Velika Depresija 2 – san ili java

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Velika Depresija 2 – san ili java

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Svjetsko gospodarstvo će izvući Kina i Indija, a ne CS kod Američana. Nije čudno što im narudžbe sirovine rastu, Azija se oporavlja brže nego što se mislilo, a obzirom da je svjetsko gospodarstvo umreženo za razliku od 1929 kada je bilo lokalno, nema niti govora o ovakvim glupostima koje piše gospodin Narodna banka.
Rekao sam vam već jednom glupi medvjedi, ako sve propadne i dođe double dip koji toliko priželjkujete da kupujete dalekvod na 200, igh na 1500, HT na 190, Janaf na 1000 ništa od toga vam neće pomoći. jer ako se to desi novac više nećete vidjeti, a mi ćemo postati Somalija. Molite Boga glupi medvjedi da ovo nije double dip i da stvari idu na bolje. U HR nema shorta, ne priželjkujte ono na čemu ne možete zaraditi. Jedino na čemu možete zaraditi je rast i prosperitet. Boga molite.

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

@Goran8

Kolega dobro si to sve napisao i ima tu puno istine međutim većina toga je bazirano na jednoj od najstarijih premisa koja se uvijek pokazala krivom i ponovo će:
"It’s different this time"

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA

http://www.seebiz.eu/hr/politika/pahor-odlazim-ako-propadnu-pregovori-s-hrvatskom,59965.html

Destabilizacija cijele regije??

If I go there will be trouble, an' if I stay it will be double, so you got to let me know, should I stay or should I go

Dugovi Države će se vraćati u prvom redu rasprodajom Državne imovine.

Ovo je moja slobodna interpretacija (korekcija izjave na mom prethodnom postu)- utemeljena na osobnim isustvima i javno dosptupnim – informacijama i nije nagovor na kupnju i prodaju dionica.

Pozdrav svima.

A što se tiče prodaje Državne imovine mislim da bi tek 2011 godina bila pravi trenutak, jer svjetsko gospodarstvo će se oporaviti, a mi trebamo ulagati veliki napor u sanaciju posrnulih poduzeća koje ćemo kao takve prodati po većim cijnama.
Naravno bilo bi dobro prodati brodogradilišta onda kada vozarine ponovno budu na vrhu, ali nažalost nemože se čekati.
http://www.seebiz.eu/hr/makroekonomija/hrvatska/svjetska-banka-brodogradnja-najveca-prijetnja-obuzdavanju-deficita,59964.html

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


Dugovi Države će se vraćati u prvom redu rasprodajom Državne imovine.

Ovo je moja slobodna interpretacija (korekcija izjave na mom prethodnom postu)- utemeljena na osobnim isustvima i javno dosptupnim – informacijama i nije nagovor na kupnju i prodaju dionica.

Pozdrav svima.

A što se tiče prodaje Državne imovine mislim da bi tek 2011 godina bila pravi trenutak, jer svjetsko gospodarstvo će se oporaviti, a mi trebamo ulagati veliki napor u sanaciju posrnulih poduzeća koje ćemo kao takve prodati po većim cijnama.
Naravno bilo bi dobro prodati brodogradilišta onda kada vozarine ponovno budu na vrhu, ali nažalost nemože se čekati.
http://www.seebiz.eu/hr/makroekonomija/hrvatska/svjetska-banka-brodogradnja-najveca-prijetnja-obuzdavanju-deficita,59964.html

[/quote]

Je samo trebamo prvo pregrmiti 2010.

Kakvo pitanje ,pa jasno da ulazimo u veliku depresiju.
Pa pogledajte povijest, to se dešava svakih 80-90 godina, i uvijek se tako lijepo posloži da nema živućih ljudi koji bi mogli posvjedočiti da je takvo što moguće.
Pogledajte graf DOW 1929-1934 , vs 2007-sad..
Tko ima uši, neka čuje !

There's no easy money on Wall Street.

