Velika Depresija 2 – san ili java

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Velika Depresija 2 – san ili java

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sta lažeš ljude

Ako hoces kupit dukate, u fenomenalnom stanju, nove, kod svakog zlatara ima po 450 eura..

Nisam glup da kupujem, pa da mi se smiju cim ih platim ko što su se decki iz dream teama smijali tebi da si paranoik i da se bojiš svinjske gripe ko malo dijete…

Nego nisi nam odgovorio zasto imas u avataru sliku joce amsterdama, osuđenog kriminalca i pored njega Antu Gotovinu…
Poistovjecujes se s jocom?

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Michael Pento Says Double-Dip Recession Is Now Guaranteed

As usual, Pento’s TV appearance are about as contained and demure as Alan Greenspan on Ambien: "[Bernanke’s statement that the economic recovery is intact] guarantees that we are going to have a double dip recession, because his track record is 100% accurate, but it is 100% accurate in the wrong direction. I look at markets and I look at economics, and since this whole rebound was derived by artifical means, why would I ever believe that we are not going into double dip recession. Should I listen to Ben Bernanke or should I listen to the price of oil which contracted from $85 to $72 a barrell in few weeks, should I listen to the 10 Year that went from 4% to 3.2% in a few weeks, should I listen to Doctor Copper that went from $3.50 a pound to $2.77 a pound: where would I want to put my allegiance with, markets or Ben Bernanke. We need to sell assets, and we need to allow the deleveraging process to consummate. We are going in a wrong direction and that’s the double dip recession is virtually assured. 2008 taught us very clearly that decoupling is a dodo bird’s philosophy. The US is headed down. You’ll see home starts, permits, sales plummet in the next few months, that’s going to add more supply to the housing market, that’s going to put bank assets under duress, that’s going to put their capital under duress, and that’s going to help bring us into a double dip recession." Pento’s asset allocation advice: high levels of cash, hide in the short-end of the Treasury curve, and own gold, precious metals and high-paying dividend commodity stocks.

Video u linku:

http://www.zerohedge.com/article/michael-pento-says-double-dip-recession-now-guaranteed

MY PRECIOUS!!!!


Hajde Knox prica se da ganjas sve sto mirise na Au po gradu. Pruzio si pipke ko hobotnica…..

šta ćemo se tak razgovarat? neuroza, ha?
zlato je metal bez okusa i mirisa, nemoj sad ić lizat te dukate jer ih je cijeli kočani orkestar dirao na svadbi, vjeruj mi na riječ. reko sam ti da sam prodo sve lančiće od krizme, razmišljam i bešetk za jelo zamjenit za plastični.

ne pada još, ako bog da otići će preko 1300$, a onda milenijski short.



Hajde Knox prica se da ganjas sve sto mirise na Au po gradu. Pruzio si pipke ko hobotnica…..

šta ćemo se tak razgovarat? neuroza, ha?
zlato je metal bez okusa i mirisa, nemoj sad ić lizat te dukate jer ih je cijeli kočani orkestar dirao na svadbi, vjeruj mi na riječ. reko sam ti da sam prodo sve lančiće od krizme, razmišljam i bešetk za jelo zamjenit za plastični.

ne pada još, ako bog da otići će preko 1300$, a onda milenijski short.
[/quote]
Pusti ga Jamso, zavaljali su "savjetnici" iz DT pa je ljut na cijeli svijet…
Pa zamisli da si ti kupovao hdel po 250 kad se Ivek gurao u red " da ne nestane" hihihihihihi

Meni ga je cak i žao pomalo

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Ivek daj budi mi prijatelj da te mogu citat dok te ne odmoderiraju moderatori.

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


ne pada još, ako bog da otići će preko 1300$, a onda milenijski short.

Mnogi cekaju taj short. Kina, Rusija, Indija, Vietnam, Indonezija, Tajland, Ivek666, itd….

No tu imamo jedan mali problem. Short ide na Comexu koij je pokriven fizickim metalom 4.5% ali over the counter it is whole another story.

Jesam, nervozan sam. Hoce li se jos stogod dati uhvatiti? Treba ovo shortanje na BP staviti u nesto solid. Dodatni problem je sto se vec jasno vidi razdvajanje comex cijene i fizicke cijene. Probaj nekaj kupiti po spot cijeni. Neki mogu kupiti 4D po 450 ojra barem tako kazu – mozda one iz kucne radinosti.

