Velika Depresija 2 – san ili java

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Velika Depresija 2 – san ili java

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Ekonomija/U-Hrvatskoj-i-dalje-recesija?homesrclink=carousel

jedino što me čvrsto veže uz tk je ova špagica od vodokotlića

Hugh Hendry: "I Would Recommend You Panic"

BBC Newsnight held another great financial round table discussion (why do these occur only in Canada and across the Atlantic? Is it so difficult to have 20 minutes of commercial free debate here in the US where people can actually tell the truth?) which brought together Hugh Hdenry, Gillian Tett and Jeffrey Sachs. As usual, Hendry takes it odd with a bang: "I would recommend you panic.

The European banking system is in a crisis." He continues: "Let’s purge this system of its rottenness. Let’s take on a recession. It’s going to be tough, people are gonna lose their jobs. They are going to lose their jobs anyway. We can spread this over 20 years, or we can get rid of it over 3 years." Of course, the Columbia professor, is completely against purging the system: how else can US higher "educators" continue to indoctrinate generation after generation with the flawed principles of a bankrupt ideology, and continue getting getting paid handsomely if there is an global reset?

Even funnier, Jeffrey Sachs loses it when Hendry calls him out on his BS at 5 minutes into the clip. The ensuing smackdown is worth the price of admission alone.

http://www.zerohedge.com/article/hugh-hendry-i-would-recommend-you-panic

MY PRECIOUS!!!!

PRORAČUN
Muke po Šukeru: Od poreza na dobit u proračunu manje tri milijarde kuna

ZAGREB – Proračunu će samo od poreza na dobit ove godine nedostajati 3 milijarde kuna! Njegovi su pisci predvidjeli 8,27 milijardi kuna prihoda od poreza na dobit, a dobit će najviše 5,28 milijardi kuna.

Naime, hrvatska su poduzeća lani imala 26,4 milijarde kuna dobiti, na što se plaća 20 posto poreza. Dakle, jednostavna matematika kaže – 5,28 milijardi kuna. U konačnici će to vjerojatno biti manje, jer i porez na dobit ima razne olakšice, od područja posebne državne skrbi do ubrzane amortizacije.

Iskazanih 26,4 milijarde kuna dobiti još je na kraju i pristojan uspjeh obzirom na žestoki pad prometa, zaposlenosti, trgovine, uvoza i izvoza u 2009.

jedino što me čvrsto veže uz tk je ova špagica od vodokotlića

Ovo sam ja pisao još prije 6 mjeseci.
Djelomično su pokrpali novim porezom za turističku zajednicu, koji su naplatili retroaktivno za 2009, i naplačuju za 2010.


Hugh Hendry: "I Would Recommend You Panic"

Hugh Hendry je dobar showman. Uvijek bude smijalica kad nastupa, posebno protiv profesora i teoretičara. Ali ne znam oklen je ispo i zaslužio ugled koji dobiva u zadnje vrijeme, nisam vidio nikakav rezultat iza njega. Vidit ćemo uskoro, dao je hrabra predviđanja.


Hugh Hendry: "I Would Recommend You Panic"

BBC Newsnight held another great financial round table discussion (why do these occur only in Canada and across the Atlantic? Is it so difficult to have 20 minutes of commercial free debate here in the US where people can actually tell the truth?) which brought together Hugh Hdenry, Gillian Tett and Jeffrey Sachs. As usual, Hendry takes it odd with a bang: "I would recommend you panic.

The European banking system is in a crisis." He continues: "Let’s purge this system of its rottenness. Let’s take on a recession. It’s going to be tough, people are gonna lose their jobs. They are going to lose their jobs anyway. We can spread this over 20 years, or we can get rid of it over 3 years." Of course, the Columbia professor, is completely against purging the system: how else can US higher "educators" continue to indoctrinate generation after generation with the flawed principles of a bankrupt ideology, and continue getting getting paid handsomely if there is an global reset?

Even funnier, Jeffrey Sachs loses it when Hendry calls him out on his BS at 5 minutes into the clip. The ensuing smackdown is worth the price of admission alone.

http://www.zerohedge.com/article/hugh-hendry-i-would-recommend-you-panic

Pogledajmo rezultate koje postiže Hugh Hendry sa svojim Eclectica fondom:

"Eclectica Fund finished 2008 up 31.2%, finished 2009 down 8.0% and through January 2010 was up 3.7%. Eclectica’s gains this year have stemmed from its fixed income positions. "

Zvuči kao perma bear. Vidi se da je i za 2009 bio bearish….

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

bullish je na duhan i još nešto zaborvio sam, a HRDH na 25kn ne kupuje. [rolleyes]
rezultati su dobri, al nije to dovoljno za guru status.

@ConOBrien @James Knox

Decki gledate kriva izvjesca. Ova 3 main stream fonda me ne zanimaju. To je za raju! Ovdje treba pogledati! Samo mislim da ulaz nije free buduci je to fond za sofisticirane investitore! [cool]

http://www.eclectica-am.com/fundsummary.aspxtarget=fundlist&sub=fund&fsn=TEF&fundId=1

MY PRECIOUS!!!!

Sorry ovo je ispravan link:

http://www.eclectica-am.com/fundsummary.aspx?target=fundlist&sub=fund&fsn=TEF&fundId=1

MY PRECIOUS!!!!

Ko čoeku i međedu fakat mi nije drago što se ne može izčarobirat barem jedan pošten odbijanac, da se ulije malo nade i da se ulove malo bolje short pozicije. Pa da to onda ko ljudi zakucamo ispod 666 na S&P 500 a i da GROBEX (sad kad će omogućiti shortanje ovi na ZSE) osjeti opet malo čari troznamenkastih brojeva.

Danas Španjolska, sutra Berlusconi (koji jučer kaže da je pobijedio špekulante), a prekosutra i samo Obamino "carstvo zla" (čovjek je moje najveće životno razočarenje) će u laganini default. Sreća da će im Šuker moći posuditi malo lovice iz masne berbe poreza na dobit.

Najsmješnije mi je ipak bio jučerašnji bull, nakon što se oglasio CK Kina sa demantijem da ne bu oni prodavali ojro obveznice, ne, ne! Pa naravno da ne bude kad su jedini i na bidu i na asku.

Timmai Geithner i Clintonica se rastrčali, Obama malo nervozan… prodaju okolo spike iz teorije igara (po Bernanke i MMF uputama kao ako se sve lijepo dogovorimo i svi isto printamo skupa ćemo se izvući. Te nas neće narod zatući, kao što su Rumunji Causesku-a i djevu mu. Nekako mi se ipak čini da će se zaigrati "tko ima brži prst" što se tiče printanja i devaluacije, što će na kraju dovesti do dobrog starog protekcionizma. Džaba im teorije ekvilibrija koja kak ti govori da nema početne prednosti ako jedan od igraleca krene printat prvi. Potpuno pogrešno kao što svaki pošten međed zna, if you are going to panic, panic first.

Nisam mislio, ali morat ću ipak pokušati raskrinkati mirovinske fondove s jednom lijepom analizom, jer sam evo tek danas skužio da su u 2009. ubrali 150 mil. kuna dobiti (plus masne plaćice i bonusi), valjda zato što su kupovali Šukijeve obveznice i HT-e. Fakat zanimljiv način ostvarivanja profita, i tata bi sine. 🙂

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju

Da kolega zaboravili ste plaće u nadzornim odborima bez pdv ,itd.A sami smo platili mrežu,priključak cca1500DM. [angry]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

puno toga ne znam, ali nekako mi se cini da do studenog nekak bude, a poslije jos gore.

lunoprof

New Report

Close