VERN (Veterina d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VERN (Veterina d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

pa, u zadnje vrijeme se ponovno poceo spominjati osteogrow..mozda netko nesto zna..

isprike kolegama zbog dezinformacije u prilogu posta, letimična analiza dvije liste lijekova je bila preletimična..ostaje pitanje kakvo je vaše mišljenje o poziciji genere lijekovi na novoj listi?

baš sam ga zaribao s prethodnim postom..prepravio sam ga ali nemogu izbrisati, prijavio sam moderatoru zbog greške, molim zanemarite – ostaje pitanje kakvo je vaše mišljenje o poziciji genere lijekovi na novoj listi?

u 9 ujutro nalog za kupnju 2 komada, u pol10 netko prodaje puna dva komada..genijalno..

Izvješće ante portas, a onda na zaslužene razine.

Prošle godine u ovo vrijeme na nerealnim razinama bili su AUHR (300kn), BCIN (310kn) i ATLN (45kn), pa su prilično naglo narasli za 80-100%. VERN ima isto ono što su te firme imale prije 12 mjeseci – dugogodišnji rast prihoda i dobiti i dobru likvidnost, a istovremeno su navedene firme bile podkapacitirane u smislu P/B, P/E i P/CF. Tržište to više nije moglo zanemarivati i cijene su opravdano narasle.

Istom scenariju nadam se i na ovoj dionici. Iako, svaka dionica je priča za sebe, ali ne znam koliko će još dugo tržište moći zanemarivati ovakvu priliku.


Izvješće ante portas, a onda na zaslužene razine.

Prošle godine u ovo vrijeme na nerealnim razinama bili su AUHR (300kn), BCIN (310kn) i ATLN (45kn), pa su prilično naglo narasli za 80-100%. VERN ima isto ono što su te firme imale prije 12 mjeseci – dugogodišnji rast prihoda i dobiti i dobru likvidnost, a istovremeno su navedene firme bile podkapacitirane u smislu P/B, P/E i P/CF. Tržište to više nije moglo zanemarivati i cijene su opravdano narasle.

Istom scenariju nadam se i na ovoj dionici. Iako, svaka dionica je priča za sebe, ali ne znam koliko će još dugo tržište moći zanemarivati ovakvu priliku.

Uz to, VERN je na službenom tržištu (daje kvartalna izvješća), u sastavu je CROBEXplus i ima lijepi free float.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Izgleda da je prodan udjel (svih 20%?) u Genera Istraživanjima u zamjenu za vlastite dionice.

Prema broju dionica 82.343 kom, DRPIĆ GROZDANA je s druge strane transakcije.

http://www.zse.hr/default.aspx?id=57630

Može komentar upućenijih u firmu? Hvala

samo osobno mišljenje bez ikakvih upućenosti u firmu. mislim da ima veze s prethodnom promjenom strukture.
otvara se mogućnost različitih scenarija.
u svakom slučaju prestaje biti tako grozno dosadno.

Izgleda da je prodan udjel (svih 20%?) u Genera Istraživanjima u zamjenu za vlastite dionice.

Prema broju dionica 82.343 kom, DRPIĆ GROZDANA je s druge strane transakcije.

http://www.zse.hr/default.aspx?id=57630

Može komentar upućenijih u firmu? Hvala


Teško je reći kad ne raspolažemo sa dovoljno informacija. U obavijesti stoji: “Ova zamjena jedna je od mjera u cilju ukupne konsolidacije poslovanja Genere d.d. te njezinog usmjerenja na veterinarski segment poslovanja.“. Ja im vjerujem. Za sada su bili, koliko ja pratim, transparentni.

Radi se o 82.343 dionice koje po cijeni od 50 kuna vrijede 4.117.150 kuna. Zna li netko zašto će “Temeljem ove transakcije Genera d.d. imat će jednokratan gubitak u iznosu od 2,93 milijuna kuna“. Jel to nekakva razlika od cijene po kojoj se vodio udio u toj tvrtki i cijene po kojoj je prodano, tj. zamijenjeno? Ili je vrijednost zamjene 2,93 milijuna kuna (što bi dalo da je prilikom zamjene cijena VERN bila vrednovana po 35,58 kuna)? Ja bi prije reko da je prvo točno.

U revizorskom izvješću za 2013. ulaganje u pridružena društva za Genera istraživanja d.o.o se vodi po 6.467.000 kn po metodi udjela, a 8.000.000 po metodi troška.

Kad pogledamo bilancu i RDG za Genera istraživanja vidimo da je za 2013. g.:
DUGOTRAJNA IMOVINA = 3.844.778
KAPITAL I REZERVE = 1.793.216

ZADRŽANA DOBIT ILI PRENESENI GUBITAK = -4.207.808
DOBIT ILI GUBITAK POSLOVNE GODINE = -1.518.976

POSLOVNI PRIHODI = 2.740.504
FINANCIJSKI PRIHODI = 279.252

Ništa veliko….

