Velika Depresija 2 – san ili java

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Velika Depresija 2 – san ili java

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Bojim se Knox i neki ne razumiju temeljne pretpostavke kako burza funkcionira. Reći da bi burza rasla da sad izađe još dionica na tržište nije ni smiješno nego je žalosno. Dok je više dionica nego budala burza će samo padati.To su neke osnove osnova ulaganja ali Knox će i dalje pokušavati uvjeriti mene i sve ostale u nešto što je potpuno krivo i kao što vidimo ne može u to skoro nikoga uvjeriti. Nadalje, koje su to super firme koje nisu na burzi i svi samo čekaju kad će kupiti njihove dionice. Svašta.Firme koje nešto vrijede su već na burzi, ostalo su pikzibneri ili utilities firme tipa HEP kao alternativa obveznicama. Nikson spominje ATGR kao primjer izlazka na burzu. Kad je izašla na burzu promet na ZSE se nije povećao. AtGR-u je zadnji 6-mjesečni prosjek prometa nekih 300 000 kuna. Tih 300 000 kuna što je sad na ATGR nije dodatnih 300 000 nego je 300 000 od Adrisovog ili Končarovog prometa. Gdje vi ljudi živite?
Kakve veze ima da li će ATGR imati P/E 10 ili 50 i zarađivati 20% više ili manje? Novaca na tržištu ima koliko ima i multiple neke firme nemaju nikakve veze sa količinom novaca u opticaju.
Vama očigledno nije jasno da novci ne čekaju neku super priliku na ZSE.
Novaca nema

What Does Regret Theory Mean?
A theory that says people anticipate regret if they make a wrong choice, and take this anticipation into consideration when making decisions. Fear of regret can play a large role in dissuading or motivating someone to do something. Investopedia explains Regret Theory
In investing, the fear of regret can make investors either risk averse or motivate them to take greater risks. For example, suppose that an investor buys stock in a small growth company based only on a friend’s recommendation. After six months, the stock falls to 50% of the purchase price, so the investor sells the stock at a loss. To avoid this regret in the future, the investor will ask questions and research any stocks that his friend recommends.

wanderlei- ili-k’o zna kako si se zvao priije

prepoznajes li se?
k’o da su tebe imali u opisu [lol]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


Bojim se Knox i neki ne razumiju temeljne pretpostavke kako burza funkcionira. Reći da bi burza rasla da sad izađe još dionica na tržište nije ni smiješno nego je žalosno.

nit sam to rekao, nit bi ikad rekao.
samo u tvojoj glavi su visoke cijene dionica pokazatelj kvalitete tržišta, zato i ulažeš u hdel valjda.



Bojim se Knox i neki ne razumiju temeljne pretpostavke kako burza funkcionira. Reći da bi burza rasla da sad izađe još dionica na tržište nije ni smiješno nego je žalosno.

nit sam to rekao, nit bi ikad rekao.
samo u tvojoj glavi su visoke cijene dionica pokazatelj kvalitete tržišta, zato i ulažeš u hdel valjda.
[/quote]
hdel i zlato

natural hedge
[lol][bye] [lol][bye] [lol] [bye] [lol] [bye] [lol] [bye][lol] [bye][lol][bye] [lol] [bye]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE




Bojim se Knox i neki ne razumiju temeljne pretpostavke kako burza funkcionira. Reći da bi burza rasla da sad izađe još dionica na tržište nije ni smiješno nego je žalosno.

nit sam to rekao, nit bi ikad rekao.
samo u tvojoj glavi su visoke cijene dionica pokazatelj kvalitete tržišta, zato i ulažeš u hdel valjda.
[/quote]
hdel i zlato

natural hedge
[lol][bye] [lol][bye] [lol] [bye] [lol] [bye] [lol] [bye][lol] [bye][lol][bye] [lol] [bye]
[/quote]
od zlata bar možeš očekivat dividendu. [lol]





Bojim se Knox i neki ne razumiju temeljne pretpostavke kako burza funkcionira. Reći da bi burza rasla da sad izađe još dionica na tržište nije ni smiješno nego je žalosno.

nit sam to rekao, nit bi ikad rekao.
samo u tvojoj glavi su visoke cijene dionica pokazatelj kvalitete tržišta, zato i ulažeš u hdel valjda.
[/quote]
hdel i zlato

natural hedge
[lol][bye] [lol][bye] [lol] [bye] [lol] [bye] [lol] [bye][lol] [bye][lol][bye] [lol] [bye]
[/quote]
od zlata bar možeš očekivat dividendu. [lol]
[/quote]

za zlatase bi mogao biti gadan problem kada HDel nadje zlato kod Lekenika na kopanju autoceste,,,,
ali kada imas zlato i hdel, to je zakon, [wink]
mozda najveci sharpe ratio na svijetu [lol]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE



