VERN (Veterina d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VERN (Veterina d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


počela je korekcija …

rastemo na 100 000 kn, padamo na 10 000. to nije korekcija, to je grobex.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...



počela je korekcija …

rastemo na 100 000 kn, padamo na 10 000. to nije korekcija, to je grobex.
[/quote]

ovako ti je :

ako se raslo u zadnje vrijeme cca 50% , onda je sasvim očekivano da dođe do korekcije iste dionice . drugo je ako netko očekuje da će to rasti još 50-100% , što je sf u kratkom roku.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


ako se raslo u zadnje vrijeme cca 50% , onda je sasvim očekivano da dođe do korekcije iste dionice . drugo je ako netko očekuje da će to rasti još 50-100% , što je sf u kratkom roku.

Onaj tko je uvjeren da su 1q rezultati održivi, ili čak da je moguće da će postati bolji, njemu je trenutna cijena smiješno niska.

Onaj tko je uvjeren da su 1q rezultati omaška ili knjigovodstvena kajgana, njemu je trenutna cijena previsoka.

Potonjih je trenutno više, zato se ovo zove korekcija.

Eto, moj skromni prilog ovoj ispraznoj raspravi. :p

Jel imamo ikoga tko je upoznat s Generinim poslovanjem? Može i na PM.

@investimir pa jučer je roknulo na jednom od većih prometa u zadnje vrime cca 300.000 (u zadnjih 20-tak dana drugi najveći promet), danas je samo nastavak jučerašnjeg preokreta

jucerasnji promet nije bio veći od pred tjedan dana kada je cijena i poletila u nebo, a pad je odluka jednog covjeka da proda 15-20k eura po cijeni od 85..prvo se prosipao i ostao na asku, a onda povukao na 92 dok su ljudi kupovali i kad se ponovno stvorila masa, iskrcao i ostatak..netko je kupovao na 50 i rekao, 50%, hvala lijepo..kao što kaže falco, nakon ovakvog divljačkog rasta, za očekivati je korekciju, i mislim da će narednih par dana padati dok se ne ustali na cca 75b/80a..dakle 25% u jednom kvartalu, i više nego solidno..a ako nastave ovakvo poslovanje, još bolje..ne treba sad visit na tickeru, mislim da je vern definitivno zacrtao smjer prema gore..e,sad druga stvar što se više investira nego trejda pa ne leti/aterira kao neke druge..

Kao što reče kolega lebowski ako izvješće nije muljaža ovo vrijedi mnogo više od sadašnje cijene. Jučer npr.kada je bilo vidljivo da će biti moguće dokupiti po 85 kn,netko je ležerno na kupnju stavio 580 komada po 88 kuna.Večina kupnje odrađena je između 82 – 92 kn.Tko je u pravu vidjet ćemo uskoro.Jedno je sigurno galantno se kupovalo nekome očigledno par kuna nije igralo ulogu….



ako se raslo u zadnje vrijeme cca 50% , onda je sasvim očekivano da dođe do korekcije iste dionice . drugo je ako netko očekuje da će to rasti još 50-100% , što je sf u kratkom roku.

Onaj tko je uvjeren da su 1q rezultati održivi, ili čak da je moguće da će postati bolji, njemu je trenutna cijena smiješno niska.

Onaj tko je uvjeren da su 1q rezultati omaška ili knjigovodstvena kajgana, njemu je trenutna cijena previsoka.

Potonjih je trenutno više, zato se ovo zove korekcija.

Eto, moj skromni prilog ovoj ispraznoj raspravi. :p

Jel imamo ikoga tko je upoznat s Generinim poslovanjem? Može i na PM.
[/quote]

veoma sumnjam da grobex razmišlja o poslovanju i rezultatima, a sasvim sam siguran da ovi na vernu o kojima pričamo se ne bave takvim stvarima. cijena je bila krenula gore pa je ekipa požurila nešto upecati. sad kad je igra stala, brže bolje daj što daš za burek i jogurt.
inače, da je korekcija sazrela, sazrela je.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...




ako se raslo u zadnje vrijeme cca 50% , onda je sasvim očekivano da dođe do korekcije iste dionice . drugo je ako netko očekuje da će to rasti još 50-100% , što je sf u kratkom roku.

Onaj tko je uvjeren da su 1q rezultati održivi, ili čak da je moguće da će postati bolji, njemu je trenutna cijena smiješno niska.

Onaj tko je uvjeren da su 1q rezultati omaška ili knjigovodstvena kajgana, njemu je trenutna cijena previsoka.

Potonjih je trenutno više, zato se ovo zove korekcija.

Eto, moj skromni prilog ovoj ispraznoj raspravi. :p

Jel imamo ikoga tko je upoznat s Generinim poslovanjem? Može i na PM.
[/quote]

veoma sumnjam da grobex razmišlja o poslovanju i rezultatima, a sasvim sam siguran da ovi na vernu o kojima pričamo se ne bave takvim stvarima. cijena je bila krenula gore pa je ekipa požurila nešto upecati. sad kad je igra stala, brže bolje daj što daš za burek i jogurt.
inače, da je korekcija sazrela, sazrela je.
[/quote]
sada vidimo da je onaj gurao preko 90,xx da može prodati bar po 80[emo_namigusa]

Molleru, to je forumaški sveti gral, a ide ovako:

Kupio je 1000 komada po 90,
Prodao 100 po 80,
pa je u zaradi 20.000 kuna.

Problem je jedino što je ta rečenica suprotna matematičkoj znanosti, no na forumu drži vodu. A tom zaradom isto možeš trgovati samo na forumu, u rubrici što sam kupio/prodao. [emo_smijeh]

veliki broj dionica je protrgovan na razinama 80-90.
ti koji su kupili nisu to radili u namjeri da prodaju na razinama 70-80.
ako je tako ovo nebi trebala biti neka dugotrajnija korekcija.
bez korekcija nema konsolidacije a bez konsolidacije nema novog rasta.

@severina , slažem se s tbom. ovo bi trebala biti jedna zdrava korekcija, koja neminovno slijedi nakon velikog rasta u kratkom roku. tako da dobro dođe imati još malo kešovine .

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Da li se to meni čini ili se ovdje u narednim danima sprema proboj iznad 100-ke.Razvoj situacije dosta podsjeća na RIZO ili LPLH.Sretno svima!

New Report

Close