VERN (Veterina d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VERN (Veterina d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dobili smo novog revizora.

Ste čuli da Luka Rajić izlazi iz farmaceutskog biznisa?Navodno traži kupca.Prodaja PharmaSa dala bi neke smjernice koliko vrijedi generički dio poslovanja Genere.

Skida se sa prodaje po 500 komada u hipu…. čini se da ovo skuplja ali mu ne odgovara da se vidi u top 10.

pharmasa nema neku vrijednost, tako ni taj segment Genere

Čini se da nema previše slobodnih dionica …


pharmasa nema neku vrijednost, tako ni taj segment Genere

Ajmo pokušat definirat vrijednost…

1) Kolika je vrijednost Franje Gregurića kad je HDZ na vlasti, a kolika kad nije?

2) Kolika je vrijednost Lijekova uz postojeće zakone i vlast, a kolika uz HDZ-ove?

To je jedan segment koji ide u pravcu da se u slučaju povratka HDZ-a na vlast promijeni regulativa vezana uz generičke lijekove. Sad ih propisuju liječnici. U slučaju kada bi država imala tendere za nabavku lijekova, situacija se drastično mijenja u korist Genere koja je u određenim segmentima najkonkurentnija.

Općenito, zbog velikog smanjenja cijena od strane HZZO-a, možemo reći da hrvatsko tržište generičkih lijekova uopće nema vrijednost.

Po trenutnoj cijeni VERN-a, reklo bi se da su Lijekovi upravo toliko i vrednovani, s nula kuna.

Dakle, ako Luka Rajić uspije prodati PharmaS za više od jedne kune, onda je za pretpostaviti da i Generini Lijekovi nešto vrijede.

No, možemo Lijekove vrednovati i negativno, jer Hanžeković nije socijalna ustanova – ako Lijekovi nastave poslovati s gubicima, završit će u likvidaciji ili prodaji.

Idemo ilustrirati sljedećom hipotetskom računicom:

1) Veterina godišnje zaradi 15 milijuna kuna neto, u perspektivi i više.

2) Lijekovi godišnje gube 5 milijuna kuna.

Ako ćemo uzeti banalni multiplikator 10 za izračun vrijednosti, onda Veterina s Lijekovima vrijedi 100, a bez Lijekova 150 milijuna kuna.


pharmasa nema neku vrijednost, tako ni taj segment Genere

Ajmo pokušat definirat vrijednost…

1) Kolika je vrijednost Franje Gregurića kad je HDZ na vlasti, a kolika kad nije?

2) Kolika je vrijednost Lijekova uz postojeće zakone i vlast, a kolika uz HDZ-ove?

To je jedan segment koji ide u pravcu da se u slučaju povratka HDZ-a na vlast promijeni regulativa vezana uz generičke lijekove. Sad ih propisuju liječnici. U slučaju kada bi država imala tendere za nabavku lijekova, situacija se drastično mijenja u korist Genere koja je u određenim segmentima najkonkurentnija.

Općenito, zbog velikog smanjenja cijena od strane HZZO-a, možemo reći da hrvatsko tržište generičkih lijekova uopće nema vrijednost.

Po trenutnoj cijeni VERN-a, reklo bi se da su Lijekovi upravo toliko i vrednovani, s nula kuna.

Dakle, ako Luka Rajić uspije prodati PharmaS za više od jedne kune, onda je za pretpostaviti da i Generini Lijekovi nešto vrijede.

No, možemo Lijekove vrednovati i negativno, jer Hanžeković nije socijalna ustanova – ako Lijekovi nastave poslovati s gubicima, završit će u likvidaciji ili prodaji.

Idemo ilustrirati sljedećom hipotetskom računicom:

1) Veterina godišnje zaradi 15 milijuna kuna neto, u perspektivi i više.

2) Lijekovi godišnje gube 5 milijuna kuna.

Ako ćemo uzeti banalni multiplikator 10 za izračun vrijednosti, onda Veterina s Lijekovima vrijedi 100, a bez Lijekova 150 milijuna kuna.

[/quote]

Ha, Ha , Ha!

Ako sam Vas dobro shvatio Veterina najviše vrijedi u stečaju kada ništa ne radi.
CCa 200 miliona kuna?

To i je bio plan.[emo_namigusa]

hasen,ote spat



pharmasa nema neku vrijednost, tako ni taj segment Genere

Ajmo pokušat definirat vrijednost…

1) Kolika je vrijednost Franje Gregurića kad je HDZ na vlasti, a kolika kad nije?

2) Kolika je vrijednost Lijekova uz postojeće zakone i vlast, a kolika uz HDZ-ove?

To je jedan segment koji ide u pravcu da se u slučaju povratka HDZ-a na vlast promijeni regulativa vezana uz generičke lijekove. Sad ih propisuju liječnici. U slučaju kada bi država imala tendere za nabavku lijekova, situacija se drastično mijenja u korist Genere koja je u određenim segmentima najkonkurentnija.

Općenito, zbog velikog smanjenja cijena od strane HZZO-a, možemo reći da hrvatsko tržište generičkih lijekova uopće nema vrijednost.

Po trenutnoj cijeni VERN-a, reklo bi se da su Lijekovi upravo toliko i vrednovani, s nula kuna.

Dakle, ako Luka Rajić uspije prodati PharmaS za više od jedne kune, onda je za pretpostaviti da i Generini Lijekovi nešto vrijede.

No, možemo Lijekove vrednovati i negativno, jer Hanžeković nije socijalna ustanova – ako Lijekovi nastave poslovati s gubicima, završit će u likvidaciji ili prodaji.

Idemo ilustrirati sljedećom hipotetskom računicom:

1) Veterina godišnje zaradi 15 milijuna kuna neto, u perspektivi i više.

