniji i dodatno osiguranje investicije.

Trenutno rijetko koja dionica na burzi trguje se iznad svoje knjigovodstvene vrijednosti. VERN pri 95+ je nekoliko kuna iznad book-a, i na te razine je došao prilično naglo, a kupnja još nije stala. Kažem, osim dobrog poslovanja, mislim da bi svibanjsko preuzimanje Lijekova i njegove imovine moglo dati ponešto drugačiju fundamentalnu sliku (bolju) pri sljedećem izvješću i smatram da je to možda i dominantni razlog ovakvog jačanja cijene.

Naravno, moguće da sam u krivu i da to nema nikakve veze s pojačanom kupnjom.

Bila su dva dana zatišja sa mini korekcijom i eto danas opet preko 200 milja Kuna po 97 🙂

burza je mjesto gdje siromašni "dolaze" loše obučeni a odlaze goli i bosi. žalosno ali istinito.

Dobro je, ni pad svih europskih burzi nije naškodio 🙂

burza je mjesto gdje siromašni "dolaze" loše obučeni a odlaze goli i bosi. žalosno ali istinito.

ako jucerasnju (ras)prodaju dijelom pripisemo drhtavim rukama zbog grcke, mene zanima tko je u petak prodao 2000komada i jucer nesto manje od 2000komada..99% da nije ista osoba, ali mi se ne svida da bi netko/neki 29.6. prodao sve ili veci dio pozicije u firmi uoci kvartalnog izjesca (ako pricamo o nekome van top10, dakle manje od 3500komada)..ipak, nadam se da je nekome samo trebala gotovina za novi auto:)

New Report

Close