Velika Depresija 2 – san ili java

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Velika Depresija 2 – san ili java

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Drago mi je da su kolege vesele i bezbrižne. [thumbsup]

No ja baš ne dijelim njihov optimizam, jer mislim da nisu podastrijeli niti jedan ozbiljan argument da nas neće zadesiti duboka recesija a onda moguće i Velika Depresija 2.

Evo zašto sam tog mišljenja:

Paul Volcker: " This is not an ordinary. I have never in my lifetime, seen a financiak problem of this sort!!!…………..The ordinary resession does not bring into question the stability an solidity of the whole financial system!"

Mi koji znamo tko je Paul Volcker znamo da ne govori besmislice.
Pa nas je malo strah.

pympyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy



-ko realan moze ponjekati da je bankarski sustav u sad-u jos uvijek labilan?i

Ovo ga sigurno neće ustabiliti. Evo i službeno:

http://www.cnbc.com/id/33576355
[/quote]

ozbiljno razmišljam kupit tu dionicu CIT group
[/quote]

Kolega budite oprezni, tako su neki poput vas, nadobudno kupovali Wahington Mutual prije nego što je bankrotirao, ali nam nikad nisu napisali kako su prošli s tom investicijom.
Prepostavljam da su popušili.
Pazite se takvih "prilika", svaka kriza nije i prikrivena prilika naročito ako kompanija bankrotira!!
[bye]

pympyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy

Tko god je imalo čitao o "Velikoj depresiji" 30- tih godina zna da se takva situacija ne može ponoviti u današnjem vremenu. To je jasno.
Ono što bi mogli imat narednih godina je stagnacija gospodarstva, rast ili stagnacija nezaposlenosti ili drugim rječima mogli bi sadašnju situaciju imat još nekoliko godina sve dok ekonomija ne iznađe novi modalitet za rast jer onaj stari baziran na potrošnji je mrtav. Jednostavno svijet bez neralnih kredita ne može potrošit ono što kina i ostale razvijene zemlje proizvedu.

ode CIT?
nadam se da nema tamo naših forumaša, to bi mi bilo iskreno žao!

http://business.hr/hr/Naslovnica/Ekonomija/Americki-CIT-Group-proglasio-stecaj-unatoc-vladinoj-pomoci


Sad paničarit oko depresije je isto kao i stavljati kondom nakon seksa. Besmisleno [lol]

Dioničari CITa se sigurno ne slažu s vama, mislim da bi oni bili sretni da su si ga navukli na vrijeme.

Mislim da je više nego očito da je ovdje jedna osoba otvorila nekoliko nickova i sada radi paniku na forumu, samo treba pogledati ove nove nickove koji tu pišu, većina ih je otvorena unazad zadnjih nekoliko dana.

Jel tako kolega viribus ? [wink]

Svoje sam napisao o tome, vani se čeka povećavanje baznih kamatnih stopa, što je potvrda, tj. mišljenje središnjih banaka da je kriza definitivno gotovoa i da kreće oporavak, sve je više zemalja koje su izašle iz recesije a kolega koji je otvorio ovu temu priča o velikoj depresiji.

Na ovoj temi sam i naveo da se ovime kolega otkrio ne radi se o nikakvom bankaru, jer da se radi nebi napisao onakvui glupost oko plačanja kamata ( Ima ranije na temi ).

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Evo vi se kužite u bankarstvo dioničarstvo i financije, pa nam objasnite ukratko i argumentirano što nas čeka u idućih godinu dana.
Prosvijetlite nam pamet kad nam već negirate da je imamo i time vrijedjate.
Budite ljubazan, tema je vaša….


Evo vi se kužite u bankarstvo dioničarstvo i financije, pa nam objasnite ukratko i argumentirano što nas čeka u idućih godinu dana.
Prosvijetlite nam pamet kad nam već negirate da je imamo i time vrijedjate.
Budite ljubazan, tema je vaša….

Kako ste shvatili da se ja svime time bavima, a na forumu ste dva dana?
Bravo.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Valjda čuo od prijetelja, dobar glas se daleko čuje.

Vidim ntiko ne zna kud ćemo.

Evo bar da naučite zašto smo tu gdje jesmo i to je dobar početak

Bolji od nikakvog.

Uživajte.

pympyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy


Evo vi se kužite u bankarstvo dioničarstvo i financije, pa nam objasnite ukratko i argumentirano što nas čeka u idućih godinu dana.
Prosvijetlite nam pamet kad nam već negirate da je imamo i time vrijedjate.
Budite ljubazan, tema je vaša….

…a vi nam molimo vas objasnite iz kojeg motiva ste otvorili ovu temu…ukoliko ne pojasnite neka svi bojkotiraju pa po njoj pišite sami…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...



Evo vi se kužite u bankarstvo dioničarstvo i financije, pa nam objasnite ukratko i argumentirano što nas čeka u idućih godinu dana.
Prosvijetlite nam pamet kad nam već negirate da je imamo i time vrijedjate.
Budite ljubazan, tema je vaša….

Kako ste shvatili da se ja svime time bavima, a na forumu ste dva dana?
Bravo.

lp

[/quote]

Citam forum vec dvije godine i bas neki dan sam se odlucio registirati. dakle forum je zasluzan za moju informiranost.

Moze sad predvidjane?
Ako nemate nemojte spamati temu, ja ocekujem da ovdje procitam nesto pametno od kolega koji na njoj imaju sto reci.
Vrijedi i za sve ostale.

Cekam [proud]

http://business.hr/hr/Naslovnica/Ekonomija/Americke-kompanije-leze-na-novcu

U drugom ovogodišnjem tromjesečju 500 najvećih američkih nefinancijskih kompanija po vrijednosti ukupne imovine, držalo je na svojim računima oko 994 milijardi dolara u novcu i kratkoročnim ulaganjima ili 9,8 posto svoje ukupne imovine.

Nasuprot tome, u istom razdoblju godinu dana ranije držale su 846 milijardi u novcu ili 7,9 posto ukupne imovine.

Riječ je o najvećem postotku gotovine u ukupnoj imovini koju su američke kompanije držale u zadnjih 40 godina.

Trend gomilanja gotovine, čini se, nastavljen je i u trećem ovogodišnjem tromjesečju, unatoč poboljšanju gospodarskih trendova, piše WSJ.

Naime, prema podacima iz financijskih izvješća za treće tromjesečje, koje je dosad objavilo 248 najvećih kompanija u SAD-u, gotovina na njihovim računima porasla je za 1 postotni bod, na 11,1 posto ukupne imovine, navodi taj list.

Među njima, kompanije poput Alcoe, Googlea, PepsiCo-a i Texas Instrumentsa izvijestile su o vrlo velikom skoku gotovine na računima.

hihihihihihihihihi

puno njih imaju CASHA-a
puno njih je prodalo
puno njih je na strani prodaje

hihihihihihihihihihi

a cijene ipak skuplje nego u ožujku, što se da zaključiti? [bye]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

New Report

Close