Velika Depresija 2 – san ili java

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Velika Depresija 2 – san ili java

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

a plaće su na rekordnim visinama.

na rekordnim visinama u odnosu na što?…..

[smiley]

Jedini je problem sto za placu mozete kupiti sve manje i manje

Nije bolest sve što boli


kapitalisti mi nisu ogledalo drustva.

A ja mislio da na poslovnom forumu svi kapitalisti. Ti nisi? Što onda radiš ovdje? Nemaš niti jednu dionicu (ili kakav drugi kapital) nego samo nam pišeš komunističke pamflete ovdje?



kapitalisti mi nisu ogledalo drustva.

A ja mislio da na poslovnom forumu svi kapitalisti. Ti nisi? Što onda radiš ovdje? Nemaš niti jednu dionicu (ili kakav drugi kapital) nego samo nam pišeš komunističke pamflete ovdje?
[/quote]

misliš da si kapitalist ako imaš (desetkovani) portfelj?
da li živiš od tog kapitala, ili živiš od rada?

ja nisam kapitalist iako imam nešto kapitala, i iako mi je core business financijska industrija.
nažalost, bavim se tuđim kapitalom i živim od plaće [tongue]

"Bog će ga kazniti koliko druka!!" Rato, 2012

"Rast cijene zlata je signal da monetarni sustav ide prema prema katastrofi"

"KUPOVINA zlata zapravo je oklada da svjetski monetarni sustav baziran na papiru ide prema katastrofi koju financijske institucije ne mogu spriječiti. To je dobra oklada", tvrdi financijski ekspert Bill Bonner.

U svojoj kolumni The Daily Reckoning, koju prenosi Forbes, Bonner objašnjava zbog čega ne vjeruje da je zlato balon koji će uskoro puknuti. Nova rekordna cijena zlata je 1850 dolara za uncu. Bonner vjeruje da će do kraja godine jedna unca zlata vrijediti 2000 dolara.

Zlato je najsigurnija oklada

"Obični građani i dalje nemaju problema što se događa. U dugovima i očajni da dođu do gotovine, oni prodaju zlato kako bi se opskrbili papirom", piše Bonner, objašnjavajući kako veliki investitori koriste novonastalu situaciju. Za one koji raspolažu ogromnim količinama novca, zlato je trenutno najsigurnija oklada.

"Jasno je kao dan da će zlato i dalje rasti", tvrdi američki ekonomist i investitor Doug Casey, koji postavlja ključno pitanje: "Što drugo će ljudi kupovati kada počnu strahovati da papirni novac gubi vrijednost? Što drugo mogu korporacije napraviti sa svojim milijardama kad njihovu upravu ulovi panika?".

Wells Fargo: Balon će uskoro puknuti

Dean Junkans, analitičar banke Wells Fargo, se ne slaže. "Moram upaliti zvono za uzbunu", kaže Junkans. Analiza Wells Farga upozorava da je zlato "balon" koji će uskoro morati puknuti. Cijena zlata u zadnjih deset godina skočila je za vrtoglavih 700 posto. U Wells Fargu smatraju da vrijednost zlata uskoro mora početi padati.

Casey i Bonner slažu se da "balon" neizbježno mora stići. Ali ne vjeruju da će se to dogoditi u skorijoj budućnosti. "Zlato je ultimativna gotovina, resurs kojem se ljudi okreću u slučaju potpune globalne panike", tvrdi Casey.

Izvor: http://www.index.hr/vijesti/clanak/rast-cijene-zlata-je-signal-da-monetarni-sustav-ide-prema-katastrofi-/567320.aspx

http://dailyreckoning.com/gold-stocks-that-think-theyre-as-good-as-gold/

Nego, jeste primjetili kako se permanentno odnosno ciklicki plasiraju negativne odnosno pozitivne vijesti. Kao da se pokusava stvoriti histerija, bilo pozitivna (kada je ocito tajming za to) ili negativna.
Fascinantno. A do prije koji mjesec mediji su bili puni Sorosa koji prognozira pucanje balona zlata, brzi oporavak trzista i slicno.


početna pretpostavka – da je zapadno društvo u govnima – ti je kriva.

