Velika Depresija 2 – san ili java

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Velika Depresija 2 – san ili java

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Opr

U svakom slučaju mi smo u dubokoj krizi. I bez svjetskih sranja dovoljno smo duboko zaglibili da se godinama nećemo izvući iz toga. Politika koja je kod nas duboko povezana sa relnim sektorom(npr. slučaj Podravka) ne čini ono što bi trebala kako bi se lakše izvukli.
To je valjda svima jasno?
Na godinu ćemo biti dužni samo 100% BDP-a?
To su samo optimistične procjene. Što ako BDP još padne?
Ali, na kraju, što je to u odnosu na amere? Razlika između njih i nas je što smo mi dužni u stranoj valuti. Oni svoju mogu uvijek npr. devalvirati

Nop, we must do it our way, izjednačiti kunu i dolar, proglasiti monetarnu uniju sa Bernakeom

jedino što me čvrsto veže uz tk je ova špagica od vodokotlića

Mi bi vam se rado ukljucila u ovu rasprava, ali kako kod nas u Norge nema kriza onda nemam o cemu ovdje pisati (p.s. upisalo brzi tecaj u Vodnikova pa mi hrvatski napredovalo uskoro brzo)

Mi ne dosla ovdje traziti prijatelj. Mi dosla neprijateljski preuzela neke vase firma

Mene kao iskusnog investitora najviše brine M1 i CPI indikator, mada nisam još dovoljno pročio sve parametre, ali evo radim, pa se javim navečer s rezultatima

Pustite M1 i taj CPI, pogledajte ovo, nas će Roha odvesti ravno u klaonicu sa ovako visokim kamatama.
DRŽAVNE OBVEZNICE
Hrvoje Stojić: Hrvatska će početkom 2010. opet morati na strano tržište
Autor/izvor: SEEbiz / Večernji list
ZAGREB – Ministar financija Šuker vratio se iz SAD-a sa 1,5 milijarda dolara, a ishod njegova puta najbolje je okarakterizirao guverner Rohatinski riječima: Kapital koji se nudi Hrvatskoj velika je blagodat, ali i najveća opasnost za ovu zemlju jer može zavarati da je stari obrazac ponašanja moguć.

Vlada će s novim dugom zatvoriti proračunske rupe i obaveze, a cijena po kojoj se zadužila ulazi, kaže Hrvoje Stojić iz Hypo banke, u “donju bolju polovicu”, piše Večernji list. Kamata je bolja od one koju će platiti Mađarska i Litva, a lošija od one za Poljsku. No ekonomisti upozoravaju da se dugovima samo kratkoročno rješavaju problemi, jer čak i da nema pada BDP-a zbog globalne krize, dosadašnja prirodna stopa rasta ne bi bila dovoljna za kamate.

Iduće će se godine inozemni dug izjednačiti s vrijednošću godišnjeg BDP-a te se očekuje da će biti 44 milijarde eura. Problem je što vrijednost BDP-a pada, zaduženost raste, a Hrvatska je u godinu dana uspjela istopiti pozitivan učinak statističkog uvrštenja sive ekonomije u BDP, zbog čeg se naoko činilo da smo bogatiji nego što smo bili do tada.

No već u prvom tromjesečju 2010. Vlada treba refinancirati tri milijarde kuna kredita u domaćih banaka i 500 milijuna eura za obveznice, ali analitičari ne vjeruju da će Šuker uspjeti sačuvati dio sredstava od dolarskih obveznica i za to.

– Hrvatska će u idućem tromjesečju ponovno morati izići na strana tržišta, naći će se i tada investitori koji će dati novce, ali pitanje je cijene – kaže Stojić.

Još prije tri godine Hrvatska se zaduživala uz 4,5 do 5 %, a sada je efektivna cijena državnog duga oko 7 % u godini. Kad se država skupo zadužuje, ni privatni sektor ne može očekivati kapital jeftiniji od 10 %, što je put do propasti svih.

Treba li Vam nacrtati što će značiti ako Brodogradnja padne i aktiviraju se državna jamstva????
Bojim ser da ćemo imati raspad sustava.Sve puca po šavovima a ekipa veselo pleše na brodu zvanom Titanic [bye]


Bok djevojke!
Rijetko sam ovdje, ali vidim da je otvorena meni uvijek zanimljiva tema.

E moj opr – nadam se da znas i druge djevojke – iako moderne djevojke vole one koji troše, tako da ……
[lol]

Naravno da nam nema druge – ali uskoro ulazimo u EU, pa će se u HR desiti privatizacijsko – nekretninski boom – tako da će para biti IMHO , ne bi ulazio u dogoročne implikacije kako će se sve to razvijati.

