Velika Britanija i SAD spremaju se za bombardiranje Irana (objavljeno 03.04.2006.)

Naslovnica Forum Komentari članaka Velika Britanija i SAD spremaju se za bombardiranje Irana (objavljeno 03.04.2006.)

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

zalosno je da svijet odobrava takvo ponasanje SAD-a i da oni mogu napast koga god hoce i ubijat na tisuce neduznih ljudi i razarat tude domove i nametat svoju politiku pogotovo tamo gdje zapadna kultura jos nije prihvacena, a, nadam se, i jos dugo nece. nama svi takvi izgledaju primitivno, ali na zapadu se sve gleda kroz lovu. bi li ameri napali irak da tamo nema nafte?!? da, mozes mislim…isto ko i iran. OK, ovi jesu malo napredniji sto se atomske energije tice, ali ljudi dragi…tko amere pita da li se kod njih rade nuklearna istrazivanja. cim pitas vec si neprijatelj drzave i ne smijes uc u drzavu i odmah te stave na povecalo ko potencijalnog terorista…po mom misljenju, nema vecih terorista od amera!!!zasto njihovi vojnici ne bi mogli bit osudeni u Haagu?!? jesu li oni “posteniji” od ostatka svijeta…a i obi britanci se samo guraju nekud….samo nek onda idu, ali neka se ne tuze mi imamo teroriste, ovo ili ono…branite se kako znate! u ostalom, ne kuzim kako cijela nacija moze vjerovat tovjeku koji ima I.Q. 85?!? a i to je upitno. zalosno, stvarno, jako zalosno

***obrisano***….zvučiš kao romantični europski istraživači 19 stoljeća. Kad bi došli u neku primitivnu kulturu u njoj su vidjeli samo sklad,harmoniju sa prirodom,koegzistenciju sa svim bićima,uzimanje od zemlje samo onoliko koliko im je potrebno itd..a stanje je bilo puno ružnije.
Činjenica je slijedeća:na čelu Irana sjedi luđak kakvih je malo u svijetu i ja ću u svakom slučaju mirnije spavati ako on neće imati nuklearno naoružanje.Problem je da su se Bush i njegova administracija kompromitirala napadom na Irak pravdajuči ga oružjem za masovno uništenje koje nikada nije pronađeno,te vezama sa AlQaidom koje nisu postojale..Sad kad oružje za masovno uništenje doista razvija čovjek koji tvrdi da treba uništiti Izrael, koji negira holokaust i pomaže terorističku skupinu Hezbollah Bush ima hipoteku Iraka.
Ako dođe do udara on će biti zračni i neće biti potrebe za invazijom.Vjerojatno će stradati i nevini ali tako je to u ratovima.Stradali su nevini i u bombardiranju Srbije pa ja neznam koji je drugi način postojao da se zaustavi genocid nad Albancima.
Nametanje zapadne kulture je najobičniji mit.Nitko ne nameče krščanstvo ili tisućljetnu europsku odnosno nešto kraću američku kulturu, ali ako želiš imati uspješnu ekonomiju nemožeš živjeti poput tvojih predaka u 15 stoljeću.I Europa je morala raskrstiti sa nekim negativnim stranama svoje tradicije.Prava žena u Iranu su nikakva.Kao u Europi nekad.
A na pitanje zašto američki vojnici nemogu biti osuđeni u Haagu jer odgovor slijedeći:on je nadležan samo za područje bivše Jugoslavije i Ruande.I ameri su pokazali puno više interesa za kažnjavanje svojih prestupnika nego neki drugi narodi.

gledajte to s pozitivne strane: kupite sad dolare pa čekajte rat i onda ih prodajte kad narastu. nek i mi malo zaradimo

...povijest se ponavlja...

Kurdy čudno ti razmišljanje. Zamisli sebe da si gosopodin koji šeta tržnicom. Na svako malo ti netko dobacuje a ne rijetko te neko lupi, gurne, ukrade ti aktovku, torbu ili nešto. Upadaju ti u kuću, huškaju ti poslugu, demobiliraju ti imovinu. Nemaš se kome obratiti jer si usamljen, imaš samo trgovce koji štošta za samoodbranu nude. Dakle? Što hoću reći? Da uvijek postoje najmanje dvije strane i da se treba postaviti na različita gledišta. Poz

Političari su kao i sisate žene, ništa koristi od njih, a sav užitak sa njima, se svodi na vlastitoj mašti.

nisma baš razumio što hoćeš reči…da Irancima treba nuklearka za samoobranu?

New Report

Close