Velika Depresija 2 – san ili java

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Velika Depresija 2 – san ili java

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

I mene lovi čim vidim US indekse zadnjih deset dana.
Baca me u jaku depresiju.
Ali nije to ništa što dobra korekcija ne bi mogla riješiti.
Taman da izvrne telad.
Recimo sutra ili moguće čak danas.
[kiss]


Itekako su točni moji podaci
SPX 500 je iznosio 1033 bodova, danas 1290
Kakva deflacija???
Ako ste za možemo razglabati o vašim postovima gdje predviđate na koje razine će doći sp i svjetski indexi..
Kako želite, iako je to nepotrebno s obzirom da od kada ste otvorili temu, indexi u americi su prosjećno narasli cca 25 %.

kolega ne znam koliko vi to pratite ali centralne bančice su u zadnje tri godine upumpale 30 trilijunčića dolara da spriječe deflaciju…….a da toga nije bilo vi bi sad na zse razmjenjivali eva sardine a ne papiriće……

a taj mali simbolični rast od 20% na s&piju do prije mjesec, dva dana gotovo uopće nije postojao, što znači da su zaradili samo trejderi…….a i oni su realno u minusu jer je inflacija puno veća nego ovih par posto koliko se prikazuje…… tak da ni uz najbolju volju ne znam o čemu vi pričate?
a što se depresije ni za što ja ne navijam……..navijao sam kad sam bio mali i to za damira šolmana

uostalom depresija može biti i deflacijska i hiperinflacijska …..pa se čujemo….. [bye]

nego nitko ne komentira mjere nove vlade i burzu……dajte otvorite temu da vidimo koliki je optimizam po tom pitanju……ja neću pisati na toj temi samo me zanima što kolege misle hoće li se burzica pokrenuti na bolje….

pozz


a taj mali simbolični rast od 20% na s&piju do prije mjesec, dva dana gotovo uopće nije postojao, što znači da su zaradili samo trejderi…….a i oni su realno u minusu jer je inflacija puno veća nego ovih par posto koliko se prikazuje…… tak da ni uz najbolju volju ne znam o čemu vi pričate?
a što se depresije ni za što ja ne navijam……..navijao sam kad sam bio mali i to za damira šolmana

Kako ne, niste oped dobro pogledali.
Pa vrh sp500 je bio prije gotovo 8-9 mjeseci, a tada je iznosio cca 1340 bodova
Vi ste otvorili temu kad je sp 500 bio 1033 bodova

dakle prije više od pola godine razlika je bila još veća, ne 25 nego 30 %!!!!
Danas je cca 25 % index u plusu od kada ste otvorili temu prije malo više od dvije godine


kolega ne znam koliko vi to pratite ali centralne bančice su u zadnje tri godine upumpale 30 trilijunčića dolara da spriječe deflaciju…….a da toga nije bilo vi bi sad na zse razmjenjivali eva sardine a ne papiriće

Ha čujte, sve je to nebitno, bitno je da nije nastala deflacija, ili ako želite da budem zločest prema vama, a ne želim, da vi niste dobro predvidjeli scenarij.
Ali napominjem, hvala Bogu da niste, jer kako ste sami napisali, kome bi depresija donijela išta dobroga?
Nikome.
Zaključak je da niti deflacije niti depresije nema.


nego nitko ne komentira mjere nove vlade i burzu……dajte otvorite temu da vidimo koliki je optimizam po tom pitanju……ja neću pisati na toj temi samo me zanima što kolege misle hoće li se burzica pokrenuti na bolje….

pozz


Kaj se tiće nove vlade, Teško da može biti gora od stare.
No ipak, meni je najgora bila vlada kada je počinjena sramotna privatizacija banka, one priče o 200 obitelji koje će biti bogate itd itd.
Frnacek je postavio temelje za ovo sve što je danas, da je bar živ, nadam se da bi bio u Hagu


I mene lovi čim vidim US indekse zadnjih deset dana.
Baca me u jaku depresiju.
Ali nije to ništa što dobra korekcija ne bi mogla riješiti.
Taman da izvrne telad.
Recimo sutra ili moguće čak danas.
[kiss]

uvijek me znaš razveselit [kiss]



nego nitko ne komentira mjere nove vlade i burzu……dajte otvorite temu da vidimo koliki je optimizam po tom pitanju……ja neću pisati na toj temi samo me zanima što kolege misle hoće li se burzica pokrenuti na bolje….

pozz


Kaj se tiće nove vlade, Teško da može biti gora od stare.
[/quote]

uvijek može biti gore…….uvijek……tko god je danas gledao orsata miljenića zna o čemu govorim…….

a što se tiče vanjskih indeksa naravno niste u pravu jer je u listopadu prošle godine sp500 bio mizernih 1074……a sve i da je netko u plusu to je manjina…..ne vidim da je grcima i hrvatima ili mađarima bolje zato što je spretan trejder zaradio na oscilacijama američkih indeksa [bye]

plaće stagniraju…..troškovi sve veći ……nezapolsenost sve veća……depresija sve žešća………

vidi grka….iziđu li iz eurozone mogu pravo u pučku kuhinju……
Given the Greeks entered the EMU in January 2001 at 340.75 Drachma to the Euro, the current market is pricing in a massive devaluation to around 1530 Drachma to the Euro

ali nema veze …..glavno da su tri trejdera iz grčke zadovoljna prinosom u americi [yawn]

Nego, cini mi se da je na vidiku "rjesenje" izlaska iz recesije. Btw, nakon Jomkipurskog rata kada je OPEC smanjio proizvodnju nafte ista je u roku 6 mjeseci narasla "samo" 400 posto… Ne znam kako ce to pomoci Europi, koja je najveci uvoznik nafte, da izadje iz krize…

Amerikanci u Kuvajtu razmjestili 15 tisuća vojnika: Priprema za rat protiv Irana?

