VERN (Veterina d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VERN (Veterina d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Moja su razmišljanja takva da sam pri ovom zadnjem padu sa 60 na 50 išao provjeriti jel im blokiran žiro-račun. [emo_smijeh]

Dokle god je ovo nelikvidna dionica, spuštanja cijene poput nedavnog su lako moguća, ali s obzirom na sve dobro što je ovdje, od poslovanja do prakse većinskog vlasnika da sredi firmu a potom je proda, ja ovdje mirno spavam i grickam nakon svakog vrhunskog izvješća, pa makar i pretrpio kratkoročne padove.

End-game, otključavanje vrijednosti, bla bla bla

Upravo tako, dobro ste to identificirali.

Jedino što uslijed posljednjih najava privatizacija nekih državnih firmi, debelo podcijenjenih dionica i sl., prakticiram kratkoročno ulaganje u ono što će već sutra (!) pokazati vrijednost, pa stoga postajem nestrpljiv zatvaranjem u ovakve prilike u kojima nelikvidnost dopušta volatilnost 🙂 .

Ali, slažem se s onime što ste napisali, ovo mi je jedna od rijetkih dugoročnih investicija (imao bih ih i više, ali trenutne prilike na burzi dopuštaju špekulativno ulaganje u neke dionice, pa to koristim dok se još može)!
[/quote]

ja najviše volim kad dugoročna investicija preo noći postane brza i velika zarada. nažalost, to rijetko biva. što stoji u pozadini volatilnosti – po meni ništa doli besparica i bijeda i našeg gospodarstva i burze kao slike istog. ta, u petak je ptrotrgovano tek 3 milje, najmanje u godini. 3 milje. pri ovakvim stanima gdje je i 50 000 kn dobar promet, volatilnost je neizbježna jer osim blogera i pokojeg jačeg igrača, svi mi ostali nemamo sredstava za nešto pogoniti ili pokrenuti.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

ne pratim svakodnevno trgovanje dionica te neznam tijek kupnje i prodaje.
nemam vremena ni za dodatnu edukaciju te pitam pametnije u nadi da podijele znanje.
kolega Fender00 iznio je neke sumnje odnosno teoriju o kontroliranoj dionici.
mislim da ako dionica na burzi mijenja vlasnika putem stvarne trgovine trenutna cijena je realna. trgovina se odvija po zakonima burze, dakle legalno, legitimno i ako treba moralno.
pitam opčenito neovisno o kojoj se dionici radi da li je moguć scenarij po kojemu u količini protrgovanih dionica jedan dio ne mjenja vlasnika već se samo seli s određenih na određene račune.
mislim da ako je to moguće to više nije zakon burze već zloupotreba burze kako bi se iskoristila teška ekonomska situacija.
pitam da li postoje kakvi mehanizmi zaštite malih dioničara.
pitam i kolegu Latinovitz kakav značaj ima ulazak genere u crobex.

da se ukljucim malo u raspravu:

@severina

to sto je dionica usla u crobex plus i sektorski indeks ne povlaci za sobom obvezu kupovanja dionica, kao sto bi bio slucaj da je usla u crobex, a kako vi netocno navodite. ideja crobexa plus i crobex industrija bi se svodila na ovo:
Kreiranju novih indeksa prethodilo je formiranje radne skupine sastavljene od sudionika tržišta kapitala (predstavnici investicijskih i mirovinskih fondova, članova Burze te same Burze), a razmatranja, preporuke i zaključci radne skupine predstavljaju osnovu za uvođenje novih proizvoda i usluga s ciljem jačanja konkurentnost domaćeg tržišta kapitala i ispunjavanja potreba ulagatelja.


@fender

da je strogo kontrolirana dionica slozio bi se samo djelomicno, a sto je najvise vidljivo bilo nekada prije cca godinu dana, kada je na istoj bio nepsotojeci promet, a netko je uredno znao s par dionica pred kraj radnog vremena trgovati, samo iz razloga da ticket ne ude u poseban rezim, a na sto se ocito jako pazilo


@lebowski

otkljucat ce se vrijednost po meni ovdje relativno brzo, na stranu 3 dobra kvartala u kojima genera biljeri rast izvoza i prihoda i dobiti, najvise me veseli cinjenica da je matica konacno konsolidirana i pocela poslovati s dobiti, genera lijekovi nam jos uvijek nose vecinu dobiti, unatoc cinjeici relativnog malog udjela matice u vlasnickoj strukturi.
peradarska cjepiva za koja jos cekamo odobrenje za EU su cjenovno ne samo konkurentna istovrsnim proizvodima iz EU, nego i osjetno jeftinija, i nakon odobrenja istih ne samo da ce prihod rasti, nego ce i NPM biti odlicna.
genera u zadnja 4 kvartala kod dobiti od 7.5 mil, se trguje na razini P/E- 11., P/B 0.5., sto je smijesno za kompaniju ove vrste i ona da samo zadrzi sadasnje poslovanjem, uz NPM koja je mizerno niska na ovim razinama je po meni strong buy.
kada dobijemo odobrenje za trziste EU,izvoz ce drasticno porasti, a kroz godinu, godinu i pol ocekujem da sama matice pocne generirati 10-15 mil dobiti godisnje + dobit iz genera lijekova.
hanzekovic je ovo platio davno 100 kuna po dionici i nudio otkup po 110, od tada firma je astronomski napredovala.

