VERN (Veterina d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VERN (Veterina d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

jedino je sigurno da tko god bio s druge strane transakcije u ovom slučaju nije trampio svoje dionice za cijenu dionice koju vi gledate na burzi.
shvatite da je burza za nas a ne za njih,zato uostalom samo i piše gibitak i broj dionica a ne i vrijednost istih. kada bi takve podatke iznijeli onda bi se znalo koliko to sve vrijedi iz njihove perspektive.
osim toga napisali su da se provodi odluka iz 2010, ali zašto upravo sada i to nakon prethodne izmjene strukture.
to što su lijekovi i istrašivanja trenutačno gubitaši je nevažno ako recimo imaju kupca za 100 posto lijekove ili za sve u komadu.
ako se takav scenarij uzme u obzir onda se radi o nužnim predradnjama.

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/hwyW7SlxMydNFyivGKtGdg==.pdf

http://www.zse.hr/userdocsimages/stjecanje_otpustanje/VERN_stjecanje_otpustanje_2015__1042015153123.pdf


uostalom samo i piše gibitak i broj dionica a ne i vrijednost istih. kada bi takve podatke iznijeli onda bi se znalo koliko to sve vrijedi iz njihove perspektive.
osim toga napisali su da se provodi odluka iz 2010, ali zašto upravo sada i to nakon prethodne izmjene strukture.

Iz 2010. godine je samo odluka da se može stjecati dionice u trezor, a ova trampa je od jučer.

Točka 7. dnevnog reda:
Daje se ovlast Upravi Društva da za račun Društva stječe dionice Društva (trezorske dionice) na koje otpada najviše 10%(deset posto) temeljnog kapitala Društva po cijeni koja po dionici ne prelazi više od 20% prosječne tržišne cijene za dionicu, u tijeku pet radnih dana koji neposredno prethode datumu kupnje i ne po cijeni 20% manjoj od prosječno najniže trgovane cijene u prethodnih 5 trgovinskih dana.
Uprava Društva dužna je pri stjecanju vlastitih dionica voditi računa o odredbama članka 222.a st.2. i članka 233.st 2. i 4. Zakona o trgovačkim društvima. Ova ovlast vrijedi 5 godina od dana održavanja Glavne skupštine na kojoj je donesena odluka o davanju ovlasti za stjecanje vlastitih dionica.

Dakle znamo i vrijednost, između 47,84 i 71,76 kn (59,80+-20%) što je sve OK. Ili možda i malo više, ovisno kojih se 5 dana uzima. Al ako je odobreno 10.4. onda bi se trebalo 5 dana prije toga gledati. Jedino ako nije od prije, budući da je već proknjižena ta količina, a onda dolazimo i do straha da se malo pumpala cijena ono pred neki dan, samo zato da bude trampa po većoj cijeni za cijenu dionice. Moguće. Al ja ne vjerujem. Ja vjerujem upravi.

Iskreno, kad je izašla obavijest, ja sam odmah pomislio da je trampa između Hanžekovića i Genere, dok nisam vidio količinu koja je odgovarala količini koja je kraj imena gđe. Drpić. Al to opet ne znači ništa.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

jedan primjer iz 14.lipnja 2011.
društvo prijavljuje stjecanje 2091 komada vlastiti dionica. dionice su stečene po cijeni od 72,94 HRK po komadu.
to je stjecanje naplatnim putem i potpuno transparetno.
za drukčije stjecanje dionica potrebna je odluka GS.
vjerjem da je sve učinjeno kako treba ali mi mali dioničari ne znamo protuvrijednosti.
teoretski je moguće da su istraživanja po potencijalu najvredniji dio ove priče.
planira se uvijek unaprijed i zato nije isključeno da kada se donosila odluka iz 2010 nije bio uključen ovaj scenarij stjecanja vlastitih dionica.
doći do paketa od 82.343 dionice i zadržati cijenu na razinama od 50 ili 60 kuna je nemoguća misija.

Neka me netko ispravi. Gledajuci top 10 ispada da je Hanzekovic prodao svoje dionice Generi d.d. za oko 3 milje kuna.


Neka me netko ispravi. Gledajuci top 10 ispada da je Hanzekovic prodao svoje dionice Generi d.d. za oko 3 milje kuna.

Pa jesi ti pročitao što pišemo ova dva dana na ovoj stranici foruma?!?

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Jesam, nema odgovora, pa da ponovim pitanje

Dvije su pozitivne strane ove odluke. Prva je, kako su oni rekli, u samoj konsolidaciji poslovanja. Druga bi bila ta što ovo možemo smatrati kao oblik isplate dividende kupnjom vlastitih dionica.

