Velika Depresija 2 – san ili java

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Velika Depresija 2 – san ili java

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Već sam napisao na temi USA kako bi najbolje za USA bilo da korekcija bude do nekih 9500-9600, što se upravo dešava. Neke su dionice, ponajprije u USA, toliko jeftine da je smiješno gledati. Tehnički izgledaju kao u ožujku 2009. godine, a svi znamo što je tada bilo. [bye]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


trebala bi HANFA preispita transakcije viribusa da li su u skladu s njegovim pisanjem ili je njegovo pisanje cisti drukeraj..ja nikad nisam pisao da treba nešto kupovati a istodobno prodavao i obratno

Je, to bi trebalo napraviti za sve aktivne sudionike foruma.

i šta onda? jel protiv zakona lagat il promijenit mišljenje? jel ovo anonimni forum ili najtiražnija dnevna novina?

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


Glupost.. ovu temu otvoriti sada, je u najmanju ruku smiješno.
Ma nije smiješno, žalosno je.

Pa kolega VOlksbank, znate li vi što je uopće bilo u velikoj depresiji, pa svi svjetski moćnici i fin. institucije govore o tome da smo na izlazu, ili da ćemo izaći iz krize, pa GDP Au USA je porastao 3,5 % u 3. kvartalu, oni su izašli iz recesije, a kolega spominje veliku depresiju.

PA ja ću se umisliti da sam lud, jer ja dok ovo pišem, ujedno se smijem i ne vjerujem da čitam ovo što čitam. Pa pobogu, kolega Volksbank, da li je pojam " Velika depresija " isto novi pojam sa kojim ste se susreli tek nedavno, kao i sa Vix indexom, jer vidim da ste googlali, pa sada i o njemu pišete, a prije niste nikada o njemu pisali, jer niste niti znali da postoji.
Sve dok kolega sava nije upitao što je to Vix ( na što sam ja odgovorio, ne zato jer imam znanje, već zato jer ga vidim povremeno na CNBC koji redovito pratim, i znam za njega, kao i vi recimo što pratite Mikijev Almanah – zeka peka naravno, to mi je prvo palo na pamet kad čitam ovakve bedastoće, s oproštenjem, što ih pišete ).

NHF.

lp


vi ste kolega plavi nepokvarljivi optimist

cd

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

prizivanje velike depresije je smiješno, posebice kad su cijene većine dionica 50-100% iznad one na dnu. osim toga, VD je nemoguća u današnjoj ekonomiji jer je sve povezano a i radi se na izbjegavanju takve depresije. osim toga, ova je kriza čak i bila gora od velike depresije ako po ničemu, onda po padu cijena dionica jer su indexi pali puno više nego onda, a onda nije bilo interneta. dakle- pucnji u prazno onih koji bi kupovali. dečki, kupujte jer sutra će već biti kasno, a za godinu-dvije definitivno prekasno. sad se kupuje i ostavlja se par godina da se oplodi.

...povijest se ponavlja...

http://www.index.hr/vijesti/clanak/hvidra-predsjedniku-mesicu-sudit-cemo-ti-za-tri-mjeseca/457772.aspx


http://www.index.hr/vijesti/clanak/hvidra-predsjedniku-mesicu-sudit-cemo-ti-za-tri-mjeseca/457772.aspx

Kakve to veze ima s temom?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Ma kakva Velika depresija… svijet se u jesen 2008. tako stresao kako nije možda nikada u povijesti, tada je izgledalo kao da je Velika depresija 2.0. neizbježna, ali očito da smo kroz ovih skoro sto godina nešto "uznapredovali", nešto naučili iz starih pogrešaka, ili se radi tek o sreći, ne znam… ali činjenica je da ono što nam je prijetilo prije godinu dana, neviđenim akcijama diljem svijeta, koje sam i ja čak i kritizirao koliko su bile kontroverzna i "ne-konzervativne", svojevrsno kockanje sa sudbiom cijelog svijeta iz par svjetskih centara moći – ali treba priznati: uspjeli su! Danas smo daleko daleko od onoga što nam je prije godinu dana visilo nad glavom. Oporavak će vjerojatno biti puno sporiji, puno teži, "krhkiji" nego se većina nada – ali daleko od toga da se treba bojati nekakve depresije, čak niti da se ovo pretvori u "običnu recesiju ali sa 2 dna", mislim da je manja vjerojatnost nego li da je jedno i jedino dno iza nas – ali nekakva "depresija", bilo kakva a ne "Velika" – nije java, sigurno nije, nego nečiji bolesni san ili tek noćna mora.

