VERN (Veterina d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VERN (Veterina d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Stvarno me fascinira kako se neki misle da li ce platiti 69 ili 72 kn za dionicu koja ce ove godine zaraditi cca 10-12 kn, a u 2016.-oj i puno vise (po mojoj skromnoj procjeni).
Ovo je samo moje razmisljanje i nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica koje posjedujete!

@legionar, nema te tu šta fascinirat, to je hrvatsko tržište dionica. SAd kad je u fokusu, VERN raste. Kad bude izvan fokusa, padat će na malom volumenu. To je tak. Samo, ne bih se na ovim razinama baš usudio špekulirati.

i do sada je u pravilu padalo uvijek na malom volumenu.

i to nešto govori samo po sebi.

Opcenito je skroman interes za dionicom Genere, iako je firma vrlo uspjesna i poslovno progresivna. To je HR trziste.

U jednom od prethodnih postova napisao sam da je VERN u slicnoj situaciji kao ATLN, AUHR i BCIN prosle godine u ovo vrijeme. Sve tri dionice zasluzeno su znacajno narasle jer ih je trziste konacno prepoznalo. Istovremeno, VERN je cak i pao ispod 40kn! Danas je ipak i Generina dionica uocena od strane pojedinih investitarora, ali i dalje manjkaju krupniji igraci. Gotovo pa i nema promjena u top10 svih ovih mjeseci jacanja cijene dionice! (Ne racunam ovu zadnju transakciju izmedju prvog i drugog u top10)

Zasto je VERN dobra investicija?

Fundamentalno dionica nije skupa. Istovremeno, firma posluje u zahvalnom sektoru i biljezi poslovni rast na kvartalnoj razini. Sigurnost poslovanja je neupitna, zaduzenost pod kontrolom, tekuca likvidnost odlicna, kamate dovoljno niske da apsolutno ne utjecu na poslovni rezultat, odnosno dobit.

Gdje to ima na ZSE?

Ovdje, kao rijetko gdje, investitor ulaganjem u firmu sudjeluje u njenom razvoju koji je ocit i konstantan.

I ja mislim da je nedostatak krupnih igrača ključni faktor za trenutno stanje kako je lijepo opisao kolega Fender00.
Ali mora postojati razlog za to. Mora postojati razlog da nakon godina kontinuiranog progresa vrijednosti su još uvijek daleko ispod nominale.
Mali ulagači to ne mogu pokrenuti a krupni sigurno to znaju i vide.
Mislim da krupnima nije interesatno ulaganje zbog malog broja raspoloživih dionica za prodaju.
Što da danas netko odluči kupiti 10000 dionica što je za krupnog igrača sitniš.
Da se takva kupovina i protegne na neki rok gdje bi bila cijena.

Osnovni fundamenti (trailing):

P/S 0,49
P/B 0,72
P/E 7,07

ROE 10,15%
ROA 4,75%

P/EBIT 5,12

http://www.mojedionice.com/dionica/vern-R-A


Osnovni fundamenti (trailing):

P/S 0,49
P/B 0,72
P/E 7,07

ROE 10,15%
ROA 4,75%

P/EBIT 5,12

http://www.mojedionice.com/dionica/vern-R-A

OVO DVOJE MI SE NAJVIŠE SVIĐA.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Od kuda dobit 15,8 milja???? U izvjestaju za 1. kvartal pise dobit 4,6 milja. Razlika 11,2?

Broje se uz 1Q/2015 i 2., 3. i 4. kvartal od prošle godine jer se rade brojke na godišnjoj razini.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Zvuci logicno, hvala

Ovo s zamjenom vlasnistva je definitivno win-win situacija. Ove godine 300-350 mln kn prihoda, uz ocekivano rjesavanje vecine licenci za cjepiva na trzistu EU.
Slijedece godine bi realno prihodi mogli dosegnuti i 500 mln.

lagano se ovo preslagivanje blizi kraju, ako se ustabili ovaj spread od 65/70 skočili smo 20% u odnosu na 55/60 kako se otprilike trgovalo zadnjih 2-3mj..sve u svemu lijep korak prema stvarnoj vrijednosti, a ako stvarno rade na konsolidaciji i fokusiranju proizvodnje, ovo ide samo prema gore..

New Report

Close