Ja na zalost na takvo sto nisam naletio. Ima po oglasnicima i za 3200 kuna ali kao da su prosli kroz sreder. Toliko ocajan jos nisam. No biti ce i to dobro za koji mjesec.

Premije na fizicki metal rastu iz dana u dan bez obzira na cijenu spota. Tko hoce papirice sa Comexa mozda i moze racunati na pad. U fizickom svijetu cini mi se da ce to ici dosta tesko.

Znate i sami kada sam poceo pisati o svemu ovome. Pogledajte cijenu onda i sada. Zapamtite i ovaj post pa pogledajte cijenu sada i kroz koji mjesec. Problem je sto cete moci samo gledati ali tesko stogod kvalitetnog kupiti.

MY PRECIOUS!!!!

I moram priznati da sam sve nervozniji:

Gold Prices Nudge $1250/oz, Are You Prepared?

We will kick off with a quick at the chart for gold prices and what a great chart it is. Despite the bears constantly jostling to be the first bear to call a major correction for gold prices to drop back to the depths of the last decade, gold is just not listening and continues to strengthen as the demand for real value grows.
Gold prices popped up above the $1250/oz parapet today to survey the economic landscape before easing back to close at $1237.30/oz. Gold is now poised to to set another new all time high and when it does gold prices will be once again, be in unchartered waters. Also note on the chart that the 50dma and the 200dma are moving up in support of gold prices which is a positive sign. The MACD has just had a nice crossover, again a positive indication for gold. The RSI is heading north and as it is sitting at 62, it still has room for a little more upward movement. The Stochastic is in the overbought zone at the moment but hopefully it can move sideways as gold pushes ahead.
The difference this time regarding an all time high is that gold is already at all time highs in all the major currencies across the globe and is therefore starting to attract more attention in these countries, as nervous investors contemplate the advent of a double dip recession. With the exception of the US Dollar, paper money is losing its reputation as a store of value. The printing presses continue to inflate the money supply thus diluting the value of everyone’s savings and begging the question of just what is the point of holding cash as a store of value, huh.
The rally in the dollar is not because its fundamentals are sound, it is more a result of other currencies hitting the wall, particularly the euro, which in our humble opinion faces extinction in the not too distant future. The people of northern Europe will not tolerate forever their hard earned cash being transferred to the south in order to preserve a way of life which many regard as unsustainable. Spain has moved in terms of ordering a 5% pay cut for the public sector only to be met by a strike and threats of many more to come. Every time this sort of news hits the air waves investors are forced to reconsider the logic of holding euros and in greater numbers they will diversify into other asset classes, which for now include the dollar. Sooner or later their will be an event which grabs the headlines in the United States, the first state to default for instance, bringing into focus the very same questions that are being applied to the euro now and again investors will not be shy in making the decision to diversify still further. So where will they go? Well we are gold and silver bugs and have been for some time now so we cannot give you an unbiased answer as we are up to our necks in gold, silver, associated mining stocks, options trades and hold no other equities. We can tell you that we have no intention of touching the industrials as we are of the opinion that the broader markets could still drop by around 30% from here, which would take the DOW back to the 6000 level. But that’s just us and we do see things through gold coloured glasses.

I nastavak na….

http://www.safehaven.com/article/17082/gold-prices-nudge-1250oz-are-you-prepared

MY PRECIOUS!!!!

Uvazene kolege,

vidim da je teorija nestasice kupaca na djelu i svakim danom uzima sve vise maha.

Mislim da bi trebali daleko vise cijeniti one na bidu. To vam nisu najbolji prijatelji. To su vam jedini prijatelji.

Morati cete cijeniti vise i jedni druge jer zbog nestasice kupaca morati cete prodavati kartusinu jedni drugima. Naravno dok ne dodje short. A onda sport i glazba.

MY PRECIOUS!!!!