Sad uskačem sam sebi u usta, ali problem vidim upravo u tom opravdanju ‘s ciljem konsolidacije poslovanja’.
Nešto sam već pisao o tome (http://www.poslovni.hr/forum/tema/vern-veterina-dd-2690?page=116) …
Smeta me upravo netransparentnost i smatram da je jedini ispravan način na koji je ‘Gospodin Većinski’ trebao postupiti taj da je Genera d.d. otkupila njegov 40-postotni udjel u Genera Istraživanja.
18.6.2010. je došlo do povećanja temeljnog kapitala Genera Istraživanja(http://www.poslovni.hr/vijesti/genera-preuzima-20-postotni-udjel-u-tvrtki-genera-istrazivanja-150661): “Cilj Genere je i putem stjecanja udjela u društvu Genera istraživanja d.o.o. povećati vrijednost Genera Grupe te podržati razvojno istraživačke aktivnosti u Hrvatskoj”, dodaje se u priopćenju.
Tad je bio cilj povećati vrijednost Genera Grupe, danas se tog udjela rješavaju u korist Većinskog. Za mene šalje poruku da u Genera Istraživanja vidi veliki potencijal. Kroz buduće rezultate Genera Istraživanja i s njime povezanih društava vidjet ćemo je li nanesena šteta Generi d.d. s obzirom da su i Uprava i Hanžeković itekako upoznati s potencijalima oba društva, a Uprava ovdje ne služi tome da poveća vrijednost samo jednog dioničara.


Veći problem vidim u toj Genera Istraživanje d.o.o. Zašto bi Hanžeković bio vlasnik 40% na svoje ime,a ne preko Genera d.d. u kojem ima 68%. Zašto je to njemu vrednije da drži na svoje ime, zašto Genera d.d. ima udjel od samo 20%, to mi je totalno netransparentno. Samo izaziva dojam da će i ova firma, poput mnogih ostalih, biti tu samo za potrebe jednog dioničara.

http://arhiva.nacional.hr/clanak/41701/slobodan-vukicevic-ulazak-u-biznis-svjetskog-strucnjaka-za-biomedicinu
“Vjerujem da bi, nakon Sumameda, ovo po važnosti mogli biti drugi i treći proizvod hrvatske znanosti. Pretklinička ispitivanja mnogo obećavaju, a imam dovoljno iskustva da procijenim što može uspjeti jer sam proveo puno vremena dok sam za velike kompanije slušao prezentacije malih tvrtki, koje su im pokušavale prodati svoje proizvode.”
http://www.genera.hr/media/uploads/old/datoteke/2011-04-22%20Genera%20istraivanja.pdf
“GENERA d.d. (ZSE: VERN-R-A) objavljuje da je Europska komisija za
znanost, prihvatila prijedlog projekta društva Genera istraživanja d.o.o. iz područja regenerativne medicine te isti ulazi u sljedeću fazu pregovora. Maksimalni iznos financijske potpore koju je moguće osigurati ovim projektom iznosi 6 milijuna eura. Projekt obuhvaća klinička ispitivanja novog lijeka za
liječenje akutnih prijeloma i defekata kosti koji je otkriven i zaštićen patentom u suradnji Zagrebačkog Sveučilišta i prve Hrvatske biotehnološke tvrtke Genera istraživanja, osnovane 2001. godine.”

Možda sam ja u zabludi pa je ‘Gospodin Većinski’ dobrotvor koji sve ovo radi kao uslugu Generi d.d. i svim njenim dioničarima…

Izneseni tekstovi nisu nagovor na prodaju ili kupnju dionica

super komentar clicker, možda precizniji od svega što smo pročitali “u zadnja dva dana”..ta cijela priča o osteogrowu za koje se planira kliničko testiranje, živo me zanima što će reći idući kongres koji je dogovoren “početkom” 2015..zato je ona vijest o pripajanju lijekova zvucala genijalno, dok se sad čini totalno dijametralna odluci o prodaji istraživanja, baš kako veli Igor9, jednog “gubitaša” se kakti rješavaš, a drugog gubitaša ćeš kupiti? još uvijek mislim da ova dionica ima ogromni potencijal, samo da ga ne iskoriste al zaobiđu nas male, a sve smrdi na to..

Je li ono HNB prije nekoliko godina prodao svoje zlato baš prije skoka vrijednosti od par puta ?

Ocito je da se skrbnicki racun pod br.1. sastoji od vise udruzenih drustava (a jedan od njih je i Genera ustrazivanja) i doslo je do zamjene udjela. Broj dionica koje ima gda. Drpic ne odgovara broju zamjenjenih dionica.

Razlog ovog poteza po meni je priprema drustva Genera d.d. za prodaju.

Za to je potrebna prethodna konsolidacija poslovanja i poslovanje u plusu svih segmenata d.d.-a.

Istrazivanja su gubitasi i tko zna koliko godina ce to jos biti (put od pozitivnih laboratorijskih testiranja do dobivanja dozvole za pustanje lijeka u promet je barem 10 godina, op.a.).

Pripojili su lijekove jer bi to drustvo uskoro moglo postati profitabilno nakon silnih ulaganja u proizvodne pogone i marketing.

Dakle, zakljucujem da je ovo dobar potez uprave i pocetak priprema za prodaju, a sumnjam da ce to biti ispod 110kn po koliko je drustvo kupljeno.
Sad nam se valja strpiti jos godinu-dvije i pricekati tko ce od velikih igraca javno dati ponudu za preuzimanje.

Cijena raste, a manipulacije na djelu. Insajder?

New Report

Close