Bojim se Knox i neki ne razumiju temeljne pretpostavke kako burza funkcionira. Reći da bi burza rasla da sad izađe još dionica na tržište nije ni smiješno nego je žalosno.

nit sam to rekao, nit bi ikad rekao.
samo u tvojoj glavi su visoke cijene dionica pokazatelj kvalitete tržišta, zato i ulažeš u hdel valjda.
[/quote]

bez kvalitetnih novih papira, crobex ne ide nigdje.

Eto vidiš da si to rekao. Isto kao i ja i Conan ti je pokušao objasniti da pričaš bezveze ali nije pomoglo. A sad ti mene citiraj gdje sam ja rekao da su visoke cijene dionica pokazatelj tržišta. A kad se nema ništa pametno za reći onda počne spika o nekakvom HDEl-u i zlatu. Mislim da si me zamijenio s nekim. A i ti si nam svima pravi primjer sa ulaganjem u DIoki .To si odabrao u nedostatku kvalitetnih izdanja [lol]


The "Third Wave" Has Now Triggered

Late last night, I received a disturbing e-mail from my top market technician, Adam Lass.

It read…

Dear Sandy,

Colliding economic forces are conspiring to create the most dangerous market environment since 1987.

You see, I have now detected that the "Third Wave" in a series of memetic oscillator formations will dramatically impact both the American economy and the stock market.

Reading these words sent chills down my spine.

Some quick background….

In the past, I’ve dismissed Adam’s "Storm Warning" predictions as nothing more than unnecessary fear-mongering.

BIG MISTAKE.

As you’ll see below, Adam’s proprietary indicators have predicted every major market crash dating back to 1999.

Now that Adam’s critical "Third Wave" formation has triggered, I’m entirely convinced that the stock market’s 80% rally of the past year is about to come to a crashing end.

How bad will it get?

At the minimum, Adam expects the Dow to plunge from 11,115 down to
4,460.

What’s worse, the Nasdaq could plummet 55% and the S&P 500 could lose 59%.

And get this…

According to his latest findings, the drop should officially begin on Friday, June 4th.

Dow -3,50%
Nasdaq -3,68%
S&P -3,75%

Eto, bili ste upozoreni na vrijeme. Pa čak vam dam i točan datum a vi ovako [lol]
Što da vam još obećam? [lol]

samo u tvojoj glavi su visoke cijene dionica pokazatelj kvalitete tržišta, zato i ulažeš u hdel valjda.

Pusti , nagradila ih je hdel s padom od 350 do 170 kn…
A kunuli su se kako je to super kupnja..
Neznaju decki,vole masnu hranu, puni su kolesterola a to loše utjece na razmišljanje [wink]

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

IS HOUSING ALREADY DOUBLE DIPPING?

Ostajem u Hrvatskoj jer volim izazove, a nema većeg izazova nego pokušati preživjeti u Hrvatskoj!

Zazivali smo e sad to ide dolje…pogotovo kada pukne cijena zlata na pol

Dno rupe dionica se još ne nazire

Prodajem jeftino, kupujem skupo.

I? jel će opet tržište u depru da vadim pare?

ma ebiga…ak sam mogo čekat 120.000 godina onda još par nema frke.

Prodajem jeftino, kupujem skupo.

"Lumber prices are sinking. And while that might make a trip to Home Depot cheaper, it’s also a sign that the global economic recovery and the U.S. housing rebound are in danger of stalling.

Only a few months ago, inflation was the main worry of many economists. But falling prices for the raw materials of many industries, including lumber, have set off deflation warning bells for some economists, who worry that they could signal another global economic downturn.

Lumber is still primarily a North American rather than global market, although exports to China and Europe have been growing in recent years.

But many other commodities are traded in global markets. And the concerns about the debt crisis in Europe, the slowing of rapid growth in China and the increasing value of the dollar are driving down prices of many of those goods as well, raising the same problems that cheaper lumber poses in the United States.

Lower prices could mean deflation and double dip recession."

Sve prema planu i programu. Oni koje neće imati keša neće ni jesti [thumbsup]
Ali dobro, čovjek može skoro 50 dana bez hrane. Valjda će i depresija proći za to vrijeme

New Report

Close