Velika Depresija 2 – san ili java

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Velika Depresija 2 – san ili java

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

pa kakvo je to pitanje velika depresija2 ili ne????
pa ja sam u depri od kad sam cuo za pojam dionice takda neznam sta jos da napravim da udjem u depru2?????????
pofuk

ne mogu vjerovazi da ovoliko znalaca raspravlja o ovoj temi,koja u danasnjem svijetu nije moguca…a to i sami znaju.također primjecujem da neki od uvazenih kolega konzumiraju teske droge jer normalan mozak ovu temu tesko da moze shvatiti…toliko o ovome…

Cijene dionica su trenutno na takvim razinama (pogotovo graditelji) da je već uračunata depresija.


ne mogu vjerovazi da ovoliko znalaca raspravlja o ovoj temi,koja u danasnjem svijetu nije moguca…a to i sami znaju.također primjecujem da neki od uvazenih kolega konzumiraju teske droge jer normalan mozak ovu temu tesko da moze shvatiti…toliko o ovome…

Ova tema se može shvatiti "mislio sam da će za kratko vrijeme u nebesa a ono nije pa sam se iskrcao sad sam u depresiji dok se ne ukrcam" i moram plašit okoklo ljude jer moram kupiti nešto dionica a imam samo 10 kuna i puno godina!

Pozitivini likovi nepoznaju riječ depresija!

LEAVE THE WORLD BEHINED


Osnovna greška investitora jest da misle da je deflacija izbjegnuta iako u EU traje već 4 zadnja mjeseca, neminovno nas sve uljuljkuje u stanje complacencya, a što kasnije rezultira stanjem teške histerije i šoka kada se posljedice počnu reflekirati na naš svakonevni ritam…………..
Majka svih pitanja hrvatske političke ekonomije jest ta, da mi ovog trena ne znamo da ćemo moći servisirati međunarodne obveze………………..a ako to i uspijemo (krajnjim naporom) onda se trebamo pitati po koju cijenu……….
Cijena će po mojem skromnom mišljenju ( jer radim na sličnim poslovima) biti vrlo visoka, kroz gubitak radnih mjesta, smanjenje plaća, ograničenost državnih intervencija, i sl…………te nikako nećemo biti u stanju niti servisirati kamate na ukupan vanjski dug od gotovo 42 mrld eura………
Uz prosječnu kamatu od 5%, to iznosi preko 2 milijarde eura godišnje…………a da glavnicu niti ne spominjemo………..

Ali to su samo neke moje reminiscencije, teško da sam ja u pravu…………….čak bih bio presretan da nisam…………….
Ali ono što sam pročitao o velikoj depresiji, iskustva ljudi koji su je preživjeli mi nikako ne izlaze iz glave. Jednostavno previše je sličnosti a stara poslovica kaže, kad nešto izgleda kao patka, gega se kao patka, glasa se kao patka…………….samo glup čovjek će je zamijeniti za kokoš

Lp

Kolega potpuno ste u pravu izlaz nevidite i lijepo ste sve argumentirali.

Ako mogu ikako sugerirati., da pomognem., jer kako vidim vi volite pomagati drugima aplicirajući im sa argumentiranim činjenicama pa vam ja mogu udjeliti savijet da se preselite negdje drugdje dok se možete preseliti i spasiti da vas neuhvati depresija!

ps kažu da na Marsu ima vode

LEAVE THE WORLD BEHINED



ne mogu vjerovazi da ovoliko znalaca raspravlja o ovoj temi,koja u danasnjem svijetu nije moguca…a to i sami znaju.također primjecujem da neki od uvazenih kolega konzumiraju teske droge jer normalan mozak ovu temu tesko da moze shvatiti…toliko o ovome…

Ova tema se može shvatiti "mislio sam da će za kratko vrijeme u nebesa a ono nije pa sam se iskrcao sad sam u depresiji dok se ne ukrcam" i moram plašit okoklo ljude jer moram kupiti nešto dionica a imam samo 10 kuna i puno godina!

Pozitivini likovi nepoznaju riječ depresija!

[/quote]
to sam i ja mislio ali sam onda upao u takvu depru da sam na kraju shvatio da nisam pozitivan lik
sto vise razmisljam polako shvacam da UOPCE NISAM LIK
pofuk


Kolega potpuno ste u pravu izlaz nevidite i lijepo ste sve argumentirali.

Ako mogu ikako sugerirati., da pomognem., jer kako vidim vi volite pomagati drugima aplicirajući im sa argumentiranim činjenicama pa vam ja mogu udjeliti savijet da se preselite negdje drugdje dok se možete preseliti i spasiti da vas neuhvati depresija!

ps kažu da na Marsu ima vode

Svaka čast kolega, uvijek ste bili nesebični i pomogli se ovom maldom niku da sačuva zdravlje i psihu,

Pozdrav Vama kolega, čije postove uvijek rado čitam.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Ukrajina na rubu panike zbog "svinjske gripe" Izdano: 12:34 1. studenog 2009
Redakcija Business.hr
Broj umrlih od zaraze virusom H1N1 u Ukrajini popeo se na 48, objavio je u subotu predsjednik države Viktor Juščenko, rekavši da ih je dan ranije bilo tek jedanaestero.
pokaži ostale vijesti: Svijet
.članak. Vezane vijestiPrva smrt zbog svinjske gripe u Hrvatskoj
Timošenko će se boriti za predsjednicu Ukrajine
Švicarska ograničila uporabu Glaxovog cjepiva protiv svinjske gripe
Iduće sezone Europi prijeti nova plinska kriza?
Kriza "spašava" njemačko gospodarstvo od svinjske gripe
Medvedev odbio sastanak s Juščenkom
Svinjska gripa u SAD-u nacionalna opasnost
Juščenko je, kako prenosi agencija Interfax, kazao da se epidemija širi "furioznom" brzinom i da je od gripe umrlo 48 osoba, a oko 150.000 ih je oboljelo.

