VERN (Veterina d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VERN (Veterina d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




jel ima netko objašnjenje za ovakav napad na ask?

firma vrijedi više nego što se sada trži. može li to objašnjenje.
[/quote]

to da firma vrijedi više nego što se sada trži nije činjenica od jučer.
možda tržište radi s velikim zakašnjenjem.
[/quote]

tržište zvijek radi sa zakašnjenjem. to se zove neefikasno tržište – vrlo sporo i nevoljko i nepotpuno ugraduje dostupne informacije u trenutnu cijenu. gospodin bloger je na tome zgrnuo 100 milja kn i po njegovom mišljenju dokazanom x puta grobex je kronično i brutalno neefikasan. pravi rudnik zlata za slobodne mislioce i ranootkrivatelje.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


jel ima netko objašnjenje za ovakav napad na ask?

klasična ZSE navlakuša, sa pišljivih 62 tisuće kuna cijena je napucana u nebesa tj skoro +26%…jadna majka onome tko je kupovao na vrhu cijene

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!


jel ima netko objašnjenje za ovakav napad na ask?

Meni se čini da je to “netko” iznerviran današnjom rasprodajom na IPKK koja mu je donijela poprilične gubitke, pa je iskoristio priliku da na papiru kompenzira to na ovaj način, gdje nesumnjivo ima mjesto rastu, ali ne bez dobrog i konkretnog povoda.

pa, kako god, sutra ce bit zanimljiv dan, ako ovako ponovi, necu vise ni pitat za povod, iako ja ipak mislim da se radi o kupnji “za osobne potrebe”, da je netko slozio zasjedu, moglo je to na puno visoj cijeni zavrsit nego ovako, sa jos 20000kn nastao bi darmar..



jel ima netko objašnjenje za ovakav napad na ask?

klasična ZSE navlakuša, sa pišljivih 62 tisuće kuna cijena je napucana u nebesa tj skoro +26%…jadna majka onome tko je kupovao na vrhu cijene
[/quote]

klasićno zse lupetanje. jadna majka onome tko trguje gledajući kretanje cijene, a ne kretanje poslovanja.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Slazem se s kolegom investimir. Nadam se da je cijena porasla jer je netko otkrio kakav potencijal lezi u ovoj dionici, a ne da je ovo jedna klasicna spekulantska igra.


to se zove neefikasno tržište – vrlo sporo i nevoljko i nepotpuno ugraduje dostupne informacije u trenutnu cijenu. gospodin bloger je na tome zgrnuo 100 milja kn i po njegovom mišljenju dokazanom x puta grobex je kronično i brutalno neefikasan. pravi rudnik zlata za slobodne mislioce i ranootkrivatelje.

Gospodin je tu lovu zaradio tako što je prodao 2006./2007. vlastiti, privatni biznis koji je razvijao godinama, koliko je doista zaradio na burzi zna samo on…primijetio sam da neki misle da je do ovog iznosa došao trgujući na burzi što baš i nije točno pa zato moj komentar

Malo mi žao ovog rasta cijene pošto sam planirao uskoro pojačati poziciju…ovako ostaje nada da će natrag do cca 55…
[emo_naivan]

Izneseni tekstovi nisu nagovor na prodaju ili kupnju dionica



jel ima netko objašnjenje za ovakav napad na ask?

klasična ZSE navlakuša, sa pišljivih 62 tisuće kuna cijena je napucana u nebesa tj skoro +26%…jadna majka onome tko je kupovao na vrhu cijene
[/quote]

ako si pažljivije pratio trgovanje, mogao si doći do zaključka ds je na vrhu kupovao onaj tko ju je i napucao (tj. faktično bio jedan kupac u pitanju, mislim da su još dvojica uletila nakon blokade s sićom). Prvo relativno velika blok transakcija prije par dana. Zatim 1000 kumada na kupnji, i onda ovo jučer sa 1000 komada. Mislim da ‘netko’ samo ‘štiti’ svoju ‘investiciju’.


Slazem se s kolegom investimir. Nadam se da je cijena porasla jer je netko otkrio kakav potencijal lezi u ovoj dionici, a ne da je ovo jedna klasicna spekulantska igra.

ne bih rekao da je otkrio, već da nešto zna. špekulanti ne znaju nego špekuliraju na preuzimanje, predstečaj, privatizaciju itd. najnoviji primjer – ipkk. sa 50 000 kn nitko ne špekulira na grobexu, to špekulanti samo sanjaju, to bi značilo da i mje ukupni kapital 2 ili 3 milje kn, a takvih je malo. valamar, bilokalnik, luka ploče – sve su to bili insajderi, nikakvi špekulanti.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

već duže vrijeme je potražnja značajno jača od ponude, ali zbog niza faktora kao i zbog samog tromog i neinformiranog tržišta takav ključan podatak je ustvari za većinu nevidljiv.
mislim da nema ništa spektakularnog, jednostavno negdje je propustila obrambena linija.

solidan promet, i da nije netko 15s prije kraja istresao sto komada po bidu, zatvorila bi još ljepše..kad bi ovo bila uvertira u malo jače trgovanje, po bar 30k dnevno, tj napokon prepoznavanje dionice ili pak neku bombu u koju još uvijek vjerujem, milina..

Ovdje ask samo bjezi prema gore. Prva veca prodaja je na 72.50.
Nitko ne zeli prodati. Jel negdje mozda procurila nekakva informacija u meduvremenu?

New Report

Close