VERN (Veterina d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VERN (Veterina d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Veterina: porast neto dobiti i smanjenje operativnih troškova

U prvom polugodištu 2008. Veterina Grupa ostvarila je ukupne prihode u iznosu od 103 milijuna kuna, operativnu dobit od 8,6 milijuna kuna te neto dobit od 7 milijuna kuna, izvijestila je danas ta kompanija Zagrebačku burzu.

U izvještajnom razdoblju kompanija bilježi značajno smanjenje operativnih troškova, za 6 posto, odražavajući time kontinuitet u kvalitetnom upravljanju troškovima, te ostvaruje rast operativne dobiti od 79 posto u odnosu na prošlu godinu.

Prihodi Grupe od 103 milijuna kuna, na razini su prošlogodišnjih iznosa. Unatoč već duže vrijeme prisutnom trendu smanjenja stočnog fonda, Veterina bilježi prodaju na domaćem tržištu od 66,3 milijuna kuna što je za 2,6 posto više u odnosu na isto razdoblje prošle godine.

Na inozemnim tržištima ukupna prodaja iznosila je 32,4 milijuna kuna ili 7 posto manje u odnosu na prošlu godinu. Njemačko tržište i dalje ostvaruje solidan rast, a dobar prodajni rezultat ostvaren je i na tržištima Irana i Makedonije.

Nastavak procesa optimizacije proizvodnog portfelja, kao i kašnjenje u postupcima registracije ograničavaju mogućnost jačeg plasmana na izvozna tržišta. Na tržištu BiH, jednom od značajnijih izvoznih tržišta Veterine, pad prodaje uzrokovala je i pojava epidemije zarazne bolesti ovaca – bruceloze, uz visok mortalitet životinja.

Tijekom razdoblja Veterina je zabilježila bruto dobit od 41,7 milijuna kuna, što je za 4 posto više od rezultata istog razdoblja 2007.

Operativni troškovi poslovanja smanjeni su za 6,1 posto i sada iznose 33,1 milijun kuna. Ovaj trend jasno pokazuje nastavak kvalitetnog upravljanja troškovima i unapređenje internih procesa što je rezultiralo povećanom profitabilnosti na razini operativne i neto dobiti.

Neto dobit za prvih šest mjeseci iznosi 7 milijuna kuna, odnosno 3,82 kuna dobiti po dionici.

Značajan rast prvog polugodišta, posljedica je dobrog rezultata drugog tromjesečja koje i inače, zbog utjecaja sezonske prodaje, ima najznačajniji pozitivan učinak na ukupni godišnji rezultat Veterine.

Veterina je u prvom polugodištu 2008. započela sa najavljenim snažnim investicijskim ciklusom, te je u investicijske aktivnosti uložila gotovo 18 milijuna kuna, navodi se u priopćenju.

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=51657

di je onaj druker matrix … taj svepametni … još ništa od prodaje zemljišta veterina za nebodere …

koji majstor majkom mila …

I love the Smell of Profits in the Morning


http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=51657

di je onaj druker matrix … taj svepametni … još ništa od prodaje zemljišta veterina za nebodere …

koji majstor majkom mila …

Kolega, čemu ovakav sarkastičan ton? Zar sam to zavrijedio?
Kažem da je najbolje biti u opticaju s inf. iz prve ruke, a ne pretpostavljati i prikazivati stanje koje bi moglo biti ako se dovede kvalitetan kadar, te ako se u inv i postojeću infrastrukturu uloži kapital koji neamaju sva 3-ica.

Budimo realni o daljnjem okrupnjivanju i preuzimanju; zacrtane su velike stvari, no siguran sam da će ih veći, kvalitetniji i moćniji prestiči, preduhitriti,a time i uzeti ‘tržišni kolač’

Kako god bilo, iskoristiti ću izjavu g. Polančeca: ‘ Ostavljam Vas na slatkim mukama ‘

znači uskoro možemo očekivati rušenje postrojenja i gradnju ekskluzivnog Kalinovica Towera ?

I love the Smell of Profits in the Morning


znači uskoro možemo očekivati rušenje postrojenja i gradnju ekskluzivnog Kalinovica Towera ?

To nikada nisam kazao, već samo dajem do znanja da budete realni i spustite se na zemlju.
Iskreno, želio bi sve najbolje ovoj kompaniji, no siguran sam da će politika biti ta koja će im (one)mogućiti daljnji razvoj, ali i ne zaboravimo kreditnu sposobnost i sposobnost zaduživanja, te perspektivu same djelatnosti i njezine konkurete i konkurtntnost na domaćem, ali i inoz. tržištu.

Dosta toga se mora poklopiti u svemu tome, no u svakome slučaju bolje jaka Veterina nego snagator Pliva.

dobro, onda je moja baka to govorila …


Četvrto, zašto je baš sada u ovo vrijeme nabacio toliko prašine oko firme; zato da ju što jeftinije kupi, a kasnije proda zemljište, bilo preko fondova bilo preko ‘ manekena’

Nemojte se čuditi ljudi kada za 10-ak godina odjednom nikne u Kalinovici super-luxsuzni trgovačko poslovni centar s pripadajućim stambenim objektima.

I love the Smell of Profits in the Morning


dobro, onda je moja baka to govorila …


Četvrto, zašto je baš sada u ovo vrijeme nabacio toliko prašine oko firme; zato da ju što jeftinije kupi, a kasnije proda zemljište, bilo preko fondova bilo preko ‘ manekena’

Nemojte se čuditi ljudi kada za 10-ak godina odjednom nikne u Kalinovici super-luxsuzni trgovačko poslovni centar s pripadajućim stambenim objektima.

[/quote]

Prvo — kazao sam — zašto se ne bi tamo mogao napraviti luxuzni stambeni komlex s pripadajućim objektima, a ne nekakv toranj, jer se nebi moglo uklopiti u urbanist. sustav a niti bi dozvolu dobili, ako ćemo ići u detalje i dosljednost.

Naravno kazao sam da postoji mogućnost preseljenja na drugu lokaciju, a da se trenutna iskorisiti u non – core – business projekte, kao što sam gore naveo koji su mogući; pogotovo jer je Jadransko more u blizini ( relativno ).

Naravno reagirate na novinski članak senzacionalno, no baš se pitam zašto je plasiran u ovo vrijeme?
Uostalom kolega; slobodno vjerujte u ovu komapaniju; stvarni rezultati će isplivati na površinu, jer pretpostavke su tu da se ruše, kao i rekordni profit u poslovanju.

prodao sam vern davno … tako da me firma ne zanima … slučajno sam naletio na članka i sjetio se tebe i tvojih ‘povjerljivih’ info kako bageri samo što nisu …

nije bitno … možda si ti u pravu, pa i bageri jednom dođu …

ajd uživaj …

I love the Smell of Profits in the Morning


prodao sam vern davno … tako da me firma ne zanima … slučajno sam naletio na članka i sjetio se tebe i tvojih ‘povjerljivih’ info kako bageri samo što nisu …

nije bitno … možda si ti u pravu, pa i bageri jednom dođu …

ajd uživaj …

Kazao sam da bageri možda dođu u idućem vremenskom periodu; desetak godina ili prije.
Kako god bilo; Sretno dioničarima!

Jel ima što novog sa uspavanim ljepoticom VERN?

Kad budem milijarder imat ću tajnicu da mi ovdje piše!

ja ovo niš ne kužim, zašto sad vern toliko pada?

ima li još tko dionice vern-a osim mene??

New Report

Close