SAD još nije u ratu s Iranom, ali su za svaki slučaj, u susjednom Kuvajtu razmjestili 15 tisuća svojih vojnika.

Sada Amerikanci imaju vojnike na svim granicama s Iranom. Krajem prošle godine SAD je Ujedinjenim Arapskim Emiratima dopremio opremu za borbu protiv nuklearnog napada. Još od ranije se američke trupe nalaze u Pakistanu, Afganistanu i Iraku.

Amerikanci još počeli invaziju na Iran, no sa svojim bespilotnim letjelicama neko vrijeme nadlijeću tu državu. SAD tvrdi kako sve te akcije poduzima zato što želi pritisnuti Iran zbog njihovog navodnog razvijanja nuklearnog oružja. General marinaca James Mattis je kazao da su trupe dopremljene u Iran kako bi "imali na oku" Iran te da bi SAD bio spreman za druge prijetnje u regiji, piše RT.

Izvor: http://www.index.hr/vijesti/clanak/amerikanci-u-kuvajtu-razmjestili-15-tisuca-vojnika-priprema-za-rat-protiv-irana-/593664.aspx

U cast kolegi Mreichu: bez straha, pohlepe i sentimentalnosti

rat je već počeo samo to nitko neće reći otvoreno………

Things are moving very quickly. General Martin Dempsey, who is the Chairman of the Joint Chiefs of Staff has arrived in Israel and Israel is integrating itself with the U.S. European Command or EUCOM. So, at this point, the integration of the Israeli and the US operational capability, including NATO based in Europe, is very far along.

There are an enormous number of US troops in Israel. I don’t know if people realize that, but they are operating the THAAD system (Terminal High Altitude Area Defense). They oversee weapons that will shoot down incoming Iranian missiles.


Nego, cini mi se da je na vidiku "rjesenje" izlaska iz recesije. Btw, nakon Jomkipurskog rata kada je OPEC smanjio proizvodnju nafte ista je u roku 6 mjeseci narasla "samo" 400 posto… Ne znam kako ce to pomoci Europi, koja je najveci uvoznik nafte, da izadje iz krize…

Amerikanci u Kuvajtu razmjestili 15 tisuća vojnika: Priprema za rat protiv Irana?

SAD još nije u ratu s Iranom, ali su za svaki slučaj, u susjednom Kuvajtu razmjestili 15 tisuća svojih vojnika.

Sada Amerikanci imaju vojnike na svim granicama s Iranom. Krajem prošle godine SAD je Ujedinjenim Arapskim Emiratima dopremio opremu za borbu protiv nuklearnog napada. Još od ranije se američke trupe nalaze u Pakistanu, Afganistanu i Iraku.

Amerikanci još počeli invaziju na Iran, no sa svojim bespilotnim letjelicama neko vrijeme nadlijeću tu državu. SAD tvrdi kako sve te akcije poduzima zato što želi pritisnuti Iran zbog njihovog navodnog razvijanja nuklearnog oružja. General marinaca James Mattis je kazao da su trupe dopremljene u Iran kako bi "imali na oku" Iran te da bi SAD bio spreman za druge prijetnje u regiji, piše RT.

Izvor: http://www.index.hr/vijesti/clanak/amerikanci-u-kuvajtu-razmjestili-15-tisuca-vojnika-priprema-za-rat-protiv-irana-/593664.aspx

ja se ne bih složio da je kakvo rješenje na vidiku, ili da uopće postoji
skupu naftu si trenutno ne mogu priuštiti niti ameri niti europljani, pa stoga ne mislim da će se itko drznuti blokirati hormuški tjesnac, a kamoli započeti sveti rat protiv irana. taj rat bi potencijalno imao i epitet – nuklearni, a to, složit ćete se, ne izgleda dobro po israel. nato je nato, al iran je iran. a uz iran stoje i indija i kina i rusija, a da ne govorimo o ostatku islamskih zemalja čija će reakcija biti u najmanju ruku – neočekivana.
prije će sirija biti meta sukoba, a i pakistan je omiljena destinacija. iran je osinje gnijezdo, ali izgleda da će zaluđeni israel ipak poželjeti testirati svoju karmu.
neka su nam svi sveci na ispomoć, jer ako krenu ratni sukobi sa iranom.. zbrajat ćemo štetu abakusima

I POŠTENOG čovjeka možete potkupiti, samo morate POŠTENO i platiti...

ne bih se složio da će biti nuklearnog rata…….biti će obični konvencionalni……i to je već precizirano prije desetak godina……samo što stoka sitnog zuba ( mi ) ne znamo kad će točno početi……

New Report

Close