Osnovna greška investitora jest da misle da je deflacija izbjegnuta iako u EU traje već 4 zadnja mjeseca, neminovno nas sve uljuljkuje u stanje complacencya, a što kasnije rezultira stanjem teške histerije i šoka kada se posljedice počnu reflekirati na naš svakonevni ritam…………..
Majka svih pitanja hrvatske političke ekonomije jest ta, da mi ovog trena ne znamo da ćemo moći servisirati međunarodne obveze………………..a ako to i uspijemo (krajnjim naporom) onda se trebamo pitati po koju cijenu……….
Cijena će po mojem skromnom mišljenju ( jer radim na sličnim poslovima) biti vrlo visoka, kroz gubitak radnih mjesta, smanjenje plaća, ograničenost državnih intervencija, i sl…………te nikako nećemo biti u stanju niti servisirati kamate na ukupan vanjski dug od gotovo 42 mrld eura………
Uz prosječnu kamatu od 5%, to iznosi preko 2 milijarde eura godišnje…………a da glavnicu niti ne spominjemo………..

Ali to su samo neke moje reminiscencije, teško da sam ja u pravu…………….čak bih bio presretan da nisam…………….
Ali ono što sam pročitao o velikoj depresiji, iskustva ljudi koji su je preživjeli mi nikako ne izlaze iz glave. Jednostavno previše je sličnosti a stara poslovica kaže, kad nešto izgleda kao patka, gega se kao patka, glasa se kao patka…………….samo glup čovjek će je zamijeniti za kokoš

Lp


velika količina novca se slijeva na burze cijelog svijeta i preljeva iz centra moću u siromašne zemlje

[shocked] [shocked] [shocked]
[shocked] [shocked] [shocked]
[shocked] [shocked] [shocked]



velika količina novca se slijeva na burze cijelog svijeta i preljeva iz centra moću u siromašne zemlje

[shocked] [shocked] [shocked]
[shocked] [shocked] [shocked]
[shocked] [shocked] [shocked]
[/quote]

Do nas ne dopire……………..a spremni smo i čekamo kao zapeta puška [lol]

Congressman Watt Guts Bill to Audit the Fed
Submitted by George Washington on 10/31/2009 15:45 -0500

Audit the FedAuditsbanksBloombergCentral BanksFederal ReserveForeign Central BanksHouse Financial Services CommitteeMonetary PolicyPimps and ProstitutespolicyRon PaulWatt

→ Washington’s Blog.

Ron Paul tells Bloomberg that Congressman Watt has just more or less killed the bill to audit the fed:

Representative Ron Paul, the Texas Republican who has called for an end to the Federal Reserve, said legislation he introduced to audit monetary policy has been “gutted” while moving toward a possible vote in the Democratic-controlled House.

The bill, with 308 co-sponsors, has been stripped of provisions that would remove Fed exemptions from audits of transactions with foreign central banks, monetary policy deliberations, transactions made under the direction of the Federal Open Market Committee and communications between the Board, the reserve banks and staff, Paul said today.

“There’s nothing left, it’s been gutted,” he said in a telephone interview. “This is not a partisan issue. People all over the country want to know what the Fed is up to, and this legislation was supposed to help them do that.”..

Paul, a member of the House Financial Services Committee, said Mel Watt, a Democrat from North Carolina, has eliminated “just about everything” while preparing the legislation for formal consideration. Watt is chairman of the panel’s domestic monetary policy and technology subcommittee.

Što neki ovde pišu nije za vjerovat. Praktički do jučer su im dionice bile jeftine, kupovali su sve u šesnaest. Sad odjednom depresija 2 ?!? Kužim ja drukanje, ovo ono, al fakat vi niste normalni, možda da odete kod Brajše na razgovor?


Što neki ovde pišu nije za vjerovat. Praktički do jučer su im dionice bile jeftine, kupovali su sve u šesnaest. Sad odjednom depresija 2 ?!? Kužim ja drukanje, ovo ono, al fakat vi niste normalni, možda da odete kod Brajše na razgovor?

Kolega zamislite kakav profil osobe moraš biti da hraniš sebe obmanjivajući druge i to činiš svjesno i namjerno.I to sve za 10 kuna!
Biti u zreloj dobi imati 10 nickova i okolo varati ljude i to sve za 10 kuna!

Koliko nisko se samo netko može spustiti!

LEAVE THE WORLD BEHINED

New Report

Close