VERN (Veterina d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VERN (Veterina d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Znači slijedi okrupnjivanje do 95% i onda šup-karta svim malima? [shocked]


Pa mogla bi biti, iako mislim da će i ove godine ulagati u nove tehnologije! Ova dionica je fakat dugoročna investicija….

Ne znam gotovo ništa o Veterini, ali o tome "da će biti ulaganja" mislim da ste u pravu… Navodno Plivini izraelski vlasnici planiraju puno toga preokrenuti u Plivi skroz drugačije nego je bilo, i u sklopu toga se i prodaju neke stvari, navodno Hanženković neki "novi super moderni nikad korišteni laboratorij" planira tu povoljno upiknuti, što god to bilo – ne znam ja detalje niti o Plivi a pogotovo Veterini.

A i nešto što mi nije baš jasno o čemu se radi, oko Belupa se nešto muva, netko je čak provalio da Veterina želi kupiti Belupo, to je dakako smiješno i ja u to ne vjerujem (očito je ta provala rezultat efekta "pokvarenog telefona") jer Veterina nema tih para i ne može toliku polugu povući… bez obzira što nije zadužena… pa ako tu ima nešto bit će da se tu radi o nečem drugom, kao nekakvoj suradnji ili nešto sl., možda baš to od Plive što se prodaje možda bi kupili zajednički ili nešto tako. Ne vjerujem baš da sadašnje vodstvo Podravke misli baš toliko uništiti Grupu da proda ono jedino što valja u cijelom koncernu 😛



Pa mogla bi biti, iako mislim da će i ove godine ulagati u nove tehnologije! Ova dionica je fakat dugoročna investicija….

Ne znam gotovo ništa o Veterini, ali o tome "da će biti ulaganja" mislim da ste u pravu… Navodno Plivini izraelski vlasnici planiraju puno toga preokrenuti u Plivi skroz drugačije nego je bilo, i u sklopu toga se i prodaju neke stvari, navodno Hanženković neki "novi super moderni nikad korišteni laboratorij" planira tu povoljno upiknuti, što god to bilo – ne znam ja detalje niti o Plivi a pogotovo Veterini.

A i nešto što mi nije baš jasno o čemu se radi, oko Belupa se nešto muva, netko je čak provalio da Veterina želi kupiti Belupo, to je dakako smiješno i ja u to ne vjerujem (očito je ta provala rezultat efekta "pokvarenog telefona") jer Veterina nema tih para i ne može toliku polugu povući… bez obzira što nije zadužena… pa ako tu ima nešto bit će da se tu radi o nečem drugom, kao nekakvoj suradnji ili nešto sl., možda baš to od Plive što se prodaje možda bi kupili zajednički ili nešto tako. Ne vjerujem baš da sadašnje vodstvo Podravke misli baš toliko uništiti Grupu da proda ono jedino što valja u cijelom koncernu 😛
[/quote]

možda da gazda proda svoj udjel u optimi

http://www.poslovni.hr/113620.aspx

samo što nije...

UZLET
Kvartalna dobit Veterine katapultirana 252%
Autor/izvor: SEEbiz
ZAGREB – Učinci restrukturiranja pozitivno su utjecali na rezultat poslovanja Veterine u prvom tromjesečju 2009. godine.
U prvom tromjesečju ukupni prihodi porasli su za 5 % u odnosu na prošlu godinu i iznosili su 47,5 milijuna kuna. Operativna dobit (EBIT) iznosila je 3,6 milijuna kuna, što je 288% ili gotovo tri puta više u odnosu na isto razdoblje 2008. godine. EBITDA iznosi 7 milijuna kuna. Neto dobit ostvarena je u visini od 2 milijuna kuna što je 252% ili više nego dvostruko u odnosu na 2008. godinu.

Nadzorni odbor Veterine (ZSE:VERN-R-A) donio je jednoglasnu odluku kojom daje suglasnost Upravi Društva za pokretanje investicija u pogone za proizvodnju živih i inaktiviranih cjepiva za peradarstvo. Realizacijom ove investicije Veterina će imati nove pogone koji će joj omogućiti poslovanje na svim tržištima koja zahtijevaju EU certifikat Dobre proizvođačke prakse (GMP certifikat).

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/farmaceutika/kvartalna-dobit-veterine-katapultirana-252%25,44065.html

64,96 500 32.480,00 30.4.2009 13:57:35
64,99 21 1.364,79 30.4.2009 13:51:44
64,97 6917 449.397,49 30.4.2009 13:51:44
64,97 162 10.525,14 30.4.2009 13:51:44
64,97 3 194,91 30.4.2009 11:32:26
64,98 75 4.873,50 30.4.2009 10:17:05

vidi vidi neko si je kupil za skoro pola miljunćeka u komadu …

Biti će tu zarade fine izgleda

a i ulažu u nove pogone ljepo ljepo… [thumbsup]

ko pljuje po dionici = htio bi ju kupiti...........ko dionicu hvali = već ju je kupio

jel vi čitate vijesti: uskoro će biti izglasana promjena tvrtke u finije, svjetskije ime, a time podobnije za prodaju kroz par godina.

...povijest se ponavlja...

Tvrtka Društva glasi:

GENERA dioničko društvo za razvoj i proizvodnju farmaceutskih proizvoda.

Društvo ima i skraćenu tvrtku koja glasi:

GENERA d.d.

Tvrtka Društva u prijevodu na engleski jezik glasi:

GENERA Inc. for developement and production of pharmaceuticals

Skraćena tvrtka Društva u prijevodu na engleski jezik glasi:

Genera Inc.

ko pljuje po dionici = htio bi ju kupiti...........ko dionicu hvali = već ju je kupio

Veterina pala 6,2 % sa 5000 kuna prometa
Ova burza je prava sramota
Nakon dobrog izvješča
Klinjo ju sruši sa 5000 kuna za više od 6%
Ova naša burza je pravo kazalište ne znam što bi drugo rekao

Istina da je nasa burza pravi cirkus i ne predvidiva, ali sto se tice ove dionice ona i nije u proteklom perio du drastično padala kao ostale dionice.
Analizom rezultata 2008. godine i prvog kvartala 2009. da se zaključiti da imaju stručan financijski menadžment koji je prikazao gubitak za 2008.godinu ,jer i tako rezultat ni jednog Društva nije utjecao puno na cijenu dionica, e sad se tek očekuje pravi bum ove dionice, Društvo restruktuirano, zadržan kadar u kojeg se Uprava može pouzdati.
Ovo je dionica budućnosti i nije za špekulante.

Ovaj rekorder u dobicima na duge staze drži se po strani.
Takva nam je burza, očito se gleda jučer ne sutra [wink]

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!

Ova dionica ima rasti onda kada sve ostale bude na "ispuhivanju" [shocked]

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!

New Report

Close