Samo da ovo ne pukne…………

http://www.seebiz.eu/hr/makroekonomija/hrvatska/svjetska-banka-brodogradnja-najveca-prijetnja-obuzdavanju-deficita,59964.html

If I go there will be trouble, an' if I stay it will be double, so you got to let me know, should I stay or should I go


ajmo prvo definirat razliku između obične recesije i depresije, dakle…
kad komšija izgubi posao to je recesija jebiga, a kad ja izgubim poso, e to je onda depresija. [rolleyes]

Odlično [lol]

ovo je stavrno smješno,sada otvarati tu temu


ova je kriza čak i bila gora od velike depresije ako po ničemu, onda po padu cijena dionica jer su indexi pali puno više nego onda, a onda nije bilo interneta.

Cijene dionica u Us za vrijeme velike depresije su pale nekoliko puta i dizale se.
Imaš na Yahoo finance grafove pa ćeš vidjeti da je cijena dionica pala znatno više nego danas.
Međtutim to je bilo puno teže razdoblje, jer
– generalno nije postojala svjetska Vlada niti jedinstvena svjetska regulativa, ni ekonomija.
– Postojalo je nekoliko ekonomskih centara moći koji su skoro pa autonomno donosili odluke.

Danas je stvar durgačija i zato je teško govoriti o ponovnom povratku na 2007 I 2008 i veliki pad BDP i sl.
Burza naravno može pasti 20-30% ali ekonomija sigurno neće više padati, već će se polagano uspinjati.
Postoji jako puno razloga za to:
1. konsenzus velikih sila u cilju zaustavljanja krize
2 .strah od socijalizma ili novog svjetskog poretka, prvenstveno mislim na US i EU
3. dosptupnost informacija svakome , u svakom trenutku i svugdje
4. nema neizvjesnosti u svezi financijskog sektora koji je djelomično nacionalizairan i pod kontrolom države
5.Dok su god ovako malene kamatne stope stvaraju se preduvjeti velikog zaduživanja a velika količina novca se slijeva na burze cijelog svijeta i preljeva iz centra moću u siromašne zemlje

VELIKA DEPRESIJA JE IZBJEGNUTA, ali oporavak će biti jako dug.

Što se tiče RH:
Nakon ostavke bivšeg premijera moglo se dogoditi puno crnih scenarija a jedan od tih je da država bude blokirana neko vrijeme i da ZSE bude zatvorena. JER MI RAZLOGE odlaska uopće nismo znali i u tom periodu od 01.07.- 01-08.09 se moglo događati svašta.
Budući da je naša Premijerka dobila podršku sa Zapada, riješila par bitnih utakmica i dobila priznanje iz SAD za svoj rad i zalaganje u svezi pregovora sa Slovencima, pa je u međuvremenu RH deblokirana, zatim se krenulo u obračun sa nekim unutrašnjim problemima, a potom je ministar financija bez probelma vani uzeo 1,5 milijardi dolara.
Stoga svako prizivanje novog pada ekonomije i raspada sustava je neutemeljena.

Država može biti blokirana i to je mogao biti problem(kao što je Srbija bila za vrijeme sankcija), budući da je iznenadnim odlaskom Sanadera naknadno otkonjenja ta mogućnost, treba jasno nagalasiti da Država RH nemože bankrotirati jer jednostavno ima jako puno imovine, otoka,cesta, voda, struje koje će prodati i vratiti dugove.
Da je svijet u bilo u interesu ne bi nas odblokirao, ne bi nam dao kredite i pokupovali bi sve što vrijedi u bescjenje. toga sam se jako bojao i zato sam prodao dio dionica onda kad je Sanader dao ostavku.
ALI
Zvuči nevjerojatno, ali mi nastavljamo po starom i ponovno se zadužujemo, odnosno ne režemo troškovnu stranu proračuna , ZAŠTO ??
Po meni zato što je to interes stranog kapitala, jer nama treba dati još kredita (zaraditi na velikim kamatnim stopama).
Gledajte prijatelji, kamatne stope vani su niske, a novaca ima na pretek koji samo čeka trenutak da se plasira po cijelom svijetu. Rizik je davati kredite fizičkim i mnogim pravnim osobama i novi US menadžeri ne smiju previše preuziti taj rizik, pa krediti plasiraju na sigurno.
Gdje ćeš sigurnije nego dati kredit Državi(bilo kojoj).

Zvuči nevjerojatno, ali ponovno će zaživjeti velike državne investicije tipa cestogradnje, a krediti će u prvom redu biti dostupni Državi pa onda nama malima.
Država će ih plasirati onamo gdje ima najviše interesa, a državne firme i firme koje rade sa državom ponovno će imati posla. Samo ovaj put, biti će puno drugačije jer je prisutna puno veća kontrola i manja profitabilnost ugovorenih poslova.
Dugovi Države će se vraćati u prvom redu rasprodajom Državne imovine.

Ovo je moja slobodna interpretacija utemeljena na osobnim isustvima i dosptupnim informacijama i nije nagovor na kupnji i prodaju dionica.

Pozdra svima.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

New Report

Close