Velika Depresija 2 – san ili java

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Velika Depresija 2 – san ili java

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.





1) Zlato nema stvarnu vrijednost,

Koja je stvarna vrijednost sarenih konfeta bilo koje valute???
Sto je stvarnije – metal ili papir???

Od zlata mogu napraviti zlicu, zub i jos stosta a sto mogu sa novcanicom od 100 USD?
[/quote]

you’re preaching to the choir
[/quote]

Jok. Zbor bi mogao ostati bez glasa i dirigenta. Zbor se moze poistovjetiti sa krdom. Zna se gdje krdo zavrsava. Dirigent bi se mogao izvuci.
[/quote]

ja sam u long term hiperinflacijskom kampu, jer ce svi dug rjesavat prije ili kasnije monetarnom expanzijom tako da mi ne trebas pojasnjavat vrijednost papirnate valute.

ali ni zlato nije sustinski razlicito, nemozes ga pojest, ne koristi se u proizvodnji… nešto kao vrijedne umjetnine…

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


ne koristi se u proizvodnji…

Wrong! Koristi se u elektronici itekako i kojekakvim hi-tech stvarima zbog svojih izuzetnih svojstava vodljivosti elektriciteta.



ne koristi se u proizvodnji…

Wrong! Koristi se u elektronici itekako i kojekakvim hi-tech stvarima zbog svojih izuzetnih svojstava vodljivosti elektriciteta.
[/quote]

ali mu to nije primarna funkcija, tj ne kupuje se zbog toga. nije mu cijena ovakva ni zbog upotrebe za nakit.

cijena mu je takva jer se zlato uzima kao safe haven. a jednog dana bi se to moglo promjeniti, ima dovoljno razloga

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

ConObri, primjećujem nelogičnosti u tvom nastupu (ako smijem naglasiti) s jedne strane govoriš kako zlato ničemu ne služi osim za safe haven a s druge si hiper-inflacionist? Kako to da te dvije činjenice navodiš kao suprotnost.Pa tek u hiper-inflacijskom scenariju će zlato doći do izražaja, zato se valjda ekipa i nakrcava

No Face, No Name, No Number


ConObri, primjećujem nelogičnosti u tvom nastupu (ako smijem naglasiti) s jedne strane govoriš kako zlato ničemu ne služi osim za safe haven a s druge si hiper-inflacionist? Kako to da te dvije činjenice navodiš kao suprotnost.Pa tek u hiper-inflacijskom scenariju će zlato doći do izražaja, zato se valjda ekipa i nakrcava

nema nelogičnosti. zašto bi inflacija nužno vukla rast zlata?

koji fundamenti popupiru rast zlata u uvjetima hiperinflacije? nema ih.

ljudi će opet bježati u zlato ali ne iz fundamentalnih razloga

vjerojatno će zlato opet rasti kao što je raslo u prijašnjim hiperinflacijama ali jednom će i to prestati, možda za 200 godina, možda za 100 a možda već u idućem ciklusu…

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Ivek, vodili su se ratovi i zbog Helene trojanske, nemoj se zaboravit opskrbit ženama. [thumbsup]

Apsolutno podržavam samodostatnost, reko sam prije par dana da su mi Amiši zakon. Ali samodostatnost je način i filozofija života, ne investicijska strategija. Drugo, mislim da si totalno fulao duh vremena s pričama o proapsti zapadnih civilizacija, te virtualnoj i metalnoj realnosti.
Nakon prvog svjetskog rata cijeli svijet je rekao – nikad više, za 20 godina je izbio drugi. Od kraja drugog cijeli svijet čeka treći svjetski rat i totalno uništenje. To je klasični krivi spoj u psihi. Nakon nekog traumatičnog događaja ljudski je očekivat još gori u kratkom vremenu, iako su izgledi za to minimalni i prepostvaka je potpuno nerealna. Iz istog su razloga svi na dnu ciklusa bearish, a na vrhu bullish.

bullish čovječanstvo, bearish metali, deflacijski kamp.


Ivek, vodili su se ratovi i zbog Helene trojanske, nemoj se zaboravit opskrbit ženama. [thumbsup]

Imas zlato – imas zene!!!


bullish čovječanstvo, bearish metali, deflacijski kamp.

bearish covjecanstvo, bullish metali, peta kolona sam u deflacijskom kampu trenutno.

Sada ocekujem pitanje kako bullish metali a u deflacijskom kampu! Ako netko pita odgovoriti cu.

MY PRECIOUS!!!!

lako za depresiju mene brine Gdja Vangelia Gušterova, poznatija kao Baba Vanga
ona je rekla u 10 mjesecu 2010. treći svjecki rat
moze li to mozda vratiti vjeru u dionice?

Postanite Eu-robovi

Deflacija ili inflacija:

scenarij 1) svijet nastavlja u istom tonu, ništa se suštinski ne mijenja, jedan balon se ispuhao i nakon ispuhivanja se kreće u puhanje novog… a dug, s obzirom da ga je nemoguće financirati fiskalno, se riješava sa quantitative easing politikom… što rezultira inflacijom

scenarij 2) paradigm shift – mijenja se suština, dolazi do velikog deleveraginga i averzije prema riziku što rezultira deflacijom

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Ameri bome lijepo rone… bit će sutra zanimljiv dan, obavezno ću ponijet laptop na Damodarana

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


Deflacija ili inflacija:

scenarij 1) svijet nastavlja u istom tonu, ništa se suštinski ne mijenja, jedan balon se ispuhao i nakon ispuhivanja se kreće u puhanje novog… a dug, s obzirom da ga je nemoguće financirati fiskalno, se riješava sa quantitative easing politikom… što rezultira inflacijom

scenarij 2) paradigm shift – mijenja se suština, dolazi do velikog deleveraginga i averzije prema riziku što rezultira deflacijom

Scenarij 3 – neko vrijeme deflacija i onda hiperinflacija.

MY PRECIOUS!!!!


Ameri bome lijepo rone… bit će sutra zanimljiv dan, obavezno ću ponijet laptop na Damodarana

uhhh na vrijeme sam ga otkazao [thumbsup]

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

New Report

Close