Velika Depresija 2 – san ili java

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Velika Depresija 2 – san ili java

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


prvo treba osnovati agenciju za procjenu ove teme, onda će struka reći svoje.

dakle kolega! zaista komentar na mjestu. orosio sam se od smijeha

a možda bi i trebalo zatvoriti ovu temu; katastrofičari (taj sam) ne pišu previše, optimisti su postali nečitljivi a realisti polako ali sigurno propadaju
a depresijuni će nas kačiti vjerojatno do kraja desetljeća do te mjere da će uvesti i novi pojam koji bi trebao zamijeniti onaj o recesiji sa dvostrukim dnom – recesija bez dna..
u zadnje vrijeme koristi se puno i novih termina s kojima bi se bilo vrijedno upoznati; danas izdvajam jedan termin za kojeg držim da će u nas biti od posebnog interesa za znanstveno-društvena promatranja – stagdeflacija
možda bismo trebali biti zahvalni našim nesposobnim političarima; da bismo uopće krenuli iznova, prvo je nužno udariti o dno. ovim tempom oporavka i implementacija vladinih mjera kontakt sa dnom je osiguran. čim čim prije, tim tim bolje..

it takes 20 years of hard work to make an overnight success - Eddie Cantor

Skidam kapu frajeru koji je otvorio ovu temu za razliku od službenih vladinih i sličnih projekcija

Evo malo štiva za one koji nisu vjerovali u dolazak depresije…………………još uvijek nije kasno za prijeko potrebna promišljanja i nužne prilagodbe……….poanta je prilagodi se ili propadni……….Island je dobar primjer………..ne znam što ostali čekaju?…………

http://www.chrismartenson.com/blog/jealous-iceland/45089

dosadilo na drugom forumu pa sada ovdje veliki povratak?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

???

!!!

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

http://www.businessinsider.com/jan-hatzius-very-bad-scenario-2010-10/new-data-points-to-a-deeper-recession-and-a-slower-recovery-1
http://www.businessinsider.com/chris-whalens-foreclosure-crisis-2010-10
http://www.businessinsider.com/imf-huge-new-round-of-bank-bailouts-2010-10

I to je uredu jedan je zmaljski a drugi je nebeski samo bez panike i jedan i drugi su ljepi na svoj naćin samo su razlićiti



Ovu temu treba UKINUTI!!!!!!!!!!! NA BAREM 5 godina

prvo treba osnovati agenciju za procjenu ove teme, onda će struka reći svoje.
[/quote]

Meni se čini da će u ovoj struci biti sve manje zaposlenih tako da agencija neće imati što snimati. Ali to ne znaći da je ne treba osnovati.

budali je i jedan nick preveliko opterećenje


1) Zlato nema stvarnu vrijednost, to što se tisućama godina koristi kao sredstvo razmjene ne znači ništa jer su prije njega tisućama godina koristila i krzna životinja pa danas nemaju nikakvu vrijednost…

2) Količina zlata u svijetu se samo povećava jer se kopa novo zlato a staro se nikad ne uništava, utjecaj na vrijednost je jasan

3) Upitno je koliko ETF-ovi imaju pokriće u stvarnom zlatu, ako dođe do globalnog kuršlusa mogli bi neki umjesto zlata ostat u posjedu papira…

Unatoč svemu tome cijena zlata može još rasti, kako je ono Keynes rekao "market can remain irrational longer than you can remain solvent". Nije bitno samo biti u pravu, nego biti u pravu u pravom trenutku

Mozda nije u fokusu trenutno, s obzirom da nam se crobex vratio iznad 2000 bodova i da je postalo zanimljivo sa inom, ali jedna vijest od prije koji tjedan nam je promakla, a smatram da je bitna i odnosi se na raspravu od prije par mjeseci na forumu.

Švicarska banka klijentu nije htjela ‘isplatiti’ tonu zlata

Doživljaje nesretnog klijenta velike švicarske banke u intervjuu za King World News prepričao je viši direktor u američkoj konzultantskoj tvrtki Omnis Jim Rickards.

Rickards je rekao da je siroti bogataš, kako bi došao do svog zlata, morao angažirati odvjetnike, prijetiti da će o cijeloj situaciji obavijestiti medije te na mnoge druge načine vršiti pritisak na banku.

Direktor u Omnisu iz toga je zaključio da švicarska banka zapravo nije imala klijentovo zlato, već ga je morala "negdje pronaći" kako bi mu ga isporučila.

Rickards zbog toga svima koji žele biti sto posto sigurni da je njihovo zlato na sigurnom savjetuje da ga povuku iz sefova u bankama i kod kuće spreme u škrinje s blagom.

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Ekonomija/Svicarska-banka-klijentu-nije-htjela-isplatiti-tonu-zlata

U cast kolegi Mreichu: bez straha, pohlepe i sentimentalnosti

tema je dobra
a što je tema
ubime ova južina
jedino sam razumio ono o prilagodbi jer sam stalno mislio da smo mi kao gumena loptica koja se stalo odbija od dna jaće ili slabije nije važno bitno je da stalno skakuće

čitao sam temu od početka i dopala mi se jer je aktujelna bila i tad i bitće sutra veoma je interesantno i poućno je pročitati što su ljudi pisali koji mnogo tog znaju u onim okolnostima /bez razlike jesuli iz današnje perspektive u pravu ili ne/a što se piše danas sa odmakom od dvije godine i inim činjenicama iz tog perioda

stvarno si ne postavljam pitanje dali smo u depresiji ili u recesiji jer nevidim u tom problem ni rješenje nego sve to doživljavam kao jedno poskakivanje gumene loptice koja se odbija o nekog zamišljenog dna nekontrolirano i precizno nepredvidivo u pravcu visini i jaćini

možda egzotićan stav ali je moj i ni poćemu nije bolji ili lošiji od onih napisanih prije dvije ili godinu dana
inaće sam nepopravljivi optimist i borac pobornik otvorenog fajta i direktnog sućeljavanja činjenice i argumente izuzetno cijenim

New Report

Close