VERN (Veterina d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VERN (Veterina d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Gospodine Hasenfefer, btw ispravno bi bilo Hasenpfeffer al ok, postoje ljudi koji grade biznis sa već unaprijed postavljenom vizijom u glavi da se time dugoročno ne bave, nego da čim postave temelje firme, istu prodaju.

U redu, slažem se s konstatacijom. Ja to malo drugačije gledam. Mislim kad ste uložili toliko novaca u postavljanje firme na noge, uložili u tržište, i sada kada bi trebali konzumirati plodove svojeg rada, Vi firmu prodajete.

Ja recimo drugačije gledam na posao. Bar bi pričekao još koju godinu, pa prodao firmu za duplo veće novce.

A pro po ovog razmišljanja ja imam pitanje.
Može mi i gospodin Lebowski odgovoriti kad je on tako dobar s Upravom.

Da li je Genera kupila Veterinu da razvija taj biznis, ili ju je samo kupila da je ponovo stavi na noge pa je proda?

Hvala unaprijed na odgovoru.

Lp

ps. Uglavnom se ne obazirem na priču Uprave. Djela i rezultati su mi puno važniji.



Gospodine Hasenfefer, btw ispravno bi bilo Hasenpfeffer al ok, postoje ljudi koji grade biznis sa već unaprijed postavljenom vizijom u glavi da se time dugoročno ne bave, nego da čim postave temelje firme, istu prodaju.

U redu, slažem se s konstatacijom. Ja to malo drugačije gledam. Mislim kad ste uložili toliko novaca u postavljanje firme na noge, uložili u tržište, i sada kada bi trebali konzumirati plodove svojeg rada, Vi firmu prodajete.

Ja recimo drugačije gledam na posao. Bar bi pričekao još koju godinu, pa prodao firmu za duplo veće novce.

A pro po ovog razmišljanja ja imam pitanje.
Može mi i gospodin Lebowski odgovoriti kad je on tako dobar s Upravom.

Da li je Genera kupila Veterinu da razvija taj biznis, ili ju je samo kupila da je ponovo stavi na noge pa je proda?

Hvala unaprijed na odgovoru.

Lp

ps. Uglavnom se ne obazirem na priču Uprave. Djela i rezultati su mi puno važniji.
[/quote]

jako andabak je to davno lijepo sročio – osim familije, sve je na prodaju. za prave novce. pametnome dosta.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


Da li je Genera kupila Veterinu da razvija taj biznis, ili ju je samo kupila da je ponovo stavi na noge pa je proda?

Što znači staviti firmu na noge? Hanžeković je rekao da mu je cilj da VERN ima 90% prihoda iz inozemstva. Danas je lapo-lapo.

Svaka firma ima svoj ciklus. U VERN-u je onaj neophodni prelazak iz socijalizma u kapitalizam Hanžeković odradio. Sad taj prljavi kapitalistički ustroj počinje davati rezultate, a to očituje i u cijeni dionice, koja je, ako će izvješća i dalje biti fantastična poput zadnjeg, i dalje jako niska.

VERN još uvijek nije u zreloj fazi jer još uvijek ima skokove u prihodima od 20%, o EBIT-u i ostalim kategorijama da ne pričam. Tek dok se dođe do plafona u prihodima, onda se može raditi računica koliko to vrijedi. Ovo sad je faza rasta.

Ovdje pravi razvoj priče kreće tek krajem ove i iduće godine kada krene prodaja u EU svih registriranih proizvoda na čemu se radilo zadnje dvije do tri godine i čemu je većina resursa bila posvećena. Neki registracijski “file-ovi” su još u postupku jer na razni EU legislative to sve ide jako sporo ali ovdje definitivno sve ima glavu i rep.

Jedino je smiješno kada s druge strane čitamo sve nebuloze vezano za IMZV, nije ni čudo da ih je Hanžeković glatko odbio. S tom sindikalnom bagrom nitko normalan neće htjeti imati posla, nemoguće je i u dvije godine provesti sve potrebno a kamo li u jednu što su stavili kao uvjet.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Nešto se prodaja opasno razrijedila.Ako se danas probije 100-tka moglo bi biti zanimljivo….

a gdje je nestala prodaja da nema ovog od cca 1200 na 100 kuna skoro da je nebi bilo, bila je nešto žešca između 80-95 ali kad je to pokupljeno nestala

Kakva je mogućnost da VERN uđe u CROBEX na sljedećoj reviziji!?



Da li je Genera kupila Veterinu da razvija taj biznis, ili ju je samo kupila da je ponovo stavi na noge pa je proda?

Što znači staviti firmu na noge? Hanžeković je rekao da mu je cilj da VERN ima 90% prihoda iz inozemstva. Danas je lapo-lapo.

Svaka firma ima svoj ciklus. U VERN-u je onaj neophodni prelazak iz socijalizma u kapitalizam Hanžeković odradio. Sad taj prljavi kapitalistički ustroj počinje davati rezultate, a to očituje i u cijeni dionice, koja je, ako će izvješća i dalje biti fantastična poput zadnjeg, i dalje jako niska.

VERN još uvijek nije u zreloj fazi jer još uvijek ima skokove u prihodima od 20%, o EBIT-u i ostalim kategorijama da ne pričam. Tek dok se dođe do plafona u prihodima, onda se može raditi računica koliko to vrijedi. Ovo sad je faza rasta.

[/quote]

Gospon Lebowski niste rekli ništa novo. Naravno je da bolje kada imate kapitalizam i jednog vlasnika, nego njih dvadeset.

Pitanje je bilo konkretno. Da li Genera prodaje Veterinu?

Ne zanima me zbog same dionice, već nekih drugih stvari i samog tržišta u Hrvatskoj.

Također molim Vas da špekulirate kako bi prodaja same Veterine utjecala na cijenu dionice (da li bi porasla ili pala).

Hvala.

Lp

Sad sam se čuo s Marijanom, kaže da prodaje – cijena je pet tisuća eura, a može i bez zimskog seta guma, onda je 4.800. [emo_palacg]


Sad sam se čuo s Marijanom, kaže da prodaje – cijena je pet tisuća eura, a može i bez zimskog seta guma, onda je 4.800. [emo_palacg]

Zahvaljujem.

Znači prije zime ništa.

Da li je cijena po dionici, ili za cijeli paket.[emo_namigusa]


Kakva je mogućnost da VERN uđe u CROBEX na sljedećoj reviziji!?

Ne znam, prije toga vam je bitnije da se skine ovog na 100 kn. To će biti buy signal i svesrdno ću uskočiti unutra ako krene grickanje a možda nikad ni ne krene.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

@tin, ako se nastavi ovako, nelosa, mislim da su sada na cca 80%

New Report

Close