VERN (Veterina d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VERN (Veterina d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Napucavao netko ili ne, potpuno je nebitno kad je vrijednost opravdana…
Gledamo li rezultate za zadnjih 12 mjeseci(uključivo 1q2015.) dionica se trguje na
P/E 8,83
EV/EBITDA 6,42

U buduće rezultate treba uvrstiti jednokratni gubitak od 2,93mil kn, ali i sav rast kojeg su očigledno u stanju ostvariti.

Pripojeni Genera Lijekovi d.o.o.
http://zse.hr/userdocsimages/novosti/t3eiTxusYE91jv8GQ1oj7A==.pdf

Izneseni tekstovi nisu nagovor na prodaju ili kupnju dionica

clicker a dodaj tome i 56% veće prihode ovaj kvartal u odnosu na 1 2014, a u svjetlu da im je prvi kvartal do sada obično najgori, zapravo treba pretpostaviti da je budući P/E još manji

Ih, lako je dodavati, ali glavno je pitanje hoće li se štogod trebati oduzimati?

Prihodi od izvoza u 1q povećani su 30%, a prihodi od prodaje preko 50%. Razlika je napravljena na domaćem tržištu. Zašto? Je li tu bilo kakvih izvanrednih događaja? Hoće li oni ponavljati sljedeće tri godine? Zašto su zalihe u 1q negativne?

Mnogo je pitanja, a na forumu nema odgovora. [emo_namigusa]

ih lebowski,
pa je si li vidio ikoje izvješće u svjetu a da nema naznaka da sve i nije bajno. [emo_smijeh] (ako je takvo onda vjerojatno spada u klasu Enron, a svi znamo kako je to završilo)
Za neka od ovih pitanja, bit čemo pametniji u 7 mjesecu ili za godinu dana zar ne (ili pitati upravu, valjda će odgovoriti [emo_smijeh]).

Iako budućnost ne znamo (iznenađen sam bio i rezultatima u prvom kvartalu), to ne znači da se ne možemo poigrati s potencijalnim rezultatima…

U prvom kvartalu je Genera ostvarila rast prihoda od velikih 57%, no još bitnije je to da je jedan negativan kvartal pretvorila u pozitivan i time digla marže. Tako ako pogledamo rezultate za ‘trailing twelve months’ vidimo da je EBITDA marža podignuta sa 11,34% na 16,25% samo na temelju rezultata jednog kvartala. Kad bi u iduća tri kvartala rezultat stagnirao, tj. ostao isti kao prošle godine vidimo da bi samo ovaj prvi kvartal pridonio povećanju poslovnih prihoda od 11% na godišnjoj razini.

Kao što sam gore napisao (mojedionice je izvor) trenutni EV/EBITDA iznosi 6,42. S obzirom da se od Genere u budućem razdoblju očekuju povećanje prihoda i podizanje marži mislim da takva kompanija zaslužuje valuaciju EV/EBITDA cca 8.
Po toj valuaciji s trenutnim rezultatima bi vrijednost jedne dionice iznosila 120kn.
P/E 12,76

Što kad bi Genera ostvarila viši rast od trenutno ‘sigurnih’ 11% uz zadržavanje trenutno postignute EBITDA marže od 16,25%?
Da bi u 2015. rast poslovnih prihoda od 20% bio moguć Genera u iduća tri kvartala mora imati rast od 11,1% naspram posljednja tri kvartala u 2014. Da bi bio moguć rast prihoda od 30%, u iduća tri kvartala prihodi moraju porasti 23,6% naspram prošle godine. Te varijante bi izgledale ovako…

*Cijena dionice: 83kn
*Broj dionica (umanjen za vlastite) – 1.679.372
Ttm 2015
Posl. prihodi 241,16 mil kn
EBITDA marža 16,25%
EBITDA 39,2 mil kn
EV/EBITDA 8
Cijena dionice: 120kn
Potencijal rasta: 44,58%

Rast 20%
Posl. prihodi 260,664 mil kn
EBITDA marža 16,25%
EBITDA 42,36 mil kn
EV/EBITDA 8
Cijena dionice 135kn
Potencijal rasta: 62,65%

Rast 30%
Posl. prihodi 282,39 mil kn
EBITDA marža 16,25%
EBITDA 45,89 mil kn
EV/EBITDA 8
Cijena dionice 151,8kn
Potencijal rasta: 82,9%

Naravno, možda se i negativno iznenadimo rezultatima na kraju godine, znat ćemo za 7 mj.
Nadam se da nisam pogriješio s izračunima…

Izneseni tekstovi nisu nagovor na prodaju ili kupnju dionica

Zbog povećanja generičkih lijekova na listi HZZO-a?

mozemo mi se mi ovdje dopisivat do mile volje, ekipa se reda, neko opako pojačava bid..

