VERN (Veterina d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VERN (Veterina d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ne zelim biti pesimista,ali mislim da je to to..

naravno da je bio dogovor sa fondovima i zato se nije presla cijena,a fondaci su se dogovorili jer opet veterina je prije dva tri tjedna bila na 85 kn i po analizama ne vrijedi vise od 50 kn..kad mi se javila takva ponuda naravno da su je prihvatili.i opet to se desilo prije nego su bili rezultati i u pola sata prije 16h..sta mislite o tome?

i opet tko li je tako lud da ide kupovati po vecim cijenama od 110 jer mislim to je dupla vrijednost nego sto pod.vrijedi.

vjerujem da veterina ima buducnost za 5-6 godina ce vrijedit lijepe novce..ali sada da bi bilo nesto vise tesko..s

Vidim da nitko od vas nije čitao prospekt veterine. Veterina posjeduje zemljište koje vrijedi 10 milijuna eura, to vam oko 40% ukupne tržišne kapitalizacije veterine. Moja je procijena da vrijedi oko 150-170 kuna po dionici. Usporedite ju sa sličnim kompanijama u srednjoj i istočnoj europi pa čete vidjeti, nemojte također zaboraviti da veterina ima na svom računu preko 20 milijuna kuna, zadržanih od prijašnjih dobiti, što čini preko 10% ukupne trenutačne vrijednosti, pa sad i dalje tvrdite da vrijedi samo 110 kuna .Pa što vam, što mislite da HANŽEković(odvjetnik) skuolja to za sebe- on je samo pijun u toj trgovini i skuplja za nekog dionice. Čim više skupi dionica po što nižoj cijeni veća provizija njemu. A to što su neki prodavali po ovim niskim cijenama, dokazuje kako naši fond menadžeri baš i ne znaju procijeniti što vrijedi, a što ne vrijedi.

summer:
” mislim stvarno ne pratim bas situaciju sa veterinom,ali dajte molim vas koje blok transakcije..da sigurne je sad u rasponu od 100 do 110 bilo 40 mil. pa o cemu vi pricate..razmislite si malo o cemu se tu radi.. . jel vam nije cudno sto nije preslo cijenu od 110 kn ? jedino naravno ako ce sada glup riteil dici cijenu…i opet spusit lovu.. i opet vidite i sami da izvjestaj nije nista posebno,izracunajte si pravu cijenu veterine.. mislim da je to to..

Nisam mislio jučer na blok transakciju nego na utorak ( 5.6 milijuna), i srijedu (9.45 milijuna)


ne zelim biti pesimista,ali mislim da je to to..

naravno da je bio dogovor sa fondovima i zato se nije presla cijena,a fondaci su se dogovorili jer opet veterina je prije dva tri tjedna bila na 85 kn i po analizama ne vrijedi vise od 50 kn..kad mi se javila takva ponuda naravno da su je prihvatili.i opet to se desilo prije nego su bili rezultati i u pola sata prije 16h..sta mislite o tome?

i opet tko li je tako lud da ide kupovati po vecim cijenama od 110 jer mislim to je dupla vrijednost nego sto pod.vrijedi.

vjerujem da veterina ima buducnost za 5-6 godina ce vrijedit lijepe novce..ali sada da bi bilo nesto vise tesko..s

interesira me po čijim analizama i da nam pošalješ link .

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


ne zelim biti pesimista,ali mislim da je to to..

naravno da je bio dogovor sa fondovima i zato se nije presla cijena,a fondaci su se dogovorili jer opet veterina je prije dva tri tjedna bila na 85 kn i po analizama ne vrijedi vise od 50 kn..kad mi se javila takva ponuda naravno da su je prihvatili.i opet to se desilo prije nego su bili rezultati i u pola sata prije 16h..sta mislite o tome?

i opet tko li je tako lud da ide kupovati po vecim cijenama od 110 jer mislim to je dupla vrijednost nego sto pod.vrijedi.

vjerujem da veterina ima buducnost za 5-6 godina ce vrijedit lijepe novce..ali sada da bi bilo nesto vise tesko..s


Kao što je kolega falco već napisao dajte nam pošaljite tu analizu.Bilo bi ju interensatno za pogledati.
Jer očito kupac koji planira preuzeti Veterinu je u zabludi. On sada kupuje po 110 a ona vrijedi 50.

Di je sad onaj opuzenac…[tongue]Veterina je pun pogodak na duge staze.Cijena svih dionica se korigira po nekoj realnoj cijeni.Nase trziste je precjenjeno a i to je jeda n od uvjeta by the way koje nam zahtjeva EU.Samim ulaskom u Nato strani investitori ce prije ulozit svoj kapital i nazalost kupit dosta stvari za njih vrlo jeftino.Moj savjet NEME PRODAJE;NEMA PREDAJE![thumbsup]


