Velika Depresija 2 – san ili java

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Velika Depresija 2 – san ili java

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ocito da se nacionalna gospodarstva u zadnjih 3 godine od 2008. nisu u onoj mjeri oporavila kako su trzsita ocekivala.

Nije mi jasno kako ste mislili da se nacionalna gospodarstva oporave kad su države spašavale propalitete od bankara a nisu ulagali stvarno gospodarstvo, usput obezvređujući nacionalne valute.
Čak su dodatno cijedili realno gospodarstvo i građane na uštrb bankstersa.
E sad su i države i banke zajedno pred propašću.
Što je i logično, jer im opljačkani građani i realni sektor više ne mogu pomoći da se izvuku.

Baš me zanima ima li netko normalan da misli da se možemo izvući na taj način? [rolleyes]

Uz znanje inajsd info ti nije potreban.........

Drzave bi morale kreditirati poduzetnistvo ali bez posrednika (banaka), uvesti sustav minimalne place i oporezivnja extra profita. Poticati samozaposljavanje, ukidati parafiskalne namete. Zakotrljati kotac vracanja dugova itd

Nije bolest sve što boli

pozdrav ekipo. evo vam mojeg mišljenja:

u prvoj garaži imate sparkiran TENK . ( svi znamo zašto on služi , da ga održavaš, poliraš , praviš se važan vozeči se njime po kvartu, uglavnom da se hvališ).

u drugoj garaži imaš KOMBAJN. ( on nam služi da nam pobere pšenicu pa da bi imali šta jesti cijelu godinu).

i sad dođe kriza , normalno da si dužan i sad da bi se riješio duga moraš prodat jednog od ova dva navedena , a sad si vi mislite koji. ( pa jednostavan je odgovor). ( a jesu li ga oni prodali?).

da bi svijet izašao iz recesije , po meni bi trebao drastično porast standard građana ( naprimjer: smanjit porez iz plače i povečat neoporezivi dio plače) , zato što da građanin (radnik) kad plati režije i hranu da mu nešto ostane i za štednju , a ne samo iz kredita u kredit.

to je moje mišljenje , večina vas neče mislit tako.


no krasno……sad više ni švabama ne ide……..svega 0,1% rasta……..pa to je 30-ti dio statističke pogreške………nadam se da su dobro računali………američani su znali fulati i po 2000 milijardi dolara….kod nekih procjena…… [smiley]

Ali čak i danas imaju manji minus od nas..trenutno -0,45 %.

Da se nadovozem na raspravu. Postat cu zanimljivi link kojeg sam dobio.

Elite planiraju lažnu izvanzemaljski invaziju?

Riječ je o isječku iz emisije koja je emitirana na CNN-u a u kojoj ugledni stručnjaci razgovaraju o financijskoj krizi. Paul Krugman, ekonomsit i kolumnist The New York Timesa, kao jedno od mogućih rješenja predložio je lažiranje izvanzemaljske invazije.

Odani ‘vjernici’ u teorije zavjere rado će istaknuti kako je ratna industrija jedina profitabilna grana kojom se Amerika može izvući iz krize, pa im je tako sasvim razumljivo da bi se očajne elite mogle odlučiti za ovakav potez i izmisliti prijetnju koja će ujediniti svijet u borbi protiv zajedničkog neprijatelja i ulaganju u američku industriju proizvodnje oružja.

http://www.net.hr/planet-x/page/2011/08/18/0078006.html

Originalni video:
http://www.youtube.com/watch?v=E1Fzzs7oVaA&feature=player_embedded

Svaka slicnost sa stvarnim dogadjajima je slucajna. [lol]

U cast kolegi Mreichu: bez straha, pohlepe i sentimentalnosti

Ukidanje (ili bar smanjenje) parafiskalnih nameta je jedan od preduvjeta da nas ova nova kriza sasvim ne pokosi. Nadam se da će država razmisliti o tome.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Pokretanje proizvodnje kao generator nove vrijednosti je najbitnija stavka u izvlacenju zapadnog drustva iz go.ana. Pri pokretanju proizvodnje ne mislim na pokretajne postojece vec na otvaranje novih radnih mjesta. kratkorocno to ce donesti nove gubitke ali ako se proces uspjesno zalaufa dugorocno izvlaci iz krize jer se smanjuju socijalna davanja, povecava se potrosnja jer se stvara nova baza trositelja. I da proizvodnju treba pokretati doma a ne u nekim istocnijim drzavama. Sadasnja kriza nije uzrokovana nedostatkom novaca jer novaca ima, problem je sto ti novci leze neiskoristeni pa ih onda banke posudjuju i bogate se dok s druge strane stvaraju novu sirotinju. Trenutno se samo vrtimo u krug i pretacemo iz supljeg u prazno. Klackalica uvijek ima dva kraja ali je danas disbalans preveliki ako se nesto ne pokrene.

Uzet cu za primjer jednog naseg velikog biznismena. Isti radnike placa minimalno i na konto toga se bogati i siri svoje carstvo. Neki ce pitat sto je tu problematicno. Kad bi njegovi radnici za tu placu koju dobiju mogli zivjet normalno i bez problema ne bi bilo nista problematicno. Da se ti radnici plate posteno vise bi trosili i generirali bi veci porez a i vecu dobit samom biznismenu.

Nije bolest sve što boli


Pokretanje proizvodnje kao generator nove vrijednosti je najbitnija stavka u izvlacenju zapadnog drustva iz go.ana.

početna pretpostavka – da je zapadno društvo u govnima – ti je kriva.
znaš neko društvo koje trenutno živi bolje od zapadnog? osim naravno australije koja je na istoku.

Kako god bilo zapakirano go.no uvijek smrdi. Ja gledam stanovnistvo koje iz dana u dan sve gore zivi, kapitalisti mi nisu ogledalo drustva.

Nije bolest sve što boli


Kako god bilo zapakirano go.no uvijek smrdi. Ja gledam stanovnistvo koje iz dana u dan sve gore zivi, kapitalisti mi nisu ogledalo drustva.

misliš na to da ih iz dana u dan ima sve više kojima je preskupo kupiti plazmu pa moraju pljačkati trgovine?

moze to i tako gledati

Nije bolest sve što boli


Ja gledam stanovnistvo koje iz dana u dan sve gore zivi, kapitalisti mi nisu ogledalo drustva.

Gdje i kako to gledaš?
Recimo nezaposlenost je u njemačkoj, austriji, švicarskoj, kanadi, australiji, koreji, japanu i još nekim zemljama na rekorno niskim stopama, a plaće su na rekordnim visinama.

New Report

Close