Predsjednik je rekao da je samo u okolici Lavova, na zapadu zemlje, virusom H1N1 zaraženo više od 60.000 ljudi.

Škole, dječji vrtići i sveučilišta u petak su zatvoreni na tri tjedna. Uvedena je i zabrana javnih okupljanja, zbog čega su otkazani svi koncerti i politički skupovi.

Ukrajinsko vijeće za nacionalnu sigurnost odobrilo je novčana sredstva u vrijednosti od 55 milijuna dolara za suzbijanje "svinjske gripe", a vlada je u subotu najavila nove mjere za kontrolu širenja virusa.

"Zemlja se mora pripraviti za još težu epidemiju", istaknuo je ministar zdravstva Vasil Knjazevič. "Ona se širi prema središtu Ukrajine", dodao je.

Panična potražnja za lijekovima protiv gripe, kirurškim maskama, pa i agrumima bilježi se u većini velikih gradova u Ukrajini, izvijestila je televizija.



Kolega potpuno ste u pravu izlaz nevidite i lijepo ste sve argumentirali.

Ako mogu ikako sugerirati., da pomognem., jer kako vidim vi volite pomagati drugima aplicirajući im sa argumentiranim činjenicama pa vam ja mogu udjeliti savijet da se preselite negdje drugdje dok se možete preseliti i spasiti da vas neuhvati depresija!

ps kažu da na Marsu ima vode

Svaka čast kolega, uvijek ste bili nesebični i pomogli se ovom maldom niku da sačuva zdravlje i psihu,

Pozdrav Vama kolega, čije postove uvijek rado čitam.
[/quote]

I ja bi da budem pozitivan. Ali teško uz ovakvo pisanje. Vazda govorim da čovek treba da bude pozitivan. Ali volem da čujem sve strane pa da sam odlučim. Neka pišu ljudi šta misle ja volem da pročitam sve. Da budem iskren, meni je bolje da pročitam i lošu perspektivu pa da mogu da se spremim za svaki slučaj. Prošle dve godine sam izduvo dosta para. U građevini sam i mogu da kažem da baš ne cvetaju ruže. Moglo bi da bude gadno. Već je gadno i teško može da se zamisli da može da bude još gore. Ali neće svet da stane to je sigurno. Da li pare držati u sokni ili banci ili na berzi to je dosta teško pitanje. Ja sam to diverzifikovo a ako snimim kakvu šansu onda ću da korigujem ulaganje.



Što neki ovde pišu nije za vjerovat. Praktički do jučer su im dionice bile jeftine, kupovali su sve u šesnaest. Sad odjednom depresija 2 ?!? Kužim ja drukanje, ovo ono, al fakat vi niste normalni, možda da odete kod Brajše na razgovor?

Kolega zamislite kakav profil osobe moraš biti da hraniš sebe obmanjivajući druge i to činiš svjesno i namjerno.I to sve za 10 kuna!
Biti u zreloj dobi imati 10 nickova i okolo varati ljude i to sve za 10 kuna!

Koliko nisko se samo netko može spustiti!
[/quote]

Komšija, ja bi voleo da ste vas dvojica u pravu. Jedino čovek mora da pazi da ne ostane bez cvonjka. Mnogo zakuvava zadnje vreme. Nigde ne cveta cveće. Uveri se sam evo nešto friško:

October 30, 2009

Crash of 2009: Black Days Directly Ahead

http://www.safehaven.com/article-14888.htm


Obzirom na prezaduženost SAD-a (12,5x njihov GDP)

o čemu ti govoriš?, što je "zaduženost SAD-a", javni dug?, pa javni dug jeste prevelik, to je točno, ali nije mi jasna ova tvoja brojka na što se odnosi.

Javni dug USA je na 29.10.2009. (svježije podatke nema javno objavljeno :P, ali 3 dana stari podaci ti valjda nisu problem) je bio točno:

11.868.457.477.911,94 USD

a kako je njihov BDP cca. 14.300 milijardi USD prema podacima za Q3, javni dug je cca. 83 % BDP-a, i to je naravno puno, jako puno (nešto više je bilo samo u WW2), ali to nema veze sa ovim tvojim brojkama. Procjenjuje se da će još i rasti, do kraja 2009. do preko 90 % BDP-a, a 2010-2012. da će se postići maksimum od oko 100 % BDP-a nakon čega planiraju smanjenje… A oni to lako smanje: samo malo devalviraju dolar i njihov dug: ispario, a Kinezi i ostali nek se slikaju… nažalost tako stvari stoje, jadni Kinezi i sl. će platiti cijenu američkog izlaska iz krize…

New Report

Close