Vidim da nitko od vas nije čitao prospekt veterine. Veterina posjeduje zemljište koje vrijedi 10 milijuna eura, to vam oko 40% ukupne tržišne kapitalizacije veterine. Moja je procijena da vrijedi oko 150-170 kuna po dionici. Usporedite ju sa sličnim kompanijama u srednjoj i istočnoj europi pa čete vidjeti, nemojte također zaboraviti da veterina ima na svom računu preko 20 milijuna kuna, zadržanih od prijašnjih dobiti, što čini preko 10% ukupne trenutačne vrijednosti, pa sad i dalje tvrdite da vrijedi samo 110 kuna .Pa što vam, što mislite da HANŽEković(odvjetnik) skuolja to za sebe- on je samo pijun u toj trgovini i skuplja za nekog dionice. Čim više skupi dionica po što nižoj cijeni veća provizija njemu. A to što su neki prodavali po ovim niskim cijenama, dokazuje kako naši fond menadžeri baš i ne znaju procijeniti što vrijedi, a što ne vrijedi. summer: ” mislim stvarno ne pratim bas situaciju sa veterinom,ali dajte molim vas koje blok transakcije..da sigurne je sad u rasponu od 100 do 110 bilo 40 mil. pa o cemu vi pricate..razmislite si malo o cemu se tu radi.. . jel vam nije cudno sto nije preslo cijenu od 110 kn ? jedino naravno ako ce sada glup riteil dici cijenu…i opet spusit lovu.. i opet vidite i sami da izvjestaj nije nista posebno,izracunajte si pravu cijenu veterine.. mislim da je to to.. ” Nisam mislio jučer na blok transakciju nego na utorak ( 5.6 milijuna), i srijedu (9.45 milijuna)

Kolega, savjet za vas, prociati temu od pocetka pa vidjeti da je zemljiste davno izdiskutirano. Da budemo precizni cca 200.000 m2, a cijenu lako ustanovite kad se prosetate i vidite lokaciju, a da ne govorimo o pristupnim putevima [thumbsup]. Sto se kolege summer-a tice, isto tako savjet. Kad se firma preuzima onda se za nju trzi od 0,6- 1 u odnosu na promet. Dakle Vern je tu negdje oko cca 180 mil kn. Ako je i trzimo sa 0,8 onda dobijemo cijenu od cca 80 kn po dionici + gore navedeno zemljiste, a to je negdje opet oko 80 kn pod dionici, dakle bez premije cisto 80+80 = 160 kn. Naravno, ovo ne mora nista znaciti, jer ekipa moze ponuditi 110 kn i to je to, mada i mali investitori mogu biti tvrdoglavi i ne prodati svoj udio za 110 kn, vec cekati daljni rasplet i kalkulirati sa vecom cijenom koja se kasnije moze postici… Dakle svatko je kovac svoje srece, ali molim Vas bez ovog vrijedi 50 kn onako iz rukava i BTW Hanzekovic ipak nije bilo tko i ne moze se reci da je covjek piun. Malo pogledati i vidjeti da je na listi 10 najbogatijih hrvata, toliko o tome…

Opet puno kalkulacija, laganja i slično, kada navuku nestanu i gotova priča.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

mozda se to odnosi na mene ili se varam…

Nisam mislio u pravom smislu pijun. Nego u smislu da čovjek jeftino kupuje da bi poslije jako skupo prodao. Pogledajte samo diners, on ga je sigurno puno puno manje platio, od cijene po kojoj ga je prodao. Slažem se svama da je možda pijun preteška. Ovim putem se ispričavam. Samo moje je mišljenje da će on još ove godine prodat veterinu nekom većem ulagaču uz otprilike 50% zarade (160-170 kuna ). Vrijeme će pokazat tko je bio u pravu. Hanžeković kupuje samo one firme za koje u budučnosti očekuje veliku zaradu. Pogledajte samo primjer dinersa.


Nisam mislio u pravom smislu pijun. Nego u smislu da čovjek jeftino kupuje da bi poslije jako skupo prodao. Pogledajte samo diners, on ga je sigurno puno puno manje platio, od cijene po kojoj ga je prodao. Slažem se svama da je možda pijun preteška. Ovim putem se ispričavam. Samo moje je mišljenje da će on još ove godine prodat veterinu nekom većem ulagaču uz otprilike 50% zarade (160-170 kuna ). Vrijeme će pokazat tko je bio u pravu. Hanžeković kupuje samo one firme za koje u budučnosti očekuje veliku zaradu. Pogledajte samo primjer dinersa.

imas li jos koji primjer osim dinersa?

vjeruj mi, isplati se cekati, pa makar cekali i godinama...

Evo danas se registrira, al čitam Vas več dugo pogotovo komentare studentice[kiss]
Ja sam 100% u Veterini, kad je bija pad tržišta sve proda i uša u nju
[wink]

Logika ili ILI jer sam očekiva da če tržište past.
Al da ne pametujem neko je stavija link ZAKONA O PREUZIMANJU i savak 16 čl.2 evo copira najvažniji dio !!!

(2) Cijena u ponudi za preuzimanje ne može biti niža od najviše cijene po kojoj su ponuditelj i osobe koje s njim djeluju zajednički stekli dionice s pravom glasa u razdoblju od jedne godine prije dana nastanka obveze.
(3) Ako je prosječna cijena dionica ostvarena na burzama i uređenim javnim tržištima viša od cijene iz stavka 2. ovoga članka, ponuditelj je obvezan ponuditi višu cijenu, s tim da se prosječna cijena izračunava za svaku burzu ili uređeno javno tržište kao ponderirani prosjek svih cijena ostvarenih na burzi ili uređenom javnom tržištu u zadnja tri mjeseca prije nastanka obveze na objavljivanje ponude za preuzimanje.
[thumbsup][thumbsup][thumbsup][proud]

He he i vjerujte financije bolje kužim nego pravopis, vidit dva č [embarass]

New Report

Close