Osnivači i članovi društva su:
Slobodan Vukičević,
Marijan Hanžeković,
Genera dioničko društvo za razvoj i proizvodnju farmaceutskih proizvoda
Global Project Finance AG, Švicarska

E sad… Jel to neka muljaža pa da će se izvlačiti novac preko te firme, ja ne vjerujem. Mislim da je normalna trampa i da je zbilja to zbog “ukupne konsolidacije poslovanja Genere d.d. te njezinog usmjerenja na veterinarski segment poslovanja.“.

Ako neko zna bolje nek napiše slobodno.

Ovaj gubitak od 2,9 milijuna kuna ide u 2Q/2015, ali bila je obavijest nakon sjednice nadzornog odbora da se ide na povećanje poslovnog udjela u društvu Genera lijekovi d.o.o. sa 60% na 100%. Pa treba vidit kada i kako će to biti provedeno.

P.S. Imam dionice VERN i ovo nije poziv na kupnju ili prodaju istih.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Usmjeravanje na veterinarski dio poslovanja, a povecavaju udio u genera lijekovima (za ljude) koji generiraju gubitke kao i genera istrazivanje. Logika? Jednog gubitasa se rjesavas, u drugom povecavas udio???


Izgleda da je prodan udjel (svih 20%?) u Genera Istraživanjima u zamjenu za vlastite dionice.

Prema broju dionica 82.343 kom, DRPIĆ GROZDANA je s druge strane transakcije.

http://www.zse.hr/default.aspx?id=57630

Može komentar upućenijih u firmu? Hvala


Teško je reći kad ne raspolažemo sa dovoljno informacija. U obavijesti stoji: "Ova zamjena jedna je od mjera u cilju ukupne konsolidacije poslovanja Genere d.d. te njezinog usmjerenja na veterinarski segment poslovanja.". Ja im vjerujem. Za sada su bili, koliko ja pratim, transparentni.

Radi se o 82.343 dionice koje po cijeni od 50 kuna vrijede 4.117.150 kuna. Zna li netko zašto će "Temeljem ove transakcije Genera d.d. imat će jednokratan gubitak u iznosu od 2,93 milijuna kuna". Jel to nekakva razlika od cijene po kojoj se vodio udio u toj tvrtki i cijene po kojoj je prodano, tj. zamijenjeno? Ili je vrijednost zamjene 2,93 milijuna kuna (što bi dalo da je prilikom zamjene cijena VERN bila vrednovana po 35,58 kuna)? Ja bi prije reko da je prvo točno.

U revizorskom izvješću za 2013. ulaganje u pridružena društva za Genera istraživanja d.o.o se vodi po 6.467.000 kn po metodi udjela, a 8.000.000 po metodi troška.

Kad pogledamo bilancu i RDG za Genera istraživanja vidimo da je za 2013. g.:
DUGOTRAJNA IMOVINA = 3.844.778
KAPITAL I REZERVE = 1.793.216

ZADRŽANA DOBIT ILI PRENESENI GUBITAK = -4.207.808
DOBIT ILI GUBITAK POSLOVNE GODINE = -1.518.976

POSLOVNI PRIHODI = 2.740.504
FINANCIJSKI PRIHODI = 279.252

Ništa veliko….

Osnivači i članovi društva su:
Slobodan Vukičević,
Marijan Hanžeković,
Genera dioničko društvo za razvoj i proizvodnju farmaceutskih proizvoda
Global Project Finance AG, Švicarska

E sad… Jel to neka muljaža pa da će se izvlačiti novac preko te firme, ja ne vjerujem. Mislim da je normalna trampa i da je zbilja to zbog "ukupne konsolidacije poslovanja Genere d.d. te njezinog usmjerenja na veterinarski segment poslovanja.".

Ako neko zna bolje nek napiše slobodno.

Ovaj gubitak od 2,9 milijuna kuna ide u 2Q/2015, ali bila je obavijest nakon sjednice nadzornog odbora da se ide na povećanje poslovnog udjela u društvu Genera lijekovi d.o.o. sa 60% na 100%. Pa treba vidit kada i kako će to biti provedeno.

P.S. Imam dionice VERN i ovo nije poziv na kupnju ili prodaju istih.
[/quote]

razne su kombinacije – neki to stave u novčani tok, neki u izvanredni prihod ili rashod, ali školski bi to trebalo izvesti – knjigovodstvena vrijednost u izvanredne rashode, kupoprodajna cijena u izvanredne prihode – višak ili manjak onda daju dobit ili gubitak. po svoj prilici je book bio iznad neto utržive cijene, a razlika je 2, 93 kako je navedeno

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Sto je sad ovo? Promjena u TOP10 od jednako komada kao ovo s obavijesti od danas samo što je prvi dioničar smanjio za toliko, a povećalo se trezoru! Al ne može biti to od ovoga od danas kad je tek danas to odobreno. Ali opet, nema nikakve druge obavijesti o stjecanju vlastitih dionica, a količina odgovara. Ništa mi nije jasno. Možda je to od dvi pive što sam sad popio, vidit ćemo sutra.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

New Report

Close