Ma fizički… ide CFD na Futures ugovor, što dalje od metala, da me struja ne strese.
Nego Ivša, nisi jedini koji mijenja mišljenje usred raskršća…

pita psihijatar muju – gospodine jeste vi neodlučan čovjek?
kaže mujo – ma i jesam i nisam, doktore. [thumbsup]
http://www.businessinsider.com/pimco-has-flip-flopped-and-is-loading-up-on-us-treasuries-2010-6

Zlato je stvarno navlakuša za uplašene ulagače koji više nisu sigurni ni u što a i također za one špekulante koji vide kako krivulja ide gore te se pale na rast iste.
Fora je u zlatu da je njgova vrijednost uglavnom povezana sa gramzivoću i idealom vrijednosti u našim glavama. Dakle, gotovo je bezvrijedno.
Ali cijena zlata je idealan indikator gluposti….tj krivulja je vezana čisto uz psihologiju čovjeka. To se vidi sad iz situacije u ekonomiji da zlato piči gore kao sigurna meka.
Čim krivulja ide ovako eksponencijalno to je znak da će uskoro još brže eksponencijalno ići dolje. Jer kad ide gore onda je lagana histerija…a kad ide dolje onda je totalna panika.
Kad krene kešing onda će sve pušiti od brzine prema dolje.

Dobro pustimo sad zlato…ekonomije su i dalje u banani. (Sad pričam samo za razvijene)
Zaposlenost je u loša ali nije totalno u banani. Većina indikatora poboljšanja su tu samo sezonske prirode.
Prodaja nekretnina u americi je porasla samo zbog bliženja kraja taksovnog olakšanja.
U kini se naslučuje pucanje nekretnina a ako nastavi ovakva situacija to će se desiti i u EU.
Burza vani se bila relativno povratila nazad tako da špekulanti nemaju prostora zaradi te povlače lovu.

Već se vučemo gotovo mjesec dana po ovoj "mini" rupi u burzovnim-indexima vani. Nikako da se probijemo van rupe. Malo poskoči i onda se opet vrati u rupu.
A sada dolazi ljeto i blaga stagnacija trgovine tj likvidnosti.

Manje me Euro muči od niza drugih industrijskih indikatora koji govore da smo u reali nasukani. Neki industrijski porasti su samo koralirani na zaradi od burzovnog mešetarenja. Dakle…ekipa je skeširala zaradu i sad lovom kupuju bižuteriju. A to će biti samo kratki inpuls jer nama treba opća kupovina i onih koji nisu mešetarili na burzi.

Suma sumarum i kada još upotrjebimo prva tri Marfijeva zakona…
1. Ako nešto može poći naopako, poći će naopako.
2. Ako nešto ne može poći naopako, poći će naopako.
3. Ako postoji mogućnost da više stvari pođe naopako, ona koja izaziva najveću štetu će biti ta koja će poći naopako. Zaključak: Ako postoji najgore vreme da nešto pođe naopako, baš tada će i poći.

= idemo dolje više od 60% šanse

Prodajem jeftino, kupujem skupo.

Ja bih rekao da se sve ove naše rasprave svode na ovo:

http://www.srebrozlato.com/cro-kolumna/20100610-ivan-kempeg.shtml

Pozdrav knoxima ma gdje bili.

A kod nas će vjerojatno biti trostruka rupa. Jedino nas mogu izvući strani (zapadni) investitori koje sumnjam da će privući naš osebujno tržište…pogotovo kad skuže kolko papirologije trebaju da bi došli na isto tržište.

Jadranka nije povukla nikakav potez. Milslim je povukla je ali realno je to sve mlaka voda. Dapače neki potezi će samo se negativno odraziti na situaciju.

Ulazak u EU nam neće pomoći. Varaju se mnogi da će ulazak u EU nešto donjeti. To se vidjelo i kada smo ušli u NATo…nikakav pomak. Hrvatska je i dalje otok….čardak nit na zemlji nit na nebu.

Borba protiv korupcije je neuspjeh…sve je to grebanje po površini. Indikativno je da je privatizacija u biti bila kupovina firmi na uštrab javnog duga….barem 20 miljardi EURa duga je opterećenje od "privatizacije". Indikativno je da su firme su kupovane na način da se firma opterećivala skupim repromaterijalom iz privatnih dobavljača…a onda privatni dobavljač kupuje javnu firmu za kunu gdje dug javne firme ostaje svima nama građanima.
To je samo jedan od modela.

To se tako sličo radilo i u Grčkoj pa eto i tamo duga ko u priči.

A smanjivanja državnih proračuna će samo udariti po potrošnji. Bez povećanja kod nas PDVa na 25% nema izlaska iz krize. (osim ako vani sve briljira no opet ćemo se načekati da se pozitivni val ne probije do nas)

Prodajem jeftino, kupujem skupo.

New Report

Close