2) Lijekovi godišnje gube 5 milijuna kuna.

Ako ćemo uzeti banalni multiplikator 10 za izračun vrijednosti, onda Veterina s Lijekovima vrijedi 100, a bez Lijekova 150 milijuna kuna.

[/quote]

Ha, Ha , Ha!

Ako sam Vas dobro shvatio Veterina najviše vrijedi u stečaju kada ništa ne radi.
CCa 200 miliona kuna?

To i je bio plan.[emo_namigusa]
[/quote]

o čemu ti pričaš. daj izvadi neki loš podatak ili tako nešto pa da raspravljamo o tome. ovo kavansko ha, ha, hi, hi samo guta bajtove na forumu

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


hasen,ote spat

Gospodine Lebowski meni je smiješno Vaše razmišljanje. Ja sam Vam rekao što mislim o Veterini i neću se ponavljati.

Ali mi molim Vas odgovorite na sljedeće pitanje.

Genera je kupila Veterinu koja je bila u financijskim problemima, organizacijskim i inim problemima. Da sada se ne vraćamo u prošlost.

Sada ta Genera najednom ima financijskih probleme.
Da li je do toga došlo zbog preuzimanja Genere ili Vaše točke 1. i 2. sami o tome razmislite.

Ono što Veterinu razlikuje od Genere što ne ovisi o domaćem tržištu.
Velike količine svojih proizvoda je izvozila na strana (daleka) tržišta.

Sada se postavlja pitanje da li će Genera napokon otkriti neki svoj lijek ili tu stranicu koja jako puno košta zatvoriti.

Znači pitanje na koje morate odgovoriti da li je došlo do sinergije između Genere i Veterine (smanjenja troškova radne snage, proizvodnje, zaposlenih i energenata, ulazak na nova tržišta) ili se stanje pogoršalo a svaki segment unutar firme i dalje radi solo što povećava gubitke, odnosno ne povećava dobit.

Hoću reći da je dovoljno vremena prošlo da se mogla napraviti duboka analiza i ugasiti one grane unutar firme koje ne donose dobit, odnosno povećati ulaganje u ove druge.

Što će reći da li se zna kuda plovi ovaj brod?

Ili smatrate da o HDZ-u ovisi poslovanje Genere?

Mislim, ako se bumo tak razgovarali onda bi ja dodao točku 3.

3. Pobjeda Bandića na parlamentarnim izborima

Ako se tome doda zainteresiranost Bandića za Imunološki zavod onda cijena Genere postaje dupla u odnosu na sadašnju vrijednost.

A sada gospon Lebowski idem spat, poslije bajki koje pričamo mi se spava.

Lp

Mene kad zanima nešto o tvrtci čije dionice imam,ja odem na skupštinu dioničara pa pitam.Uprava odgovori.

To je ono što preporučam svim dioničarima svake firme.

Ovo što vi pričate hasen,to su nebuloze.

Genera posluje s dobiti koja je sve veća,cijena dionice čak i na ovako plitkom tržištu to prati.
Živo me zana hoće li Uprava početi konzumirati odluku o kupovini dionica.


Mene kad zanima nešto o tvrtci čije dionice imam,ja odem na skupštinu dioničara pa pitam.Uprava odgovori.

To je ono što preporučam svim dioničarima svake firme.

Ovo što vi pričate hasen,to su nebuloze.

Genera posluje s dobiti koja je sve veća,cijena dionice čak i na ovako plitkom tržištu to prati.
Živo me zana hoće li Uprava početi konzumirati odluku o kupovini dionica.

Gledajte g. Lebowski. Ja Vam stvarno želim da zaradite na ovoj dionici.
Vi i ja naprosto drugačije razmišljamo.
Ovakve važne stvari, rekao bi strategijske, za daljnji razvoj firme kao što je izlazak iz biznisa s lijekovima, ne bi se trebale saznati pitanjem na skupštini, već u izvještaju o radu firme na ZSE.
Ako me već nešto zanima, ja pošaljem e-mail s pitanjem na što mi Uprava odgovori, ili netko koje zadužen za komunikaciju s dioničarima.

Tu se spominje PHARMAS gospodina Rajića i njegova prodaja.

Vi kažete da ćemo vidjeti po prodajnoj cijeni koliko vrijedi Generin dio.
Ja kažem da je to katastrofa.

Nakon što je uložio toliko novca u reklamu i brand, nakon što je izgradio novu tvornicu, i sada kada je zaokružio cjelinu poslovanja Pharmasa čovjek prodaje firmu.

Vidite meni to govori da u proizvodnji i prodaji generičkih lijekova ne cvijetaju ruže.

Po meni da bi farmaceutska firma mogla biti uspješna mora imati pametan raspon lijekova, po mogućnosti nekoliko svojih lijekova, ili jaaaako veliko tržište i organiziranu distribucijsku mrežu da bi se mogla nositi s velikim igračima.

A onda imate i probleme s naplatom koja na našem tržištu je jako loša.

Kod izračuna kad multiplicirate dobit, molim Vas da to radite i s mogućim gubitkom.

Još jednom Vam želim puno sreće.
Želim samo da budite svjesni da farmacija je takva industrija gdje se može dobro zaraditi, ali isto tako popušiti.

Dovoljno su dva ili tri kriva koraka.

Lp

Gospodine Hasenfefer, btw ispravno bi bilo Hasenpfeffer al ok, postoje ljudi koji grade biznis sa već unaprijed postavljenom vizijom u glavi da se time dugoročno ne bave, nego da čim postave temelje firme, istu prodaju.

burza je mjesto gdje siromašni "dolaze" loše obučeni a odlaze goli i bosi. žalosno ali istinito.

New Report

Close