Vidim neke kolege i dalje ne zele ili ne mogu vidjeti historijski moment. Proci ce vjerojatno vecina naseg zivota u zapadnim drustvima koje ce imati svoje manje i vece uspone i padove, ali za Zapad je upravo poceo zavrsni cin njegovog gubitka primatstva u svijetu. To je kao da zivite u razdoblju od 1750-1825 i ne vidite sto znaci Francuska revolucija za Ancien Regime i Napoleon sa Code Civil za narode Europe.

Za sve kolege koji zele biti objekti u povijesti a ne subjekti moram im reci radosnu vijest. Kapitalizam kao takav nastavlja svoj put, samo akteri koji ga konzumiraju se mijenjaju. Na kraju onaj Fukuyama je zaista bio u pravu na svojem putu u "Kraj povijesti". Neoliberalna paradigma je dominatna i vjerojatno ce i ostati u dogledno vrijeme. Stvoren je politicko-ekonomski sustav u kojem smo mi objekti i gdje sluzimo ideoloskoj platformi sustava. Sustav opstaje i nastavlja projekt a mi (zapadna drustva) zavrsavamo svoj put.
Vec sam rekao da ne treba mitologizirati ideolgije i u njima traziti zamjenu za religiju. Vjerujem da najvece monoteisticke ( a i politeisticke) religije imaju vrlo snaznu logicku matricu o Bogu i bogovima te da ju nije tako jednostavno srusiti. Zar to nije dovoljno?

U cast kolegi Mreichu: bez straha, pohlepe i sentimentalnosti

Svi smo očekivali da će ameri u petak završiti rastom no završili su opet u crvenom tako da je očigledno da i ovaj tjedan ide daljnja rasprodaja dionica.


Svi smo očekivali da će ameri u petak završiti rastom no završili su opet u crvenom tako da je očigledno da i ovaj tjedan ide daljnja rasprodaja dionica.

Bravo Zdravkec [thumbsup] prvi dan na forumu i već razmišljaš u ime svih [lol] [lol] [lol]

Mi smo uvijek bili posebni . Nije kraj svijeta . Samo treba naći magićnu formulu.


Svi smo očekivali da će ameri u petak završiti rastom no završili su opet u crvenom tako da je očigledno da i ovaj tjedan ide daljnja rasprodaja dionica.

A možda burza baš ne funkcionira na način da je u petak očigledno kakav će biti ponedeljak. Možda je burza nepredvidiva pa nas iznenadi u utorak? Jedno je na burzi sigurno – to što svi očekuju sigurno se neće desiti.

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!



Svi smo očekivali da će ameri u petak završiti rastom no završili su opet u crvenom tako da je očigledno da i ovaj tjedan ide daljnja rasprodaja dionica.

A možda burza baš ne funkcionira na način da je u petak očigledno kakav će biti ponedeljak. Možda je burza nepredvidiva pa nas iznenadi u utorak? Jedno je na burzi sigurno – to što svi očekuju sigurno se neće desiti.
[/quote]
Realno svi očekuju rast a to se neće desiti.

EKSKLUZIVNO Kerum: Čujem da dolazi još puno veća kriza; Josipović: Da, i to tolika da je banke strah objaviti prognoze

Dok su predsjednik Ivo Josipović i splitski gradonačelnik Željko Kerum u laganom hodu u četvrtak prkosili vrelom suncu od splitske zapadne obale prema kavani “Bellevue”, u prolazu smo načuli kako raspravljaju o globalnim ekonomskim problemima.

– Čuo sam od poslovnih krugova kako je ova kriza koja je bila, ništa prema onome što nas čeka u budućnosti – veli Kerum.

– Da, i ja sam to čuo. Prema informacijama koje sam dobio od banaka, prognoze su tako pesimistične da se uopće s njima boje izići u javnost – dometnuo je predsjednik zabrinuto.

http://slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/149176/Default.aspx

Svoje sam napisao o tome, vani se čeka povećavanje baznih kamatnih stopa, što je potvrda, tj. mišljenje središnjih banaka da je kriza definitivno gotovoa i da kreće oporavak, sve je više zemalja koje su izašle iz recesije a kolega koji je otvorio ovu temu priča o velikoj depresiji.

lp

kad će to dugo očekivano povećanje kamatnih stopa?…..Fed kaže ništa prije 2013.-te??

kolega bankar…..to vam je otprilike 5 godina ……poslije datuma ovog vašeg posta……[smiley]

New Report

Close