Nisu bitni parametri, bitna je igra

treba biti relan , dionica je puno rasla u rel.kratko vremena . očekujem korekciju .

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Je li jednokratna zarada?Ili će se cijepljenje provoditi još tri godine?Je li Vern proizvodi to cjepivo ili ga samo distribuira?Je li kompletno obračunato u q1?Kolika im je marža na tome,a koliko ide proizvođaču?


Je li jednokratna zarada?Ili će se cijepljenje provoditi još tri godine?Je li Vern proizvodi to cjepivo ili ga samo distribuira?Je li kompletno obračunato u q1?Kolika im je marža na tome,a koliko ide proizvođaču?

Hvala leb na informaciji! [emo_palacg]

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]


Iako budućnost ne znamo (iznenađen sam bio i rezultatima u prvom kvartalu), to ne znači da se ne možemo poigrati s potencijalnim rezultatima…

U prvom kvartalu je Genera ostvarila rast prihoda od velikih 57%, no još bitnije je to da je jedan negativan kvartal pretvorila u pozitivan i time digla marže. Tako ako pogledamo rezultate za 'trailing twelve months' vidimo da je EBITDA marža podignuta sa 11,34% na 16,25% samo na temelju rezultata jednog kvartala. Kad bi u iduća tri kvartala rezultat stagnirao, tj. ostao isti kao prošle godine vidimo da bi samo ovaj prvi kvartal pridonio povećanju poslovnih prihoda od 11% na godišnjoj razini.

Kao što sam gore napisao (mojedionice je izvor) trenutni EV/EBITDA iznosi 6,42. S obzirom da se od Genere u budućem razdoblju očekuju povećanje prihoda i podizanje marži mislim da takva kompanija zaslužuje valuaciju EV/EBITDA cca 8.
Po toj valuaciji s trenutnim rezultatima bi vrijednost jedne dionice iznosila 120kn.
P/E 12,76

Što kad bi Genera ostvarila viši rast od trenutno 'sigurnih' 11% uz zadržavanje trenutno postignute EBITDA marže od 16,25%?
Da bi u 2015. rast poslovnih prihoda od 20% bio moguć Genera u iduća tri kvartala mora imati rast od 11,1% naspram posljednja tri kvartala u 2014. Da bi bio moguć rast prihoda od 30%, u iduća tri kvartala prihodi moraju porasti 23,6% naspram prošle godine. Te varijante bi izgledale ovako…

*Cijena dionice: 83kn
*Broj dionica (umanjen za vlastite) – 1.679.372
Ttm 2015
Posl. prihodi 241,16 mil kn
EBITDA marža 16,25%
EBITDA 39,2 mil kn
EV/EBITDA 8
Cijena dionice: 120kn
Potencijal rasta: 44,58%

Rast 20%
Posl. prihodi 260,664 mil kn
EBITDA marža 16,25%
EBITDA 42,36 mil kn
EV/EBITDA 8
Cijena dionice 135kn
Potencijal rasta: 62,65%

Rast 30%
Posl. prihodi 282,39 mil kn
EBITDA marža 16,25%
EBITDA 45,89 mil kn
EV/EBITDA 8
Cijena dionice 151,8kn
Potencijal rasta: 82,9%

Naravno, možda se i negativno iznenadimo rezultatima na kraju godine, znat ćemo za 7 mj.
Nadam se da nisam pogriješio s izračunima…

lijep svod. možda malo preoptimističan za moj ukus, iako držim fige. naime, genera ne mora ništa povećavati – ni prihode ni marže. nek samo posluje kao unatrag 12 mjeseci ukupno uzevši i to je iznad 100 kn debelo.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

New Report

Close