VERN (Veterina d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VERN (Veterina d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

poklopilo te a ?

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Crumarix uvijek si zajedljiv ,ali si bar duhovit.Danas sam nešto malo dobio po bidu,veći dio mi je od prošlih dana.Ako te zanima ,privatnom porukom ću ti reći kad mi je bio prvi ulaz.

klodovik

meni na IPO-u . I imao sam gubitak od nekihxx xxx kuna,pa sam sada u plisu nekih xx xxx kuna..

nije to ni bitno,bitno je da se družimo… [lol]

a danas je primjetno da sam s 700 komada radio rusvaj..s 300 zezao " onog tvog " …nekog je poklopilo 80 komada kojih se naknadno pokušavao rješiti ( umjesto da ih čuva i bude sretan )…
a ona prosipanja oko 62…to nije za nas,to je bilo pretakanje,za dojam .

sutra neka onaj 6xx bude na 65…pa da ga nema u sekundi…

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

ja sam također na IPO malo pop… ali sad sam se vratio . nekako mi se ovo čini jedan od boljih sektora za ulaganje. životinje ali i ljudi će uvijek biti bolesni…. a netko ih mora liječiti.

i danas možemo svjedočiti velikoj bitci na kupnji i prodaji.Trader sve što pokupi na bidu odmah stavlja na prodaju ne mareći za potencijal ove dionice.Čak ne pušta ni ove minijaturne naloge ispred sebe.Glumi market makera.Danas je bio uspješan.Vidjet ćemo što će biti sutra,ali sigurno nećemo ići prema gore dok ga neko ne pomete.Za takav potez treba vjerovati u dionicu.

klodovik

Izašlo izvješće za I polugodište i izvještaj NO.Ukratko ,povećanje prihoda,vrhunska dobit(14% veća od planirane).Netto dobit 5,46 mil kn,akada se pribroje manjinski interesi iz GENERA LIJEKOVA netto dobit raste na 5,897 mil kn.Dobit po dionici u I pol.2010. je 3,20 kn s tendencijom stabilizacije i rasta.
BV- 92,37 KN.Prihod u Ipol. 97,874 mil kuna što znači na razini godine 106,1 kn prihoda po dionici.
Pa onda recimo da u našoj zemlji nema vrhunskih i perspektivnih tvrtki.

klodovik

Pa ne bi baš reko da je ovo vrhunska tvrtka, daleko je to od toga. Ona je verovatno bolja od nekog proseka, ali da uporediš VERN sa inostranim kompanijama koje rade u istoj delatnosti, video bi da nije tako kako si ti naveo. No, meni je osobno bilo zanimljivo kako je kompanija kupovala na berzi sopstvene akcije što u pravilu znači ili da misle da su značajno podcenjene i da ne odražavaju fer vrednost ili generiraju višak keša (što čini mi se u situaciji opšte nelikvidnosti nije slučaj) ili zasad nemaju pametnijih projekata koje bi investirali kompanijske pare.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

Ne bih se još uspoređivao sa svijetom.Što bi sad Vi htjeli odmah i sad sve. Polako se ide u raj.
Uspoređujmo mi ove rezultate sa hrvatskim okruženjem pa ćete onda doći na moje.Tvrtke se razvijaju strpljivošću,pravim projektima,…,a ne preko noći.To ja primjećujem kod VERN.Nego fotije, kakvo je stanje u Srbiji i ostalim zemljama regije kod ove djelatnosti? Ima li ijedna firma u hrvatskoj koja valja?
Pratim što pišete po forumu pa takva pitanja sama dolaze.

klodovik

Ima valjaju ERNT, ATGR, KOEI, DLKV, ZABA, PBZ, T-HT ima ih još mnogo, ali ja bi preferiro ove likvidnije koje izvešćuju akcionare o poslovnim uspesima i rezultatima i koje stvaraju vrednost svojim akcionarima. Dobar je i ADRS, no on je čini mi se proiževo sopstveni zeniz i eško da će da ga povrati. PODR i sl.

Kad dođe do oporavka gosp. ciklusa, bit će ih i mnogo više. Ima i nekih, koj namerno neću navest…

I da se razumemo, VERN nije loš, dapače. Al može i bolje.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

Fotije,
tvrtke koje ste naveli su dobre,ali fundamentima i pespektivom na nižoj razini od VERN.Da me se ne bi krivo shvatilo,njihova cijena na burzi u odnosu na fundamente je puno viša nego kod VERN .A ako VERN
uspije dovršiti istraživanja novog lijeka na svjetskoj razini(bubrezi) i još ovakvi rezultati poslovanja,
pitam Vas gdje će ići cijena dionice.Mene nema na prodaji jer me strah prodati ovo zlato.Mogu samo kupiti.Proučite ovo malo bolje.

klodovik

Dragi kolega, VERN se ne bavi humanom medicinom koliko je meni poznato.

Kompanija ima vrednost, ali je isuviše mala za ozbiljnije investitore. Takođe, ne bi se preterano kladio na perspektive već na realne procene. I Pliva je imala veliku perspektivu, pa znamo kako je i gde završila. A ako baš želim imati zlato, onda ću ga i kupovati, čisto sumnjam da ga VERN može zameniti.

Cenim vašu angažiranost na temi, al nemojte preterivat u hvalospevima. Uz akcije se ne valja osećajno vezat, to je "roba" ko i svaka druga.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

Bavi se ,bavi humanom medicinom preko sestrinske tvrtke u kojoj za sada ima 20% udjela,a 20% od puno
novaca je opet puno novaca.Pa vi kupujte zlato.Ja sam strpljiv čovjek iako to nije bitno za priču.
Lijep pozdrav

klodovik

New Report

Close