Volksbank, ti ces za Colu i pizzu imat, a za drugo ti i ne treba, jer nemas na sta trosit, tako da ne znam sta se toliko pjenis [lol]

Još prije tri godine Hrvatska se zaduživala uz 4,5 do 5 %, a sada je efektivna cijena državnog duga oko 7 % u godini. Kad se država skupo zadužuje, ni privatni sektor ne može očekivati kapital jeftiniji od 10 %, što je put do propasti svih.

Unjesto odgovora na čitavi niz gluposti u tekstu izabrao sam samo ovu notornu laž!
http://www.mfin.hr/hr/obveznice-medunarodne


POTROŠNJA
Razočarenje: Američka potrošnja pala prvi put u četiri mjeseca

Predviđen je padd od 0,4% a palo je 0,5%!
Baš je zbog toga narastlo razočaranje i porastao dolar za skoro 1%!

ajmo prvo definirat razliku između obične recesije i depresije, dakle…
kad komšija izgubi posao to je recesija jebiga, a kad ja izgubim poso, e to je onda depresija. [rolleyes]

U krizi/depresiji 1929-1932 je propalo 9.000 banaka, BDP je pao iz 80 na 40 mrd $, nezaposlenost je bila 25%, Ku Klux Klan je imao 5 mio članova…… auto je imalo 90% obitelji, običan radio je koštao isto kao avto ( oko 300 $)……….daleko smo mi do velike depresije,ovo se sad zove velika pljačka dioničara
[angry]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

nisam ni ni čitao ovaj topic…samo da pitam nešto kolege Viribusa i Volkovsku banku…

ali gospodo, pa Viribus vi ste prodavali JNAF po 2000 pisali da je smeće i kupovali nazad po 3500. [shocked]

Volkovska je pljuvao po VDKT kad je bio 300 kuna, a narastao je nakon toga do 500, a sad mu je dobra HDEL[shocked]. Kupio PBZ ba vrhu po 700 od Plavog. Pljuvao po ADPLna 40 a ona otišla do 80 etc etc..Pljuvao poLedu na 5K, otišo na 7500, ima toliko toga da ne možestati na stranicu.

gospodo, ali vi nemate apsolutno nikakvo znanje i sve ste promašili i niste ništa zaradili do sada u ovom rastu,barem što zaključujemo po onome što ste pisali…

i da imate imalo integriteta i kredibiliteta na ovom forumu možda bi netko i nasjeo na ove vaše crnilo i zlo za koje navijate i čemu se veselite. Međutim s obzirom da dokumentirano nemate znanje, nema sumnje da ćete promaštiti ponovno, ili budi rečeno kad u eventualnoj korekciji nakupujete, po običaju ćete uzeti neki drugi nik iz rezerve i pisati dijametralno suprotno…. mislim.. meni ne smeta, ja imam znanje. Ali će mi biti žao onih koje ćete peplašiti i izbiti im imovinu na najprljaviji mogući način.

I da… na burzi je sve moguće,pa i jaka korekcija i bear market… ali velika depresija br.2…. ne znam zašto vam to treba i zašto prizivate ZLO? Zašto je toliko ZLA u vama? ZAŠTO?

I'LL BE BACK

Zato kaj je kolega viribus sve rasprodao na dnu, prodao je dlkv po 230 kn a kupovao ga po 900…sad nezna kaj bi od muke pa saziva zlo patnju i ostale kerefeke..

Ova tema je otvorena samo iz jedne namjere…stvaranje panike..

trebala bi HANFA preispita transakcije viribusa da li su u skladu s njegovim pisanjem ili je njegovo pisanje cisti drukeraj..ja nikad nisam pisao da treba nešto kupovati a istodobno prodavao i obratno

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.

Glupost.. ovu temu otvoriti sada, je u najmanju ruku smiješno.
Ma nije smiješno, žalosno je.

Pa kolega VOlksbank, znate li vi što je uopće bilo u velikoj depresiji, pa svi svjetski moćnici i fin. institucije govore o tome da smo na izlazu, ili da ćemo izaći iz krize, pa GDP Au USA je porastao 3,5 % u 3. kvartalu, oni su izašli iz recesije, a kolega spominje veliku depresiju.

PA ja ću se umisliti da sam lud, jer ja dok ovo pišem, ujedno se smijem i ne vjerujem da čitam ovo što čitam. Pa pobogu, kolega Volksbank, da li je pojam " Velika depresija " isto novi pojam sa kojim ste se susreli tek nedavno, kao i sa Vix indexom, jer vidim da ste googlali, pa sada i o njemu pišete, a prije niste nikada o njemu pisali, jer niste niti znali da postoji.
Sve dok kolega sava nije upitao što je to Vix ( na što sam ja odgovorio, ne zato jer imam znanje, već zato jer ga vidim povremeno na CNBC koji redovito pratim, i znam za njega, kao i vi recimo što pratite Mikijev Almanah – zeka peka naravno, to mi je prvo palo na pamet kad čitam ovakve bedastoće, s oproštenjem, što ih pišete ).

NHF.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close