Imao sam priliku prisustvovati stručno-znanstvenom skupu na kojem je predstavljen napredak u projektu Osteogrow koji razvija Genera istraživanja, u djelomičnom vlasništvu Genere. Riječ je o razvoju originalnog lijeka (odnosno sustava) za liječenje prijeloma kostiju, točnije, za poticanje nastanka nove kosti kod prijeloma koji slabo ili sporo zaraštavaju. Ono što smo imali prilike vidjeti je odlična prezentacija mogućnosti ovog pripravka, njegova superiornost nad postojećim komercijalnim pripravkom (bolji rezultati cijeljenja, zatvaranje većih defekata, manje alergijskih reakcija radi boljeg nosača, povoljnija cijena radi manje potrebne aktivne tvari itd). U svakom slučaju lijek ulazi u fazu kliničkog ispitivanja što je velika i sjajna stvar. Koliki je komercijalni potencijal ovog pripravka (sa stranice Osteogrow.eu):

frishki, 02.12.2014. u 13:45
Commercial potential for OSTEOGROW is considerable. Today, there are 26 million registered fractures worldwide annually. Due to the increase of osteoporosis incidence it is estimated that the number of bone fractures will double until the year 2030. With the rate of secondary interventions of 5-11% the current eligible patient pool is 1.5-2.6 million and will grow to 3-5.2 million in the next 20 years. Increased safety and efficacy, and much lower price of OSTEOGROW will provide a strong competitive advantage over existing products currently on the market. Additional indications for OSTEOGROW in the future will increase the overall commercial potential of the product. It will become the first EU bone device with novel and superior biological characteristics.

@frishki

ako si imao prilike sudjelovati, molio bi te za par konkretnih informacija:
kazes da lijek ulazi u fazu klinickog ispitivanja, gdje, koliko pacijeanta, sto je postavljeno kao ending point i pod pokroviteljstvom kojeg labaratorija?
da li sami ulaze u razvoj lijeka ili su sklopili ugovore s nekom od biopharma za eventualno daljnje komercijalno razvijanje, jer ni genera lijekovi, a ni matica nema sama snage za to, bar koliko sam pratio slične razvoje preclinical razvoja određenih lijekova u usa, tamo troskovi zavrsne faze mogu ovisno o broju pacijenata i vremenskom roku se kretati izmedu 20 mil do 100 mil dolara?

Riječ je o zajedničkom projektu Genera Istraživanja i Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, koji su otkrili i patentom zaštitili lijek. Klinička ispitivanja provest će se u suradnji sa 11 partnerskih institucija iz Švedske, Češke, Austrije, BiH, Engleske i Njemačke.

Projekt Osteogrow obuhvaća klinička ispitivanja novog lijeka za liječenje akutnih prijeloma i defekata kostiju te je prvi znanstveni projekt koji će biti koordiniran samostalno iz Hrvatske.

ovo je iz 2011, od tada jako malo vijesti o toj temi.

http://www.hrt.hr/enz/drustvena-mreza/
4.12.2014.
27:10min

Izneseni tekstovi nisu nagovor na prodaju ili kupnju dionica

Svaki put kad netko skine s aska nešto verna odmah se isto toliko proda po bidu. Onda nema trgovine neko vrijeme i opet isto-u istom danu i s aska i po bidu.
Svaki kvartal bolji od prošlog, svake godine veći izvoz, sad već 70+% a cijena pod kontrolom[emo_ooooo]. Gazda očekuje za 2014. rekordnu dobit. Kupiti ili još čekati??

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Teško da će više moći održati cijunu na ovim razinama prodajući po jednu dionicu i pritom rušit vrijednost. Prokuženi su već [emo_palacg]

"Dite materi a balun Hajduku"

Hanža je ovo platio 110 kuna kad je bilo u totalnom rasulu. Bio je ponudio otkup po toj cijeni. Ako je bio spreman platiti 110 kuna malim dioničarima znači da njemu vrijedi barem duplo.
Jedino obrazloženje za čuvanje niske cijene bi bila eventualna nemoralna ponuda u pripremi. Sjetimo se kako su braća pokušala preuzeti KORF po 40 jer su mislili da su mali blentavi.
O poslovanju ne treba trošiti riječi – sve naj naj.

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!


Hanža je ovo platio 110 kuna kad je bilo u totalnom rasulu. Bio je ponudio otkup po toj cijeni. Ako je bio spreman platiti 110 kuna malim dioničarima znači da njemu vrijedi barem duplo.
Jedino obrazloženje za čuvanje niske cijene bi bila eventualna nemoralna ponuda u pripremi. Sjetimo se kako su braća pokušala preuzeti KORF po 40 jer su mislili da su mali blentavi.
O poslovanju ne treba trošiti riječi – sve naj naj.

Teško da vrijedi 110 a kamoli duplo.


Teško da će više moći održati cijunu na ovim razinama prodajući po jednu dionicu i pritom rušit vrijednost. Prokuženi su već [emo_palacg]

Možda MM održava cijenu.

New Report

Close